"Ранок на NEWSONE": професія вчителя перестала бути соціально почесною і гідно оплачуваної (02.09)

Розміщено: 03.09.2019

У програмі "Ранок на NEWSONE" обговорили зміни, які чекають українців: оптова закупівля газу, страхування автомобіля за новим зразком та інновації в школах, заяву Зеленського, що восени почнуться антикорупційні процеси, візит президента Зеленського в Польщу, домовленість президентів України і Грузії про взаємні візити, домовленість Зеленського і Путіна про зустріч в "Нормандської форматі", зустріч Зеленського з керівництвом Кабміну, Ради і правоохоронних органів, підписання Україною, Польщею та США меморандуму про газову співпрацю.

Експерт з питань енергетики Валентин Землянський заявив, що професія вчителя перестала бути соціально почесною і гідно оплачуваною.

"Вчителі — героїчні люди, які продовжують свою нелегку працю. Проблема полягає в іншому. Ми ж пам'ятаємо класичний вислів: сьогодні ви будуєте школу, але ви повинні бути готові будувати в'язниці. Тобто у нас зі школами таке 28 років, це ж не вчора почалося, 28 років таке відбувається. Тобто професія вчителя перестала бути, по-перше, соціально почесною, а по-друге, гідно оплачуваною. Відповідно ми маємо проблеми з кадровим потенціалом... Ці зміни, про які ми з вами говоримо, мають фасадний характер — там підфарбували, там підмастили, але по суті це ситуацію не міняє", - підкреслив Землянський.

 

Гості програми "Ранок на NEWSONE" з Едуардом Гльозою і Вікторією Панченко — Валентин Землянський, експерт з питань енергетики і Віктор Суслов, міністр економіки України 1997-1998 р.


Підписуйтесь на NEWSONE в Telegram. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.