Слухати
Слухати

"Світова політика" з Олегом Волошиним (02.07)

02.07.2017

У вечірній програмі говорили про зростаючу потужність китайської економіки і витрати Китаю на потреби армії, також говоримо про непрості стосунки Китаю з Японією, вплив Китаю на африканський континент, участь КНР в глобальних світових процесах. До всього дивіться дайджест головних міжнародних подій від Надії Сасс.

Стрімкий входження Китаю в групу найвпливовіших гравців світової політичної арени викликає пильну і зацікавлену увагу державних і політичних діячів, вчених і широкої громадськості. Різко зросла кількість публікацій (як в ЗМІ, так і в науковій літературі) дає всі підстави вважати, що протягом останніх років політичний і економічний розвиток Китаю стало однією з найбільш обговорюваних тем і в пресі, і в міжнародних політичних та наукових колах.

Очевидно, що в основі все зростаючого уваги до китайської дійсності лежать спроби виявити вектор руху і тенденції розвитку міжнародних відносин в сучасному світі, прояснити характеристику глибинних політико-економічних процесів. Політики, вчені і журналісти намагаються розібратися в непростих ситуаціях, визначених новим позиціонуванням КНР на міжнародній арені, відповісти на цілий ряд найсерйозніших питань, пов'язаних, в першу чергу, з можливими глобальними наслідками посилення ролі і місця Китаю в світі.

В даний час КНР є швидко розвивається держава, стабільно демонструє протягом останніх десятиліть високі, які складають більше 9% на рік, темпи зростання свого економічного потенціалу (за величиною ВВП КНР в 2005 р вийшла на четверте місце в світі, пропустивши за цим показником вперед тільки США, Японію і Німеччину), націлене на вирішення нагальних соціальних завдань, що підвищує рівень і якість життя свого населення, що йде на ломку догм і принципів, коли вони перестають служити інтересам прогресу і розвинений я країни.

Гостем студії в "Світовий політиці" з Олегом Волошиним був експерт Київського центру політичних досліджень і конфліктології Андрій Відішенко.

Подписывайся на канал NewsONE в Youtube. Смотри первым самые важные новости.

Loading...