"Український формат" (31.10)

Розміщено: 01.11.2018
"Український формат" (31.10)

У першій частині ток-шоу обговорили рівень свободи слова в Україні і тиск на телеканали NEWSONE і "112 Україна".

Сергій Томіленко вважає, що українські політики і правоохоронці захищають не журналістів і свободу слова, а тих, хто на них нападає.

"Ми стурбовані фізичними атаками (на журналістів, - ред.). Ми стурбовані тим, що політики і відповідальні правоохоронці замість того, щоб захищати журналістів і свободу слова, стають в авангарді тих, хто атакує", - заявив гість програми.

У свою чергу, Натан Гілл вказав, що уряд не може закривати телеканали тому, що їм не подобаються позиції, висловлені в його ефірах.

"Ми прийшли сюди не тільки щоб вислухати журналістів. Ми хочемо з'ясувати, чому політики прийняли таке рішення. Як європейці, ми дуже здивовані тим, що парламент голосує за санкції за закриття медіа. Якщо ми прагнемо до здорової демократії, у нас повинні бути здорові, вільні медіа", - підкреслив він.

При цьому Девід Кобурн повідомив, що у Великобританії люди переключать канал, якщо там почнуть критикувати керівництво країни.

"У Великобританії можна говорити все, що завгодно, про керівництво країни, про прем'єра. Не думаю, що хтось наважиться говорити про це в ефірі - люди будуть не згодні, вони вимкнуть канал. Люди просто поважають наш уряд, але прем'єра в пресі просто рвуть на шматки ... у преси завжди питання до нашого прем'єра", - розповів представник Європарламенту, додавши, що у нього на батьківщині занадто багато політкоректності.

При цьому Артем Марчевський зазначив, що на українських телеканалах потрібен баланс в висловлюваннях представників різних політичних сил.

У другій частині програми обговорили економічну ситуацію в Україні, рівень зарплат і пенсій.

На думку Михайла Головка, українська влада прикривається війною з Російською Федерацією і в той же час веде з нею торгівлю.

"Мені і багатьом українцям соромно, що у нас така безхребетна влада, яка доводить українців до зубожіння - за даними ООН, 70% за межею бідності. Те, що влада прикривається війною, але не визнає війну, а веде торгівлю з Московією - оборот зріс на 37% за минулий рік - і це фактор, що ми не воюємо, а торгуємо з агресором", - зазначив нардеп.

Сергій Таран заявив, що уряд повинен чесно говорити людям, коли рівень життя покращиться, а не обіцяти "цукерки" у вигляді високих зарплат і низьких тарифів.

"Треба розуміти, чому так сталося, що уряд пішов на підвищення тарифів, тому що без розуміння цього ми не будемо сподіватися, що таких підвищень не буде. У 2008 році ми підписали угоду з МВФ про паритетність цін - Україна взяла на себе зобов'язання за ту ціну, за якої газ купують, продавати на внутрішньому ринку", - нагадав політолог.

При цьому Віталій Журавський підкреслив, що субсидії являють собою схему збагачення власників "Обленерго" і "Облгаза", тому їх потрібно ліквідувати.

"На мою думку, субсидії - це злодійська схема збагачення власників" Обленерго "і" Облгаза ". Самі субсидії потрібно ліквідувати. Ось призначили 55 млрд гривень (сума, закладена в держбюджет України на 2019 рік на оплату субсидій для населення - ред.) - віддайте ці гроші людям. Адже до цього часу ніхто цих грошей не бачив", - вказав він.

Дмитро Лінько нагадав, що уряд встановлює європейську ціну на газ, але зарплати в Україні далеко не європейські.

На думку Михайла Добкіна, при дефолті Україні доведеться віддавати менше боргів.

"Якщо ми соціально відповідальна країна, нам не треба повертати гроші МВФ, взяті усіма попередніми урядами, ми готові йти в дефолт. Нам при дефолті менше віддавати доведеться - нам реструктуризують борги і ми будемо розуміти, що нам треба віддавати не через три-п'ять років , а через 20. Багато країн пройшли через дефолт і не розпалися, а стали сильніше. Напевно, він буде щепленням для майбутніх урядів", - висловився народний депутат.

У свою чергу, Дмитро Раїмов пояснив, чому необхідно знати, скільки в Україні жителів.

"Скільки зараз громадян, знає тільки податкова адміністрація. За моїми даними, після заяви Клімкіна, що з України виїжджає по мільйону на рік, залишилося від 28 до 32 млн. Це не 40 і не 45. Але нараховується все не на 28 мільйонів, і це буде тривати при новому уряді. Якщо не буде зрозуміло, скільки у нас пенсіонерів і скільки українців взагалі залишилося, будь-який уряд сяде на цю схему і буде використовувати в своїх інтересах", - розповів політолог.

В ефірі NEWSONE велике політичне ток-шоу "Український формат" з Василем Головановим.

Гості студії депутат Європарламенту і член партії незалежності Сполученого королівства Натан Джилл, депутат Європейського парламенту, член партії незалежності Сполученого Королівства і представник фракції "Європа за свободу і демократію" в Європарламенті Девід Коберн, глава Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, міністр транспорту і зв'язку в 2005 році і народний депутат IV скликання Євген Червоненко, нардеп від фракції "Радикальна партія" Дмитро Лінько, позафракційний народний депутат від групи ВО "Свобода" Михайло Головко, генеральний продюсер каналу "112 Україна" Артем Марчевський, доктор юридичних наук Віталій Журавський, позафракційний народний депутат Борислав Береза, експерт з питань економічної інтеграції Олександр Колтунович і політолог Сергій Таран.


Підписуйтесь на NEWSONE в Telegram. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.