"Протистояння". Раунд 4 (29.11)

Розміщено: 30.11.2019

У студії великого політичного адреналін-шоу "Протистояння" з Василем Головановим і Діаною Панченко обговорили дані КМІС, що 64% ​​українців не підтримують відкриття ринку землі, плани уряду прийняти закон про ринок землі у другому читанні до кінця 2019 року, заяву Медведчука, що приймати закон про ринок землі не можна без референдуму і забезпечення права власності всіх українців.

Народний депутат України від фракції "Опозиційна платформа - За життя" Олександр Качний заявив, що в Україні буде розпродана земля юридичним особам, фізичним особам, які матимуть право виставити свої акції на міжнародних біржах.

"Виходячи з тієї інформації, що ми отримали зараз з інтерв'ю президента і підготовку закону до другого читання, мова йде про те, що в Україні буде розпродана земля юридичним особам, фізичним особам, які матимуть право виставити свої акції на міжнародних біржах. Тому, як би нас зараз цинічно не обманювали, що заборонять бенефіціарам не українцям в юридичних підприємствах, які будуть купувати цю землю, кожна з цих компаній буде мати право виставити акції на міжнародних біржах, ніхто їм заборонити це не може. Тому земля піде", - пояснив нардеп.

Політтехнолог Борис Тизенгаузен заявив, що ми досі не розуміємо скільки проживає людей на території України.

"Так, я згоден, що потрібно дати право реалізувати кожному українцю право отримати цю землю, а потім нехай роблять з неї, що хочуть. Але, без перепису населення це буде колосальна афера. Тому що ми досі не розуміємо скільки проживає людей на території України", - підкреслив політтехнолог.

Доктор юридичних наук і академік Віталій Журавський заявив, що ми повинні "кістьми лягти", але не допустити прийняття закону про ринок землі в другому читанні.

"У цьому законі жахливі речі, я уважно прочитав чотири документи: скасовується контроль за сівозміною, в Земельному кодексі є контроль, а тут немає. Це означає, що будуть засівати монокультурами і знищувати землю. Скасовується заборона на зміну призначення землі - це значить на с/г землях будуть будувати висотки і містечка. Третє: скасовується заборона на переміщення ґрунтового покриву. Це означає, що будуть верхній покрив землі знімати, пакувати у вагони і відсилати куди завгодно, це право власника. Ще в цьому законопроекті передбачається приватизація лісу та історичних земель, які ніколи не чіпали, навіть ті, де ведуться історичні розкопки", - розповів Журавський.

За його словами, ці закони написані не в Україні, це сценарій по якому пішли 57 країн, де вже голод.

"Ми повинні кістьми лягти, але не допустити прийняття цього закону в другому читанні!" - резюмував Журавський.

 

Гості студії великого політичного адреналін-шоу "Протистояння" з Василем Головановим і Діаною Панченко - Пальчевський Андрій, телеведучий, бізнесмен, Чаплига Михайло, політичний експерт, Молчанов Юрій, журналіст, медіа-експерт, Тизенгаузен Борис, політтехнолог, Шуфрич Нестор, народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа - За життя", Пальчевський Андрій, телеведучий, бізнесмен, Журавський Віталій, доктор юридичних наук, академік, Скороход Анна, народний депутат України, фракція "Слуга народу", Таран Віктор, політичний консультант, Качний Олександр, народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа - За життя", Левченко Юрій, народний депутат України VIII скликання, Димов Валерій, політолог, Скубченко Олександр, громадський діяч, Якубін Олексій, політолог, Балабан Ростислав, кандидат політичних наук.


Підписуйтесь на NEWSONE в Telegram. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.