НБУ оголосив "Фідобанк" неплатоспроможним

Розміщено: 20.05.2016

У п'ятницю, 20 травня, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення про введення тимчасової адміністрації в "Фідобанк".

Банк належить Олександру Адарічу, який на початку поточного тижня повідомив про проблеми з ліквідністю і відтік коштів з рахунків клієнтів, повідомляється на сайті фонду.

Рішення прийнято на підставі рішення Національного банку України від 20 травня про віднесення Банку до категорії неплатоспроможних. За інформацією фонду, тимчасова адміністрація введена терміном на 1 місяць - до 19 червня включно, тимчасовим адміністратором банку на цей період призначено Олександра Коваленко.

Як пояснив Національний банк України на своєму сайті, рішення про віднесення Банку до категорії неплатоспроможних прийнято у зв'язку з тим, що 12 травня в банку розпочався відплив коштів з рахунків юридичних осіб та коштів інших банків, при цьому Нацбанк зазначає, що виведення активів пов'язані з акціонером установи не здійснювалося.

В результаті відтоку коштів клієнтів, який за 12-13 травня склав близько 200 мільйонів гривень, 16 травня у банку почалися проблеми з виконанням зобов'язань перед клієнтами, і станом на 20 травня загальна сума невиконаних банком операцій клієнтів перевищила 500 мільйонів гривень або 9% від його зобов'язань.

За оцінками НБУ, 98% або 97,7 тисячі вкладників "Фідобанка" отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану суму 200 тисяч гривень, а загальна сума відшкодування по банку складе близько 1,8 мільярда гривень.

Регулятор нагадав, що станом на 20 травня кінцевим власником "Фідобанка" є Олександр Адарич, який на даний момент залишається власником 50% акцій "Євробанку", однак 18 травня регулятор погодив передачу цих акцій громадянину Казахстану Болату Назарбаєву.