Слухати
Слухати

У Нідерландах ініціюють новий референдум щодо ЗВТ із США

15.04.2016

У Нідерландах розпочато збір підписів для проведення консультативного референдуму щодо Трансатлантичного торгового та інвестиційного партнерства (ТТІР), який має на меті створення Зони вільної торгівлі між ЄС та США.

Про це повідомляє “Європейська правда” із посиланням на Euractiv.

Збір 300 тис. підписів, необхідних для проведення консультативного референдуму, ініціювала Соціалістична партія Нідерландів, яка на парламентських виборах 2012 року здобула підтримку 10% виборців і отримала 15 з 150 місць у парламенті. Вже близько 100 тисяч голландців підписали петицію з вимогою референдуму,

"Ми хочемо, щоб це сталося. Ми виступаємо за проведення референдуму щодо ТТІР", - наголосив речник партії Яспер ван Дійк.

Він зазначив, що новий імпульс консультативному референдуму з питання ТТІР надало рішення нідерландців щодо асоціації України та ЄС. Але волевиявлення щодо ЗВТ не може відбутися, доки ЄС та США не фіналізують угоду. Сторони хочуть досягти згоди до закінчення президентських повноважень Барака Обами у січні 2017 року. Після того як угоду буде укладено, її має ратифікувати Європарламент і парламенти 28 держав-членів.

Організатори нового референдуму у Нідерландах стверджують, що як тільки ТТІР буде фіналізовано, вони зроблять відповідну заявку на проведення голосування до Виборчої ради.

Раніше Newsone повідомляв, що Верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні і єврокомісар з питань розширення ЄС і сусідства Йоханнес Хан чекают від новообраного українського Кабміну повернення суспільної довіри.

Подписывайся на NewsONE в Telegram. Узнавай первым самые важные новости.
Loading...