Новак: за два роки економіка адаптувалася до російської гібридної війни

Розміщено: 05.07.2016

Не існує санкцій, після яких втрачає тільки одна сторона. Логіки в діях російської влади немає.

Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив голова комітету економістів України Андрій Новак.

"Російська влада далі проводить гібридну війну проти України. Один із дуже важливих її елементів - це економічна війна. Проте якщо відбувається торгівля, то вона відбувається тільки тоді, коли ця торгівля вигідна обом сторонам. Скільки втратить Україна від обмежень, симетрично стільки ж втратить російська сторона", - сказав Новак.

За останні два роки, з початку російської війни проти України, між Росією та Україною мінімізовано товарообіг. Він скоротився на дві третини. Товарообіг Росії з Європою у десять разів більший, ніж зараз український товарообіг з Росією.

"Якщо Україна дійсно застосує дзеркальні заходи, то втрати Росії від обмеження транзиту територією України в Європу і з Європи в Росію будуть набагато більшими", - наголосив голова комітету. 

За словами Новака, за два роки українська економіка адаптувалась до умов економічної війни з РФ. Українські підприємства знайшли нові ринки збуту товарів. Азійський, африканський та американський ринки не такі вибагливі, як європейський. Вони компенсуватимуть втрати на російському ринку.

Підприємства, що орієнтуються на збут товару виключно на російському ринку, користуються шляхами обходу обмежень транзиту.

"Суб'єкти господарювання будуть обходити всіма можливими шляхами ці обмеження, реєструватимуть свій товар походженням з іншої країни, до якої Росія не має претензій. Наприклад, білоруський товар. Практика така вже є багато років з часу торговельних воєн між Росією та Україною. Тому втрат, насправді, буде набагато менше. Це просто відповідь на санкції проти самої Росії, які продовжує Європейський Союз, Сполучені Штати Америки. Таким чином Росія ніби відповіла, покаравши Україну", - підсумував Новак. 

Як повідомляв NewsOne раніше, Європейський союз прийняв рішення продовжити санкції відносно Російської Федерації до 31 січня 2017 року.


Підписуйтесь на NEWSONE в Facebook. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.