"Украинский формат". Часть 1 (27.02)

Размещено: 01.03.2019
"Украинский формат". Часть 1 (27.02)

В программе "Украинский формат" обсудили песенный конкурс "Евровидение".

Михаил Ясинский отметил: "Я давно предупреждал организаторов нацотбора о том, что топовые артисты в нем участия не примут. Им, как минимум, будет некомфортно там находиться".

"Я считаю, что договор с НСТУ ни был настоящей причиной отказа MARUV представлять Украину", - сказала Анжелика Рудницкая.

Евгений Червоненко заявил: "Ситуация с нацотбором на Евровидение - большой позор для государства. Правила этого отбора были объявлены задолго до него самого, поэтому MARUV выиграла честно".

""Евровидение" сегодня политизировано только в двух странах: в Украине и России", - добавил Игорь Мосийчук.

Нестор Шуфрич считает: "Власть пытается отвлечь население страны от общественно важных проблем, акцентируя внимание на теме "Евровидения".

"В этом году украинцев, которые любят песню, лишили возможности наблюдать за масштабным конкурсом, болея за свою соотечественницу", - заявил Александр Ягольник.

Дмитрий Спивак сказал: "В Украине нет культа "Евровидения", но у нас очень распространен культ псевдопатриотизма".

"Артистам можно ставить разные условия, но это нужно делать до начала игры", - отметил Ростислав Балабан.

В эфире NEWSONE большое политическое ток-шоу "Украинский формат" с Василием Головановым.

Гости студии: народный депутат Украины, "Оппозиционная платформа - За жизнь" Нестор Шуфрич, экс-министр транспорта и связи Евгений Червоненко, руководитель платформы "Национальная стратегия развития" Дмитрий Спивак, народный депутат Украины, фракция "Радикальная партия" Игорь Мосийчук, продюсер Михаил Ясинский, продюсер, композитор, драматург Александр Ягольник, кандидат политических наук Ростислав Балабан, певица, соратница министра культуры Анжелика Рудницкая.

 

Василь Голованов

Дякую, що ви з нами. Я зараз покажу нашим глядачам: отака червона кнопка є у мене, така сама є і в пані Олени. В разі, якщо хтось із гостей, учасників програми буде порушувати закон… пані Олена, прошу, натисніть кнопку… Отож, будь ласка, да, звертайте увагу на цей сигнал. У цю хвилину вас не чує наш телеглядач, тому не треба перекрикувати ці звукові сигнали. Отож, ну, безумовно, ще неочікувані гості, експертні включення та гучні заяви у прямому ефірі. Все це – в оновленому «Українському форматі» просто зараз. Ну, і я з радістю і задоволенням буду зараз представляти гостей нашої студії. Продюсер, композитор Олександр Ягольник. Олександре, добрий вечір. Кандидат політичних наук Ростислав Балабан. Ростиславе, добрий вечір, вітаю вас. Співачка, радник міністра культури України Анжеліка Рудницька. Вітаю вас.

 

Рудницька

Дякую.

 

Василь Голованов

Радий вас бачити. Добрий вечір. Михайло Ясинський: музикальний… музичний продюсер. Михайле, добрий вечір.

 

Ясинський

Добрий вечір.

 

Василь Голованов

Дякую, що ви з нами теж сьогодні. Дмитро Співак залишається в нашій студії. Екс-міністр, екс-губернатор, бізнесмен Євген Червоненко. І народний депутат України: «Опозиційна платформа – За життя» – Нестор Шуфрич. Несторе Івановичу, добрий вечір. Найуважніший наш глядач бачить, що ще одне крісло порожнє. Не буду відкривати зараз таємницю. Ще до нас долучиться один гість, теж народний депутат України. За кілька хвилин дізнаєтеся, хто це. Отож, ми готові розпочинати. 23-го лютого в національному відборі на «Євробачення-2019» перемогла співачка Марув із піснею «Сайрен сонг». Вона набрала 11 балів з 12-ти можливих: 5 балів від журі та 6 балів від глядачів. Але в Тель-Авів представляти Україну Марув не поїде, і взагалі не поїде ніхто. Просто перед нашим ефіром стало відомо, що Національна суспільна… наше телебачення НСТУ відмовляється від участі у пісенному конкурсі «Євробачення-2019». Чому? Зараз будемо розбиратися з гостями нашої студії. Але спочатку – традиційне голосування для наших телеглядачів. Будь ласка, виведіть його на екран. Ми готували інше питання, але зараз оперативно змінили його – і тепер воно звучить так: «Скандал з «Євробаченням-2019»», – в Україні, мається на увазі, – «це політичні розбірки, прояв патріотизму або непрофесіоналізм?» Ну, в першу чергу, напевно, організаторів: до них було теж багато запитань. Не мається на увазі сам конкурс: він був на високому рівні. Я думаю, тут і наші гості про це скажуть або ж не погодяться. Я не знаю. А мені принаймні саме шоу як шоу дуже сподобалося. Ну, а «непрофесіоналізм» – я думаю, мається на увазі, що ті запитання, які ставилися потім учасницям, можливо, потрібно було поставити до початку конкурсу. І можливо – я не знаю, можливо – не допустити до конкурсу, щоб потім не виникали ось ці скандали. Анна Корсун – справжнє ім’я співачки Марув, яка перемогла в національному відборі на «Євробачення-2019», але не поїде на пісенний конкурс. Національна суспільна телерадіокомпанія України заявила, що мовник та співачка не дійшли згоди, вони – цитую – не знайшли спільного рішення щодо місії представника України на міжнародному пісенному конкурсі. Хоча в статуті «Євробачення» чорним по білому написано про неполітичний характер конкурсу, співачка, яку обрали українці, не поїде до Ізраїлю саме з політичних причин.

19:08:04

Аласанія (запис)

Тривалі і виснажливі переговори: п’ять з половиною годин – між НСТУ і командою виконавиці Марув принесли такий результат: сторони до згоди не дійшли. Угоду підписано не буде.

 

Василь Голованов

Да, продовжується наш ефір. І я хочу долучити до наших гостей ще одного гостя: народний депутат України: фракція Радикальної партії – Ігор Мосійчук долучається до нас. Прошу, Ігоре. Отож, основною претензією журі до Марув стали її гастролі в Російській Федерації, які вона відкрито анонсувала. Проте заради участі в пісенному конкурсі співачка була готова відмовитися від виступів у Росії, але це була не єдина умова. Згідно з договором, їй заборонено будь-яку імпровізацію на сцені без затвердження НСТУ. Як написала співачка, неузгоджений шпагат, наприклад, призведе до штрафу в 2 мільйони гривень. Крім того, договір передбачає передачу авторських прав на пісню, що належить «Ворнер М’юзік». Від співачки вимагають чітко виконувати будь-які вимоги та вказувати… та вказівки НСТУ. Договір також містить заборону на спілкування з журналістами без погодження. Та ще один скандал виник через неоднозначне висловлювання співачки після одного з півфіналів… (перегляд відео)…

 

Марув (запис)

Сорян, но реально воевать за мир – всё равно, что трахаться за девственность. Правда, реально.

 

Василь Голованов

Така цитата, яка викликала, ну, в соціальних мережах певне обурення, і навіть декілька постів присвятила народний депутат і голова комітету з питань свободи слова Вікторія Сюмар саме цьому висловлюванню, а не до… запитання не до гастролей в Росії. А віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко переконаний: у правилах відбору потрібно ввести обмеження для тих, що… для тих, хто гастролює Російською Федерацією.

 

Кириленко (запис)

Це ж не якийсь конкурс, де просто учасник або учасниця беруть участь зі своєю композицією, а це конкурс, який передбачає представника країни, тобто України, і по суті, такий представник відразу потрапляє під пильний прес уваги з різних сторін. Він також є і культурним представником, представником нашої культури. Він повинен володіти величезною кількістю питань, він повинен відповідати високому статусу представника країни, а не тільки самого себе. І тому виник цей конфлікт навколо цьогорічного відбору.

 

Василь Голованов

У Міністерстві культури України також прокоментували скандал довкола фіналу нацвідбору на «Євробачення» на своїй сторінці у «Фейсбук». Почуємо…

 

Диктор (запис)

«Міністерство культури України та зокрема міністр культури ніколи не мали і не мають жодного впливу на проведення відборів артистів до цього пісенного конкурсу. Це виключно компетенція мовника «ЮЕй: Суспільне мовлення», яке не підпорядковується Міністерству культури. Міністерство культури України також не формує політику каналу та жодним чином не фінансує його ні в контексті «Євробачення», ні інших проектів».

19:11:17

Василь Голованов

А ось що з цього приводу думають українці, наші співгромадяни у різних куточках нашої держави. Дивимося, увага… (перегляд відео)…

 

Чоловік (запис)

Важен всё-таки талант.

 

Чоловік 2 (запис)

Политическая позиция здесь вообще ни при чём.

 

Чоловік 3 (запис)

Гарно співати і бути талантливою.

 

Чоловік 4 (запис)

Политика к искусству не должна никакого отношения иметь.

 

Жінка (запис)

Політична позиція тоже немаловажна.

 

Жінка 2 (запис)

Важливіше, як людина співає, як вона представляє країну, незалежно від того, що в ній відбувається.

 

Жінка 3 (запис)

Все ж таки це має бути талант.

 

Жінка 4 (запис)

Талант і політична позиція – це однаково важливо.

 

Чоловік 5 (запис)

Політична позиція, мені здається, не повинна впливати.

 

Чоловік 6 (запис)

Має проявляти свій талант, а не якісь політичні, там, думки за чи проти.

 

Жінка 5 (запис)

Не впасти обличчям в бруд стосовно таланту, виступити яскраво і все ж таки відстоювати єдність України і цілісність нашої держави.

 

Василь Голованов

Ну от бачите: Анжеліка Рудницька зразу питає, чому політична, а не громадянська позиція. Ми, до речі, про це говоримо зараз: чи політика тут, чи громадянська позиція. Але перед цим я хочу поставити Михайлу питання. Вам – першому, оскільки один з артистів: співачка, з якою ви працюєте: Таянна – минулоріч брала участь у нацвідборі…

 

Ясинський

И в том… и в позапрошлый год тоже.

 

Василь Голованов

І в позаминулому році теж. У цьому році Таянна відмовилася від участі.

 

Ясинський

Так.

 

Василь Голованов

І якщо я правильно розумію, фактично на її місце зайшла Марув?

 

Ясинський

Да.

 

Василь Голованов

А як так сталося? І чому… і чому Таянна відмовилася?

 

Ясинський

Ну как получилось так, что на её место пришёл именно этот артист, – этот вопрос явно не ко мне, а к организаторам отбора. Всё тем же организаторам, которые проводят этот отбор уже третий раз. Или даже четвёртый, на моей памяти. И как мы помним, два года подряд Украина получала не самые лучшие позиции, не самые лучшие места на финале «Евровидения». Мы с группой «О.Торвальд», кажется, вообще были, там, в самом конце турнирной таблицы, а в случае с последним участником «Евровидения»: Меловин, насколько я помню, из жюри… и зрительское голосование, и жюри – вот из жюри, мне кажется, он… на моей памяти, он не получил ни одного балла. Грубо говоря, после таких результатов я считаю, что нужно очень серьёзно пересматривать формат и подход к организации национального отбора. И это нам… нашей стране это было понятно, но мы как менеджеры всё-таки надеялись на то, что Таянна и в третий раз может попытать счастья. Этого хотели все, кроме неё. В прошлом году она тоже стала… ну, скажем так, она тоже попала в эпицентр скандала, связанного с организацией, собственно, всей работы во время отбора, во время судейства, во время всей… на сцене… Там возникли вопросы, был… был скандал. И она сказала для себя: «Я больше не хочу участвовать в этом. И я не хочу». Это было её искреннее желание, потому что это… это творческие люди, они очень ранимые, очень тревожные. И вот вся эта атмосфера – она очень токсична, на мой взгляд. И я работаю с артистами очень давно. Я думаю, мои коллеги не дадут соврать, что это всё очень-очень сильно влияет и на творчество в том числе. Я закончу.

19:14:37

Василь Голованов

Михайло, уточнююче… Да.

 

Ясинський

Я закончу.

 

Василь Голованов

Прошу.

 

Ясинський

Да. И мы хотели участвовать, мы её уговаривали, и я даже таки уговорил. Но в последний момент я… когда уже нужно было идти на жеребьёвку, я посмотрел ей в глаза и понял, что если человек не горит, если он не хочет, а этого хочу я, то бить эту стену не своей головой я не имею никакого права. Поэтому мы были вынуждены отказаться от этого участия.

 

Василь Голованов

І ще коротко, зовсім коротко скажіть, будь ласка, артистів, з якими ви працюєте.

 

Ясинський

Таянна, это Оля Полякова, группа «Огонь», я сотрудничаю с Олегом Винником, Макс Барских, проект Алана Бадоева. То есть у нас достаточно большой спектр артистов.

 

Василь Голованов

Просто я до чого це? Якщо я не помиляюся – знову ж таки, поправте мене, виправте, – Оля Полякова говорила або писала про те, що вона не проти була брати участь у відборі.

 

Ясинський

Я… я расскажу. Окей. Окей.

 

Василь Голованов

Да. Якби їй заплатили гроші. Правильно?

 

Ясинський

Смотрите: после первого отбора, в котором участвовала Таянна и заняла также второе место, и на наш взгляд, по необъективным причинам не попала в финал «Евровидения», поехала группа «О.Торвальд», которая – я напомню – заняла предпоследнее место, отношение ко всему подходу к этому мне очень сильно… ну, скажем так, мягко говоря, раздражало. Меня раздражает сам формат судейства, меня раздражает сам формат ведения этого шоу, когда ведущий позволяет себе не совсем корректные высказывания в адрес артистов, когда они создают свой образ, а он насмехается над ним, например, и так далее. И когда поступило предложение к Оле: уже топовой артистке, собирающей залы и имеющий большой успех, и являющейся звездой, которая способна привлечь определённую аудиторию к телевизионному каналу и к шоу: это факт, – я сказал: «Окей, ребята, смотрите: мне нужно написать песню, мне нужно пошить костюмы, мне нужно подготовить номер. И я это оцениваю в 50 тысяч долларов». И я это прямо сказал. И я считаю, что это прекрасная компенсация за то, чтобы Оле стоять на сцене вот среди молодых артистов, талантливых, безусловно, выслушивать судейство как минимум равных ей людей из цеха, коллег по корпоративам, и выслушивать тоже шуточки, не всегда корректные, со стороны ведущего. Я назвал здесь сумму – и они не согласились. Поэтому Оли на этом шоу не было. И я думаю… я думаю…

 

Василь Голованов

Дякую.

 

Ясинський

…именно по этим причинам… именно по этим… И я этот момент предсказывал и говорил организаторам, что топовые артисты в таком… в таком формате, в таком шоу участвовать не будут. Им это не очень комфортно. И обратите внимание: уже в прошлом году артистов таких: серьёзных, маститых – уже в отборе не было, а в этом году, ну, откровенно говоря, даже и не самая лучшая новая волна была. Безусловно, были классные артисты и в финал попали отменные, но честно говоря, я считаю, Украина может быть представлена намного лучше даже в формате отбора. Просто формат должен быть другим. И то, что произошло в этом году, стало… Ну, мы сейчас обсуждаем все эти моменты: политические разборки, прояви патриотизма… Я считаю, что исключительно подход к самому отбору, к формату и подходу к этой работе.

19:17:43

Василь Голованов

Дякую. Згадали ви і ведучого національного відбору. До речі, дуже багато схвальних відгуків було щодо його роботи. Ну, бачите, вам не… не подобається, комусь подобається.

 

Ясинський

А что именно подобається? Скажите, пожалуйста.

 

Василь Голованов

Я… ну, я зараз не можу бути…

 

Ясинський

Артисты прекрасные, номера роскошные, песни потрясающие, всё прекрасно. Вопрос: как это всё выглядит и во что это всё превратилось?

 

Василь Голованов

Да. Я зв’язувався і розмовляв з Сергієм Притулою на предмет його участі в нашій програмі, у нього не було такої можливості. І так само я спілкувався сьогодні з Женею Галичем: солістом, вокалістом гурту «О.Торвальд». Він сказав, що історія з «Євробаченням» для нього і гурту закінчилася два роки тому.

 

Ясинський

А почему?

 

Василь Голованов

І він на цьому… вони поставили на цьому крапку. Михайле, ми продовжимо. У нас – бачите, скільки поважних гостей у нашій студії?

 

Ясинський

Не вопрос.

 

Василь Голованов

Всі висловляться, я обіцяю. Анжеліка Рудницька. Пані Анжеліка, ви сказали, не політична позиція, громадянська… Давайте розбиратися. І бачите: зараз, на цю мить поки що 3 тисячі 800 глядачів проголосували. Дякую кожному. За годину з невеликим будемо підбивати підсумки. Але 92 відсотки вважають, що політичні розбірки. На вашу думку, все ж таки що завадило Марув, яка перемогла – і глядачі поставили їй максимальний бал: шість балів, – поїхати на «Євробачення» в Тель-Авів?

19:19:08

Рудницька

Ми вже ж обговорюємо не якісь, там, можливі варіанти розвитку подій, а ми обговорюємо вже той факт, який здійснився. Марув відмовилася їхати на «Євробачення», і це її бажання. Її і її менеджменту. Це їхнє рішення. Їх це не влаштовує… не влаштовують умови, і вони мають право відмовитися. Ми – демократична країна. Її як у демократичній країні допустили до відбору, вона пройшла цей відбір, і тепер вона відмовилася. Які можуть бути до неї претензії? Єдине, про що…

 

Василь Голованов

У мене є запитання. Можливо, їй поставили такі умови, що вона не змогла на них піти?

 

Рудницька

А дивіться… Ми могли би це допускати, якби ми не знали. Зараз можна відкрити сайт і почитати умови угоди, які пропонувалися… які пропонувалися Марув, і зробити для себе висновки, вони були прийнятними чи неприйнятними. Серед тих умов, які, ну, є принаймні в доступі, і ми всі можемо прочитати, – там немає абсолютно нічого такого, що було би, там… чого не було в угодах з іншими артистами. Потрібно було передати пісню… А я так розумію, що в неї є ще додаткові угоди, і можливо, вони її обмежують у передаванні пісні Європейській мовній спілці: права на… на пісню. В точності рухів на сцені… Але… Міша, ти ж знаєш, що точно такі ж самі умови є в інших… для інших артистів. Це телебачення, в телебаченні… коли це не йдеться про мовні ток-шоу, там, а коли йдеться про концертну зйомку, дуже важлива точка, на якій знаходиться артист, як він рухається, як він… куди він буде далі рухатися… Тому що телебачення хоче показати максимально добре, максимально зрозуміло, щоб усі, хто сидять… цих 200 мільйонів глядачів, які сидять у всьому світі, могли би побачити… Не влаштовує – не влаштовує. Наскільки я розумію… ну, знову ж таки, посилаючись… посилаючись на прочитане… Я посилаюся на прочитане, я не вигадую, там, уже якісь історії. Кожен може прочитати те, що прочитала я.

 

Василь Голованов

Да, дякую.

 

Рудницька

Вона сказала, що вона не хоче говорити про політику. І в угоді є таке, що вона не говорить про політику. Що їй завадило поїхати?.. Ну, в мене є своя позиція стосовно того, чи має артист, який гастролює в Росії, їхати і представляти Україну, але якщо ви мене питаєте саме про цю угоду, то це її право: відмовитися від «Євробачення».

 

 

 

19:21:58

Василь Голованов

А якщо коротко, то ви вважаєте, що артисти, які гастролюють Росією, не мають права представляти Україну. 

 

Рудницька

У час війни... У час війни – ні.

 

Василь Голованов

Дякую. Почув. І про це ми теж будемо говорити. Бачу, Євгене Альфредовичу, вашу реакцію. Я перед цим хочу нагадати, що, готуючись до цього ефіру, я читав інтерв’ю з одним з команди Меловіна. І він сказав, що таких умов у контракті минулорічному не було. І штрафу в 2 мільйони не було. І зобов’язання брати участь у всіх заходах теж не було. І щодо всіх рухів на сцені – так, там потрібно було їх узгодити, але теж виписувати і шаг вліво, шаг вправо – розстріл, – такого теж не було. Тобто такі були цьогоріч умови, напевно, виписані, я не знаю, для чого. Щоб Марув відмовилась або просто щоб, не знаю, перестрахуватися чомусь від чогось? Не знаю, робіть висновки самі. Євген Червоненко, прошу. 

 

Червоненко

Мой напарник по спорту сказал... Позвонил перед эфиром. "Предложи", – говорит... "Ты поедь на "Евровидение. Ты поёшь". И мне на телеканале "НьюзВан", когда я пел "Бери шинель, пошли домой", никто не говорил, где стоять и что делать. Просто надо верить в то, что ты поёшь, – и делать это насколько можно профессионально. Последними бы не были. А если говорить серьёзно, я прошу всех лжепатриотов на фоне развала страны немного быть... Угомонить газ и быть потише. Уже не страшно. Уже довели страну до полного развала, что касается этого всего. Я говорю как человек, который – вы даже не знаете! – пустил на большую сцену очень многих людей. Было такое на "Ялта-ралли". Вот свидетель. Мой политический оппонент Нестор Шуфрич позвонил и говорит: "Ну пропусти Лободу на главную сцену, когда будут президенты, всё, когда соберётся гала-концерт". Я снял западника "Моранди" и пустил. И счастлив, что после этого это транслировали все каналы, это пошло всё вверх. Теперь по сути происходящего. Это очередной несмываемый позор страны, который сделали люди, которые не имели на это никакого права. У меня чисто вопросы государственного менеджера. Когда все зашли перед соревнованиями: я говорю разговором спорта, – правила были объявлены. Она честно выиграла. У меня простой вопрос, после сегодняшней... Я ехал сюда. И когда мой друг позвонил и вот это сказал... У меня простой вопрос: вы, люди искусства, – кто вернёт государству потраченные деньги наши с вами? Это раз. Кто вернёт людям деньги за СМС? Это быдло, которое ни за что не отвечало в жизни. Они никого не накормили, они ничего не умеют. Послушайте, артист... Я знаю многих артистов и здесь, и в России, и на Западе. Спортсмены и артисты – это отдельная жизнь. И не путайте туда политику. Это личное состояние каждого. И прав продюсер. Были гонки, которые я по условиям контракта, если меньше гонорар, может быть, и хотел бы поехать, но не поехал. Но у нас всё это забывают: что в отличие от токарей и слесарей – при всём уважении, их сейчас дефицит в Украине, как и водителей, – человек искусства имеет априори право на импровизацию, если она не противоречит закону. Человек искусства делает... Это штучный товар, как и высококлассные спортсмены. Это их профессия. Почему вы своим.. 

19:25:58

Рудницька

Ви що, мене вмовляєте? Ви дивитесь так на мене. Це Європейська мовна спілка. Давайте... 

 

Червоненко

Ты красивая просто. Я на тебя... Ты красивее Мосийчука, поэтому я смотрю на тебя. Я на женщин смотрю. Тоже нельзя? 

 

Рудницька

Дякую. Давайте запросимо представника Європейської мовної спілки. 

 

Василь Голованов

Та ми вже всім складом поїдемо зараз, якщо всі відмовилися. 

 

Рудницька

Так, хором. Хором. 

 

Василь Голованов

Давайте, да. Буде.. 

 

Червоненко

Господа, у меня... Очень серьёзно. Понимаете, были объявлены правила. Вот сейчас самое главное. Хочу, чтобы все телезрители Украины услышали главную мысль. У меня как у политика и государственного менеджера одно в голове. Если вы после матча, после гонки имеете право отменить, как говорится, волеизъявление людей на конкурсе "Евровидение" и покрыть себя позором, что вам, нечистым, как мы видим по скандалу с контрабандой, – что вам помешает точно так же отменить результаты выборов и сделать так, как вам нужно, что вы одни правы. Это мелочь. И это очередной позор. 

 

Василь Голованов

Євгене Альфредовичу, дякую.

 

Червоненко

Особенно я хочу подчеркнуть как еврей: "Евровидение" в Израиле, где, как пел Высоцкий, на четверть бывший наш народ. А вообще на половину. Мы могли бы популяризировать Украину. 

 

Василь Голованов

Дякую. Дякую, Євгене Альфредовичу. Зараз, Ігоре, відреагуєте. Я із запитанням. Ваш колега: не по фракції, а по парламенту – народний депутат Олексій Гончаренко просить НТКУ відрядити на "Євробачення" віце-прем’єра В’ячеслава Кириленка. Здається, хто не жартував на цю тему. Олексій пішов далі. Він оформив офіційне звернення. Покажіть нам. Ось воно. Депутатське звернення за підписом народного депутата, вхідний та вихідний номер, все нормально. Ігоре, підтримуєте ініціативу колеги по парламенту? 

 

Мосійчук

Я можу з приводу цієї ініціативи сказати тільки одне: я думаю, що Льошик Гончаренко буде виглядати органічніше на цьому фрік-шоу, чим Кириленко. Тому що Кириленко займе явно не перше місце, а в Льошика є всі задатки стати одним з перших. Якщо говорити серйозно, давайте подивимось на цю річ, що відбулася, трохи інакше. Не з точки зору політики і навіть не з точки зору шоу-бізнесу, а з точки зору суспільства. Люди добрі, а рейтинг відбору хтось дивився з вас чи не дивився? Телевізійний. Так я скажу, що рейтинг ток-шоу "Український формат", у якому ми зараз знаходимось, вищий від того рейтингу відбору, який був. Ми обговорюємо реальну річ, яка стосується одного-півтора відсотка населення України максимум. Ми обговорюємо річ, яка стосується Національної телерадіокомпанії України, яка несе за це відповідальність перед українським народом, тому що утримується за рахунок платників податків, і несе відповідальність перед своїм керівництвом. Все. Суспільство українське в цьому участі не брало. Більше того, я хочу сказати, що політизація даного фрік-шоу: я його інакше назвати не можу – вона є виключно у двох країнах. У двох, Василю! 

19:29:52

Рудницька

І це правда.

 

Мосійчук

В Україні і в Росії. То ми мавпуємо, виходить, Росією зараз, політизуючи це питання просто. Бо в інших країнах Європи не цікавить ні політиків, ні суспільство, а цікавить той сегмент, який дивиться даний конкурс. Ми ж це винесли на загальнонаціональне обговорення. Депутат Гончаренко сам віце-прем’єра збирається відправляти туди. Ми обговорюємо втручання, поїздки у країну-агресора. Я проти того, щоб українці співпрацювали з країною-агресором. Але! 

 

Василь Голованов

Ігор, а може... Уточнення. Вам же уточнення. Вам же уточнення-запитання. Так можливо, у нас так, на такий високий рівень піднімають "Євробачення" через брак у нас власне конкурсів, фестивалів нашого національного масштабу. 

 

Мосійчук

Знаєте, через що? 

 

Рудницька

Так. Я із задоволенням поговорила б якраз на цю тему. Тому що справді ніде... 

 

Василь Голованов

Ігор як джентльмен...

 

Рудницька

Ігоре, перепрошую. Ніде не культивують так цей конкурс, як в Україні та Росії. Це правда. У Європі немає такого культу "Євробачення". По-друге, звісно, коли в українських артистів єдиний спосіб донести свої пісні і своє мистецтво є тільки національний відбір "Євробачення", то вони, звичайно, намагаються його використати. Нам потрібно розвивати, звичайно, своє в першу чергу. І я багато років, тому що у нас всі скандальні відбори Євробачення, пишу: давайте нарешті перестанемо сваритися. Давайте зберемося для того, щоб заснувати класний, висококласний конкурс для вокалістів: український, – де кожен артист зможе продемонструвати свій талант. І більше того: у держави... Держава зараз дає гранти на те, щоб ці проекти реалізувати. Всім подобається критикувати, але ніхто не пішов в Український культурний фонд за грантом, щоб провести такий конкурс. 

 

Василь Голованов

Ми проводимо конкурс критиків. Ігоре, так, завершіть, будь ласка, думку. 

 

Мосійчук

Я скажу так. Я насправді повністю, мабуть, дивився виключно у дитинстві цей конкурс, коли Тото Кутуньо переміг. І для мене це дійсно співак, якого я пам’ятаю із дитинства і, мабуть, буду пам’ятати назавжди. 

 

Василь Голованов

Десь у ці роки приблизно там ще й Селін Діон перемогла.

 

Мосійчук

Так. Але давайте скажемо так: я проти того... Проти співпраці з країною-агресором. Але так само я проти подвійних стандартів. Бо в нас, виходить, на гастролі їздити не можна, а контрабасом з Російської Федерації завозити запчастини до танків можна. Мародерством займатись на війні можна, а на якомусь конкурсі щось говорити не можна. Моя позиція тверда: не можна ні одне, ні інше. І одне, і інше є злочином перед суспільством, коли кращі з кращих воюють, гинуть і втрачають життя і здоров’я. 

19:33:11

Василь Голованов

Ігоре, то забороніть на законодавчому рівні. Ось зберіть ваших колег – і проголосуйте: їздити в Росію заборонено! 

 

Мосійчук

А тепер... Ні, стоп! А тепер найголовніше. Є суспільне телебачення, яке зробили незалежним від усіх. І саме воно несе відповідальність перед суспільством за те, що там відбувається. Ні Шуфрич, ні Мосійчук, ні парламент, ні Кириленко, ні Гончаренко – ніхто за це не відповідає! Ми єдиний раз на рік приймаємо рішення. Я, до речі, був проти. Саме за наполяганням нашої фракції Радикальної партії Олега Ляшка урізали фінансування суспільному телебаченню, тому що це найнижчий рейтинг у країні. 

 

Василь Голованов

Там шалені кошти. Там шалені кошти. 

 

Мосійчук

Найнижчий рівень у країні. Не дає нічого країні. І коли почали вибігати: "Ми захищаємо Аласанію!", "Ми проти Аласанії!", – ми кажемо однозначно: ми проти такого формату телебачення, яке є суспільним зараз, тому що воно нульове. 

 

Василь Голованов

Дякую, Ігоре. Дякую. Несторе Івановичу, а от щодо проводити паралелі: те, про що говорив Євген Альфредович. Проводять паралелі між відбором на "Євробачення" і наступними виборами чи то президентськими, чи то парламентськими, які будуть восени. Наскільки правильно тут?.. 

 

Шуфрич

Не тому, що ми з Євгеном у чудових товариських: я б сказав, дружніх – стосунках, але він абсолютно правий. Зараз, можливо, влада дивиться. Наденем на голову ещё и это украинскому народу, а потом наденем и фальсификацию выборов. Вы знаете, я доверенное лицо Юрия Бойко. Сейчас езжу по Украине и призываю голосовать за нашего кандидата. Я не буду сейчас агитировать. 

 

Василь Голованов

Так, зараз це точно не можна робити. 

 

Шуфрич

Но то, что мне люди говорят, у меня вызывает шок. Мы об этом будем говорить позже, когда мы будем о пенсиях говорить. Но сегодня все мне говорят про "Петину тысячу". Где-то две, где-то три тысячи. Понимаете, идёт тотальная покупка выборов и результатов выборов. 

 

Василь Голованов

Несторе Івановичу, йдеться про нацвідбір "Євробачення". 

 

Мосійчук

Я вибачаюсь. Несторе Івановичу, а можна питання? Нормальне питання. Ви були в Миколаєві на базарі, я бачив. 

 

Шуфрич

Да, був. 

 

Мосійчук

Скільки людей на миколаївському базарі вас спитали про відбір на суспільному телебаченні на "Євробачення"? Скільки? 

 

Шуфрич

Я вас здивую. Я вас здивую: питали. Питали, що там сталось. 

 

Мосійчук

Скільки? 

 

Шуфрич

Враховуючи, що на базарі на той час було, можливо, чоловік 50, дві жінки запитали. 

 

Василь Голованов

А що спитали? Хто поїде? 

 

Шуфрич

Ні, вони запитали, чи буде Марув представляти Україну. 

 

Василь Голованов

Бачите? А ви кажете, Ігоре! Правда, я скажу, трохи некоректне запитання. Поясню чому: тому що – ну який стосунок має Нестор Шуфрич до відбору? Якби зайшов Притула або Джамала, або Данилко, або той же Євген – "Манєкєн". 

 

Шуфрич

Я извиняюсь. Василий! 

19:36:22

Мосійчук

Слухайте, ми зараз у найрейтинговішому ток-шоу України обговорюємо питання, яке насправді на момент його виникнення не вартувало взагалі нічого. І ми відволікаємо суспільство від набагато важливіших питань: від Коболєва, Супрун, від "контрабаса" і так далі, і так далі. 

 

Шуфрич

Ігоре! 

 

Василь Голованов

Да, Несторе Івановичу, завершуйте. 

 

Шуфрич

Одна із моїх тез цього короткого виступу. Сподіваюсь, він буде коротким, якщо ви не будете мене перебивати.

 

Мосійчук

Ну я ж у тему перебив. 

 

Шуфрич

Было то, что у меня есть хорошая технология. Когда власть вляпалась в дерьмо, надо быстро раскрутить другую тему, чтобы про это дерьмо забыли. Вчера парламент был в шоке, когда стало известно о страшной коррупционной – а я скажу "мародёрской"! – схеме обналичивания денег из государственного бюджета, когда оборонному комплексу продавали списанные и украденные на этих же предприятиях запчасти с 400-процентной наценкой. И приблизительный заработок – около 20-ти миллионов долларов. Это то, что уже журналисты раскопали. И стоит за этим некто Свинарчук – не Гладковский, потому что я его лично знаю как Свинарчука. И это сегодня, безусловно, является основанием для создания следственной комиссии и, может быть, даже начала процедуры импичмента. Кстати, вчера Администрация президента очень неудачно сказала, что импичмент провести нельзя. Можно! Это единственная процедура, которая выписана в Конституции от начала и до конца.

 

Василь Голованов

Дякую! 

 

Шуфрич

Но вернёмся к Евровидению. 

 

Василь Голованов

Да, коротко, прошу. 

 

Шуфрич

Формально были условия конкурса. Марув, как и десятки других участников, увидели эти условия конкурса, увидели будущий договор, принимали участие. И она благодаря мнению жюри: дали опять баллов – и мнению телезрителей выиграла. На этом для меня вопрос закрыт. Я скажу честно: я хотел голосовать за "Казку". Более того, даже сделал пост через пресс-службу после заявления Кириленко, что я возмущён давлением на арбитров, я возмущён поднятой истерией и я сознательно в знак солидарности меняю своё решение и поддержу кого-то из трёх, кого назвал Кириленко. Там были Марув, "Анна-Мария" и третья группа. 

 

Василь Голованов

Так, про "Анну-Марію" ми ще трохи згодом поговоримо.

 

Шуфрич

Когда я посмотрел сам конкурс, я проголосовал за Марув. Но хочу сказать, что то, что произошло дальше, – это позор для нашего государства. Це просто ганьба! Улюблене слово "майданівців". Так оце ганьба для всієї Україна. Дитина... Ну вона жінка вже, має чоловіка. Вона перемогла, чесно перемогла – і її фактично задавили. Їй дали такі умови, які попередньо не були. І це тільки чому? Тому що Кириленко підняв істерику. Так вот: хочу напомнить, что в 14-м году народный депутат Кириленко внёс законопроект про скасування закону про мови, який и стал движущей силой и, может быть, одной из причин взрыва всей ситуации в Украине на Юго-Востоке. Поэтому сегодня, я считаю, то, что происходит в стране, – это дискредитация. Нарушены конституционные права этой исполнительницы, оказано беспрецедентное давление. И то, что сегодня страна не будет представлена на "Евровидении"... Я вам хочу напомнить 2005-й год. Помните? Выиграла Ани Лорак. 

19:40:21

Василь Голованов

Ми пам’ятаємо. 

 

Мосійчук

Небо впаде на землю? Несторе, небо впаде на землю, що не буде Україна на "Євробаченні"? Що трапиться? 

 

Шуфрич

Так а ми можемо... Ігоре, ми тоді можемо взагалі звернути... Що ми тоді будемо? Тільки пахати. 

 

Мосійчук

Ви тільки що самі сказали: 2.5 відсотка у Миколаєві людей, які з вами спілкувались, поцікавились. 

 

Шуфрич

Ігоре, знаєш чому? Тому що решта... 

 

Мосійчук

Припиніть. Ви тушите корупційний скандал Порошенка оцим скандалом із "Євробаченням". Ви його покриваєте. 

 

Василь Голованов

Ігоре, дякую, почув. Почув вас. 

 

Шуфрич

Останнє слово. Дайте договорити. 

 

Василь Голованов

Несторе Івановичу, час. Прошу. 

 

Шуфрич

Я быстро. Вспомните 2005-й год. Ани Лорак выиграла национальный отбор. 

 

Василь Голованов

Ми пам’ятаємо. 

 

Шуфрич

Потом появились эти "Гринджолы". 

 

Василь Голованов

Разом, да, нас... 

 

Шуфрич

Я тогда не сдержался и стишок такой придумал: "Мертві бджоли не гудуть, а "Грінджоли" не поють". 

 

Мосійчук

Це до сусіда. Це до сусіда вашого.

 

Шуфрич

И мы получили, если я не ошибаюсь, предпоследнее место. А на следующий год Ани Лорак получила второе место. 

 

Василь Голованов

Да. 

 

Шуфрич

Есть национальная гордость. Люди хотят видеть, хотят переживать. Это их конституционное право: переживать за своего представителя. 

 

Василь Голованов

Не вся "помаранчева" команда тоді була за це: щоб "Грінджоли" поїхали. Володимир Бойко вже біля мікрофона. Прошу, Володимире. 

 

Бойко

Оскільки у студії Ігор Володимирович Мосійчук, я не можу утриматись, щоб не поставити запитання. Але спочатку невеличка репліка до Нестора Івановича. Несторе Івановичу, я вам дуже співчуваю, що ви тільки вчора дізнались про дику корупцію у оборонпромі, що ви не знали про це раніше. Треба просто частіше читати. І до речі, звертаю вашу увагу: у цьому розслідуванні, про яке йшлось, наводилось листування трьох осіб: малого Гладковського, також Жукова і Рогози. Якщо ви завтра зайдете у Печерський суд на дванадцяту годину, то ви побачите цього Рогозу, листування якого читали в парламенті, на лаві підсудних. Андрія Миколайовича Рогозу судять дуже давно за шахрайство у особливо крупних розмірах. Насправді він був затриманий ще у березні 2017-го року, і справа давно в суді. Між іншим, просто розслідувачі, котрим злили цю інформацію, навіть не переконались і не перевірили, що це за люди і який їх процесуальний статус. А тепер запитання Ігорю Володимировичу. От ви сказали – і ця, в принципі, думка лунає у певному середовищі, – що артисти мають бути, так би мовити, послами України за кордоном і, звісно ж, не припустимо, щоб артисти відвідували Росію із концертами. Тоді запитання. Припустимо, чому так питання не ставиться, наприклад, перед директором НАБУ Артемом Ситником, який у серпні 2017-го року продав свою земельну ділянку у Севастополі за російськими законами і сплатив державне мито у російський бюджет? Якщо ви кажете про якихось уявних послів, то чому немає претензій до реального посла в Канаді Андрія Шевченка, який продав належні йому два гектари благословенної кримської землі також потайки за російськими законами, заплативши мито у бюджет Російської Федерації? Чому у вас немає запитань до міністра молоді та спорту Жданова та його першого заступника Гоцула, які у 2015-му році офіційно від імені України визнали, що Крим – це Росія, і уклали угоду про продаж за 170 тисяч доларів права виставляти за Росію на міжнародних змаганнях кримських легкоатлетів? Я не пам’ятаю, щоб ваша партія пікетувала Міністерство молоді та спорту. І врешті-решт, останній приклад. Антон Геращенко – з моєї подачі було кримінальне провадження по ньому, зареєстроване по державній зраді за те, що він пропонував Севастополь передати в оренду Росії. Але щось ми не бачимо результату. Чому ви не ставите питання щодо політиків, державних службовців  категорії "А", а вимагаєте щось у танцюристок, у співачок? 

19:44:18

Василь Голованов

Дякую, Володимире. Володимира Бойка почули. Шановні депутати, відповідь коротка. Прошу. Ігор і Нестор. 

 

Мосійчук

Дуже коротка відповідь. Пане Володимире, вчіть матчастину. Кримінальне провадження відносно Артема Ситника по продажу цієї землі – вірніше, його родини – порушено за заявою народного депутата Ігора Мосійчука. Дякую за увагу. 

 

Василь Голованов

Дякую, Ігоре. Несторе. 

 

Шуфрич

Вы знаете, наверное, посмотрите хотя бы "Украинский формат". Я з поваги до вас говорив українською мовою – і до вас звернусь українською. Подивіться "Український формат". Я декілька разів наводив приклади. У тому числі, якщо я не помиляюсь, епізод з генералом Павловським: якщо я добре пам’ятаю, саме це прізвище – щодо зловживань і завищення ціни на нафтопродукти, щодо зловживання придбання снарядів, щодо зловживання на мінометах і на іншій техніці. І я був, мабуть, один із перших в Україні, хто назвав крадіжку в системі військового забезпечення не крадіжкою, а саме мародерством. Тому що якщо вони говорять, що війна, то це мародерство. А під час військового стану за мародерство, ви знаєте, без суда и следствия. Последнее. Вы знаете, я не хочу быть здесь адвокатом власти. Но меня обвинять в том, что я "крышую" Свинарчука – это уже ту мач, я извиняюсь. Это уже... Ещё скажите, что я Порошенко "крышую". Последнее. По поводу Жданова. Я хочу быть объективным. Крымские наши спортсмены – я член президиума Национального олимпийского комитета – обратились к нам с тем, чтобы они имели возможность развиваться как молодые люди, развиваться в спорте. У них нет другой возможности. У них есть возможность только выступать сейчас в тот способ, который им доступен. Если они будут ждать, пока мы разберёмся в наших политических и административных разборках с Российской Федерацией, они могут просто закончить свой здоровый возраст и попрощаться со спортом. И то, что сегодня дали возможность им как спортсменам состояться, – я считаю, это правильно, это по-человечески. Пусть ребята добиваются медалей, пусть устанавливают рекорды. Всё равно это наши ребята.

 

 

 

19:46:46

Василь Голованов

Цікаво. Олександра Ягольника хочу спитати. Олександре, ми мали можливість спілкуватися із вами, здається, у понеділок. Так, у понеділок це було. Коли ви телефоном долучилися до ефіру і сказали, що є ймовірність: принаймні на вашу думку, – що перемогу Маруф від телеглядачів допомогла здобути ФСБ Російської Федерації. Правильно я розумію?

 

Ягольник

Так.

 

Василь Голованов

Чому ви так думаєте? Яке у вас підгрунтя для цього є?

 

Ягольник

По-перше, я хотів би відразу сказати Ігорю Мосійчуку, що ці рейтинги, які ви дивилися, напевно, ви дивилися на "ЮА: Перший". А весь загал, хто дивиться телебачення, – він дивиться на "СТБ". І рейтинги на "СТБ" захмарні.

 

Василь Голованов

У жодному разі... Ми – чи не єдиний канал, який називає назви інших каналів. Тут жодних проблем у цьому немає.

 

Ягольник

Я прошу студію: вам було приємно, коли у 2004-му році Руслана привезла першу перемогу "Євробачення" в Україну? Поаплодуйте, якщо це було так...

 

Рудницька

Звісно.

 

Ягольник

А коли у 2014-му році Джамала заспівала "1944" і уся Європа була з нею, вам було приємно: громадянам України, – що це сталося?.. Так от сьогодні ми маємо те, що одна людина: Зураб Аласанія – позбавив усіх нас: усіх ти, хто любить пісню, усіх тих, хто любить музику, – того, що у цьому році ми будемо співчувати комусь із наших артистів там. Він сказав сьогодні: "Ні, я вирішую одноосібно зробити так, щоб Україна не приймала участь у цьому". Це ганебно. Україна – творча, співоча нація. Тепер: що відбулося із цим євровідбором. Михайло може підтвердити, що якщо якась подія має циклічність, то зацікавленість народу в ній зростає. Коли Джамала була у 2016-му році, за неї у фіналі проголосували 390 тисяч тільки телефонних глядачів.

 

Ясинський

А сколько в этом году было голосов?

 

Ягольник

Я про що і веду. 170 тисяч. При тому, що піар конкурсу у цьому році був шалений. Тому я кажу, що ці цифри, те, що усе суспільство гуде, а мовчать ті люди, які рахували, які приймали ці голоси... Ми усі знаємо, як ФСБ влізло в американські вибори. Тому от те, що ці 200 тисяч голосів, які були вкрадені в "Юко"... Я поясню чому. Це і спецоперація ФСБ. Вони втрутилися в голосування для того, щоб ми мали такий результат. Для того, щоб роз’єднати наше суспільство. І тепер я поясню, чому я вважаю, що саме в "Юко" вкрали голоси. Тому що вона спочатку була одна з тих, у кого були великі сумніви. Тому що у неї є певний зв’язок із Російською Федерацією. Але коли навіть Сергій Притула був здивований під час конкурсу, коли вона погодилася відмовитися від російського громадянства на користь українського, бо вона розуміє, як болить суспільству ця тема... Вона погодилася. Вона зробила мужній, сильний вчинок. І цей вчинок – звісна річ, ФСБ має великий знак питання. А тепер я вам скажу: ці відбори національного "Євробачення" дивиться у Росії уся спільнота "Євробачення", тому що у них такого немає. Чим відрізняється цей конкурс від усіх інших шоу, які є? Тим, що там справжні емоції. У тих шоу все ясно. А тут на кону стоїть рейтинг у Європі. Людина, яка потрапляє на "Євробачення", – вона автоматом свою кар’єру піднімає на міжнародний рівень, якщо він вдало виступить. І тому кому вигідно, щоб ми були позбавлені цього шоу?

19:51:42

Василь Голованов

Кому?

 

Ягольник

Тільки ФСБ.

 

Василь Голованов

Просто в сухому висновку... Почули про Аласанію, який вирішив... Чекайте. Я правильно розумію: Аласанія – агент ФСБ?

 

Ягольник

Ні. Аласанія – просто трус, труслива людина, яка не зрозуміла, яка хотіла піти, яка зробила цей конкурс, але у нього зараз проблеми. І він зараз має піти. І тому щоб цей конкурс розбити: цей найкращий тандем, який був: це бідне національне "ЮА: Суспільне" і "СТБ", який знає, як робити подібні шоу. Вони об’єдналися.

 

Василь Голованов

Дякую, Олександре. Дмитро Співак у цьому блоці "Українського формату" ще не мав слова. Дмитре, коротко, прошу.

 

Співак

Я вот хочу напомнить всем телезрителям, которые нас смотрят, людям, которые в зале: вы помните нашего блестящего Александра Усика? Я сейчас от музыки и искусства к спорту. Когда в "Лужниках" в центре Москвы он блестяще победил, играл гимн Украины, поднимался флаг Украины... "Лужники": нормальные, обычные люди – аплодировали нашему Александру Усику, и мы: вся Украина – испытывали гордость и за свой флаг, и за свой гимн, и за Александра Усика. Но даже тогда нашлись псевдопатриоты, которые что-то, там, рассказывали, чуть ли не сделали его агентом ФСБ, врагом и так далее, и так далее. Сегодня эта история повторяется второй раз уже как фарс. Послушайте... Я вот себе даже записал, когда кто-то из выступающих до меня говорил: нигде нет такого культа, как у нас, "Евровидения"... Да у нас не культ "Евровидения". У нас культ псевдопатриотизма. Потому что когда на всю страну просто травили человека за его позицию... Травля человека за его позицию, унижение человека за его позицию – это мракобесие и бескультурье. Весь мир уже понял, что мы не государство демократическое, а территория хаоса. И последнее я хочу зачитать. Я всегда люблю работать с документами...

 

Рудницька

Якби ми не були демократичною країною, ви не могли б говорити, що ви говорите.

19:54:03

Співак

Я не перебивал вас. Я прошу прощения третий раз. Я всегда работаю с документами. Так вот, знаете, Бернард Шоу говорил, что "единственный урок, который можно извлечь из истории, – это то, что люди из истории не извлекают никакого урока". Я когда видел Джамалу, которая сегодня... Да, ту Джамалу, которой мы аплодировали в 14-м. Но когда я увидел Джамалу, которая сегодня так уничижительно относится к молодым исполнителям...

 

Червоненко

И ездит на корпоративы.

 

Співак

Да. Я это говорил. Я поднял документы. И вот интервью Джамалы в 2016-м году "Зеркалу недели", когда она сама стала участником – вы мне не дадите соврать – этого всего мракобесия, которое было и в 16-м году. Ей это всё не нравилось, и вот она пишет: "Я не могла витримати, коли слухала усю цю розмову з Андрієм..." Это имеется в виду исполнитель Сенсей. "Я сиділа у гримерці і кричала від обурення. Він не заслуговує такого звернення від журі. Я вважаю, що кожна людина повинна стежити за своїми вчинками замість того, щоб шукати об’єкти для ненависті". Что изменилось от Джамалы, хочу я спросить на всю страну? Зазвездилась? Решила, что Мать Тереза и можно унижать людей?

 

Василь Голованов

Дякую, Дмитре. Тут Джамали немає у нашій студії, тож поза очі давайте не будемо.

 

Співак

Сегодня задача украинского государства – прекращать искать руки Кремля, ноги Кремля. Перестать каждые наши выбоины на дороге спихивать на Путина. Давайте создавать единый гуманитарный продукт и давайте наконец продемонстрируем, что мы уважительно относимся к другой точке зрения, и давайте продемонстрируем, что артист и спортсмен – это люди неприкасаемые, и они вне политики. Такой это пласт людей. Всё.

 

Василь Голованов

Друзі, ми з повагою один до одного, по-перше. По-друге, на особистості я попросив би вас не переходити. І третє: стартову позицію сказали ще не усі учасники нашої розмови, нашої дискусії сьогодні. Тож, будь ласка, Ростиславе, вам слово.

 

Балабан

Дякую. Такий висновок я роблю із того, що почув: якщо хтось у нас перемагає, це ФСБ, а якщо хтось програє, то винен Порошенко. Я розумію, що ми зараз суспільство політизоване і електризоване. І усі проблеми від будь-чого... Можливо, у студії щось впало – і вже ми кажемо "влада", "зрада" і так далі. Ми ж насправді говоримо не про конкурс, не про рейтинги, а про ту річ, яку сказали колеги: про принципи. Що мається на увазі? Вибачте, будь ласка, якщо я прийшов до вас у студію, зараз виступаю, а після ефіру маю виходити, і мене там хтось зустрічає і каже: "Дорогенький, давай по контрактику щас пройдёмся". І я на 5 годин затримуюсь, і кажу, що "хлопці, я такі умови не витримую". Тобто цивілізована організація процесу передбачає що? Друзі, ви приймаєте участь у футболі, співах, гонках? Протокол про наміри. У вас буде вимога така: носки такі, рубашка така, підсумки такі, рухатись так... Я не артист, але мені дивно, що... Ну ви ж артистичний цех. Правда? Обмеження по рухах. А може, тут обмеження по рухах пропишемо і так далі? Тобто все ж таки я схиляюся до непрофесіоналізму. Можна будь-які вимоги ставити до артистів, але ставити на старті, початку гри.

19:57:43

Рудницька

Безумовно, це важливе зауваження.

 

Балабан

Слідуюче. Кириленко мені симпатичний, імідж прикольний, але його текст, який видавали в ефірі, – це типова регламентація секретаря райкому Комсомолу. І саме тому це спонукає декого дуже активно говорити про те, що псевдопатріотизм. Ні, у нас нормальний, здоровий патріотизм. У нас суспільство не розколоте. Більше того, у нас ще не всьо пропало. Про що мова? Якщо ми піднімаємо в студії дискусію про те, що є корупція, є, там, шахрайство, є контрабанда і так далі, це означає... Насправді я вірю, що ми оздоровимося. Не пройде без судів це. Ну не пройде. Якби це ми тільки говорили про танці і співи... Ні, ми піднімаємо ці питання. Журналіст каже, що вже є суд, є процес. Це буде відбуватися. І це той позитив, на який я звертаю увагу. Це щодо позитиву. І про фальсифікації. Звичайно, ми говоримо про співи, про політику і говоримо про фальсифікації. Те, що є представлені кілька команд політично конкурентних, і те, що ми збурюємося на якісь... Я не симпатик цієї співачки, вибачте мене, будь ласка. Але ми збурюємося за несправедливість. І ми виходимо із цим в ефір. Ви даєте цю можливість. Це означає, що конкурентні команди не дадуть фальсифікацій. Фальсифікацій не буде. Майте на увазі про президентські вибори. А дивіться чому. Саме тому, що команди конкурентні.

 

Василь Голованов

Дякую. Друзі, зараз буде можливість висловитися усім. Я хочу додати просто ще інформації. Згадували ми і пана Кириленка, і "Анну-Марію". Зараз я хочу і про них нагадати нашим глядачам. Тож: скандал із "Євробаченням" набув широкого обговорення. Віце-прем’єр України В’ячеслав Кириленко взагалі запропонував не виступати на "Євробаченні", якщо з України поїде той, хто "гастролює по Росії та навіть демонстративно збирається робити це у майбутньому". А от згаданий сьогодні Антон Геращенко не побачив у гастролях Марув у Росії нічого негідного та підкреслив, що українці зробили правильний вибір.

 

Диктор (запис)

"Сьогодні українські телеглядачі і журі конкурсу "Євробачення" ухвалили правильне рішення. На конкурс до Ізраїлю не поїдуть сестри Опанасюк, які публічно відмовилися засудити російську агресію проти України. Представляти нашу країну на "Євробаченні" буде співачка Марув". Геращенко.

20:00:23

Василь Голованов

Близнята Анна та Марія Опанасюк: дует "Анна-Марія", – яких згадав Геращенко, теж опинилися у центрі скандалу. Фіналістки українського "Євробачення" народилися у Сімферополі і є заслуженими артистами Автономної Республіки Крим. Гвалту наробило їх інтерв’ю каналу "АТР", у якому ведучий дорікнув дівчатам, що їх рідні продовжують жити на півострові. Крім того, батько дівчат донедавна перебував на посаді судді, а їх мати – заступник голови Ради Міністрів Республіки Крим і навіть отримала медаль "За повернення Криму". Однак Анну і Марію викривальні факти про сім’ю не збентежили. Вони відзначили, що їздять до батьків у Крим, але політику з ними не обговорюють. На запитання про приналежність Криму виконавиці відповіли, що Україна його втратила. А вибирати між конкурсом і батьками дівчата відмовляються. Тема Криму та патріотизму особливо зачепила співачку Джамалу, яка сама родом з півострова. Вона влаштувала справжній допит конкурсантам на предмет, чий Крим. Особливо дісталося дуету "Анна-Марія". І це при тому, що, в принципі, така сама ситуація і в самої Джамали: її батьки теж проживають у Криму. І, до слова, вони зареєстрували і ведуть у Криму легальний бізнес. Тож, скоріше за все, мають і громадянство Російської Федерації. Крім того, користувачі у соціальних мережах нагадали Джамалі про те, що сама вона двічі виступала у Росії: у 2014-му році, один раз у Москві та один раз у Сочі. Це підтвердив піар-директор співачки Денис Козловський. Крім Джамали, і інші члени журі також гастролювали у Росії після 2014-го. Український продюсер Євген Філатов: лідер музичного проекту "Зе манекен" – у 2016-му році виступав із концертом у Краснодарі. Третій член журі Андрій Данилко зустрічав новий, 2018-й, рік під Москвою. Натомість ще одна фіналістка: "Юко": Юлія Юріна, громадянка Росії – отримала схвальні відгуки. Співачка заявила, що готова змінити своє російське громадянство на українське. З 2012-го вона постійно живе у Києві, а у грудні 2018-го року отримала посвідку на проживання в Україні. "Юко", до речі, – єдина виконавиця, що представляла у фіналі конкурсу україномовну пісню. Міжнародні організатори "Євробачення" відреагували на скандал із українським відбором і заявили, що "конкурс не може бути політичним".

20:02:54

Диктор (запис)

"Ми отримали багато повідомлень щодо цієї ситуації. Це може бути проблемою для України і українських делегатів. Конкурс "Євробачення" не може бути політичним. Ми оцінюємо голос, хореографію і музику, а не ідеї артистів поза сценарієм".

 

Василь Голованов

І ось як вибірково відреагували соціальні мережі. Вибірково від нас, я маю на увазі. Тому що гуділи, там, "Фейсбук", гуділи інші соціальні мережі. Подивимося на деякі з дописів. Будь ласка, увага на екран.

 

Диктор (запис)

"Марув стала переможницею відбору не тому, що так сказав менеджмент якогось каналу, а тому що так вирішив глядач. І максимальний бал телеголосування є тому підтвердженням. У чому тоді логіка суспільного мовника, який вирішує поставити під питання результати?". "Я не знаю, чи можна було уникнути таких історій, підготувавшись завчасно. За словами Зураба Аласанії, практично усі конкурсанти "Євробачення" таємно чи не приховуючи гастролюють у Росії. Це не привід не прописувати заборону на гастролі у контракті одразу". "Він чекає своєї черги на "Євробачення". Тут шпагат правильний і ковбаса вкусна, і наша традиційна культура". "І насправді то було рішення самої Марув. Ним вона просто підтвердила: представляти Україну їй значно менш важливо, аніж заробляти у країні, яка анексувала частину української території і продовжує вбивати і катувати українців". "Поїдеш на "Євробачення"?"

 

Василь Голованов

Ну так, трохи з посмішкою... Ця фотографія була актуальною, допоки рішення ще не було прийняте: що ніхто вже не поїде. Але це, дійсно, цікаво.

 

Співак

Пару лет тому назад мы уже заплатили штраф. И я хочу, чтобы люди знали, что этот штраф будет опять из кошельков каждого гражданина Украины.

 

Василь Голованов

Друзі, перед тим, як ми почуємо вас, ми почуємо пані Анну, яку знає вже вся Україна – і не тільки Україна – як Марув. Ось що вона відповіла усім своїм прихильникам. Будь ласка, увага на екран.

 

Марув (запис)

Я бы очень вас хотела попросить немножко сбавить обороты и принять это более спокойно, как это сделала я. Вы знаете, я очень не люблю агрессию и конфликты. И агрессией никогда ничего не решается. Поэтому я бы хотела вас попросить не вступать в какие-то провокации и поддержать меня своими улыбками, своими аплодисментами на концертах.

 

Василь Голованов

Тож, дякую. Почули Анну. Зараз і вас почуємо. Коротко, щоб у нас дискусія була динамічна. Євген Червоненко, прошу.

20:05:45

Червоненко

Понимаете, у меня в голове весь вечер: "Патриотизм – последнее прибежище негодяев". Второй тезис – это "полный комплекс неполноценности".

 

Василь Голованов

Чий? Кого?

 

Червоненко

Наших "патриотов", власти, государства. Вы понимаете, все кричат, а мало из этих, вчера трамваю сено дававших, вот этих кухаркиных детей не понимают, что профессиональные артисты, спортсмены связаны жёсткими международными контрактами. Любой профессиональный спортсмен если не поехал в ту же Россию и отказался, будет дисквалифицирован и заплатит штраф. А кто из этих: этого Кириленко, который ничего тяжелее ручки в руках не держал за всю жизнь, – ответит? За Самойлову штраф заплачен, за этот мы опять заплатим. Это какой-то комплекс неполноценности. И в это время у нас происходят скандалы, которые позорят нас, которые другого названия, как "мародёрство", не имеют. Оставьте вы в покое имидж страны. Я хочу остановить на одном. В России полностью берёт на себя все затраты государство. "ОРТ" и "Россия-1" дерутся за это. Мне русские рассказывали артисты. Не надо, если мы не идиоты, говорить, что это не интересно. Это огромная площадка, это тот международный имидж... Мы же в Европу идём. Как же нам не быть на "Евровидении"? И кто это решает? Понимаете, в бизнесе разговор был бы короткий. И ответили бы. Хочу вас немножко поправить: не ФСБ такими делами занималось бы, а служба внешней разведки или управление специальных операций. Изучайте матчасть. Но самое главное... Вы понимаете, этот двойной вонючий подход: этим нельзя, а министру иностранных дел Украины иметь тестем действующего генерала, освобождавшего, присоединявшего или захватывавшего Крым и награждённого медалью, можно.

 

Мосійчук

"Освобождал" чи "присоединял"?

 

Червоненко

Послушайте... Присоединявший.

 

Мосійчук

Чи "окупував"?

 

Червоненко

Ты мне экзамен? Ты у него спроси: у Климкина. Пусть у тестя спросит. Что ты у меня? Я украинец, я "Ялта Ралли" делал. Вы понимаете, в чём вопрос... Какое право эта Джамала, которая ездит туда-сюда...

 

Василь Голованов

Ну вже не їздить.

 

Червоненко

Какое право имеет спрашивать? Это же маккартизм, это фашизм. А чей Крым? Вы что, людей совсем уже делите на белую расу и неправильную расу? Вы что делаете?

20:08:37

Співак

Кстати, а если спросить родителей Джамалы, которые живут в Крыму, чей Крым, как бы они ответили на этот вопрос? Просто интересно.

 

Василь Голованов

Я не знаю, чи відповідають діти за батьків...

 

Червоненко

Давайте поступками. Не надо контрабандой, воровать на войне.

 

Василь Голованов

Друзі, давайте... Ігор і Михайло. Прошу.

 

Мосійчук

Власне, з приводу...

 

Співак

Это двойные подходы и двойная мораль.

 

Василь Голованов

Крим український. Тут немає жодних варіантів.

 

Мосійчук

Перше: ви ж не Сталіна діти, я сподіваюся. Все нормально? Якщо все нормально, то діти за батьків не відповідають. Це залізобетонно.

 

Співак

Почему же этих девочек стали так унижать вопросами об их родителях? Скажите мне.

 

Василь Голованов

Правильно. Так це ж не Ігор робив. Правильно?

 

Мосійчук

Ви або мене дослухайте, Дмитре, або не перебивайте.

 

Василь Голованов

Це одне й те саме.

 

Мосійчук

У мене є товариш, який зі мною пройшов фронт, який зараз поруч зі мною, який є кримчанином, батьки якого живуть у Криму. Більше того, батьки якого підтримували анексію Криму. А він захищав Україну. До нього приходило ФСБ: до батьків...

 

Співак

Так вы же согласны со мной.

 

Мосійчук

Дмитре, я вас не перебивав! Ви хочете соло виконать? Виконайте. Значить, додому до його батьків приходила ФСБ щотижня і казала: "Коли ваш син приїде? Запросіть його у гості". Довели до того, що батько, який прихильник "русского міра" був, каже: "Я же Павлік Морозов наоборот. Я ж не буду звати свого сина, щоб ви його тут арештували". Але я хотів би опонувати вам, пане Дмитре. Ви казали про культивацію. Так я скажу: культивувати потрібно українську пісню. Оце потрібно. А ми зараз займаємося отут політизацією. Чого треба уникнути на сто відсотків. Тому що політизація питання "Євробачення", яке стосується 1-2-х відсотків населення України, топить набагато важливіші питання. Це раз. І друге: якщо усім, хто його політизує: вам, Дмитре, Кириленку – незалежно від поглядів, подобається "Євробачення", разом із транссексуалами і гоміками, їдьте на нього. От там Європа посилає і усіх вас вмістить.

 

Василь Голованов

"Смешались кони, люди". Чекайте...

20:11:35

Співак

Смотрите, Василий. Ко мне четырежды обратились, поэтому я... Я вам аплодирую, Игорь, вы потрясающий. То есть вы сегодня на всю страну подтвердили мои слова: что дети за родителей не отвечают...

 

Мосійчук

Так я це казав, кажу і повторюю.

 

Співак

И те, кто спрашивали у этих девочек про их родителей, их позицию, нарушали закон, мораль, поступали безнравственно и мерзко. И я хочу, чтобы вы как народный депутат это признали: что эти люди совершали моральное и нравственное преступление. И что весь этот конкурс проходил под эгидой псевдопатриотизма. Вы это признали. Спасибо вам огромное.

 

Мосійчук

Дмитро, я вам даю відповідь. Діти за батьків не відповідають. Це тисячу відсотків. Діти мають свою позицію, батьки мають свою позицію. Але...

 

Рудницька

Політики ще більші шоумени, ніж самі шоумени.

 

Мосійчук

Одну секунду. Але у даному випадку я не виправдовую нікого, хто питав. Я не бачив, не дивився і дивитися не хочу оцих фрік-шоу, із яких ви робите піну, щоб прикрити корупцію в країні.

 

Василь Голованов

Ні, так не працює. Дивіться. По-перше, Анжеліка і Михайло, які вперше у нашій студії, – вони, по-перше, у шоці. По-друге, вони так чемно чекають своєї черги, поки ви... Я розумію, що суперечка. І Нестор Шуфрич чемно чекає. Ростислав із Олександром теж чекають. Я хотів сказати про те, що це тема важлива, оскільки ми б не обговорювали її, якщо б пройшов конкурс, перемогла б Маруф, підписала вона контракт і поїхала. І слова б ніхто не сказав. Але ця просто черга скандалів, яка відбулася, із відмовою потім і "Казки", і "Фрідом Джазу" і так далі, і так далі...

 

Мосійчук

Василь, якщо один ідіот піде плигне з балкона, ви підете усі разом за ним плигати з балкона?

 

Василь Голованов

Ні.

 

Мосійчук

Я стверджую, що той, хто підняв скандал від самого початку навколо цього конкурсу, який цікавить 1.5-2 відсотка українців, ідіот і самогубець, і губить державу.

 

Василь Голованов

Ігоре, якщо "якийсь ідіот" пригне з балкону і цей ідіот буде з топ-менеджменту країни, можливо, ми теж будемо обговорювати у форматі нашого ток-шоу. Якщо це важливо.

 

Мосійчук

Тільки не треба за ним пригати, Василю. Пригати за ним не треба.

 

Василь Голованов

Так я ж не пригаю, Ігоре. Михайло Ясинський.

20:14:13

Ясинський

Я хочу обратить внимание нашей аудитории на то, что мы говорим об этом конкурсе и об этом отборе как о чём-то, что произойдёт ещё раз, и думаем о том, как правильно его организовать, чтобы избежать этих проблем. Моё мнение заключается в том, что в этом формате этот конкурс проходить в Украине не должен. И вы видите, какие три года подряд у нас низкие позиции...

 

Василь Голованов

А як ви вважаєте?

 

Ясинський

Я считаю, что нужно искать этот способ и обговаривать о том, как будет, а не о том, что произошло. Вот эта задача, о которой говорит Саша... Саша – человек творческий, у него богатая фантазия. Потому что для того, чтобы добиться результатов, о которых ты говоришь, слишком сложный сюжет. Всё проще. Плохая организация в погоне за рейтингами. Вот это привело к тому, что произошло. Когда нет ничего важного для продюсера – только лишь для того, чтобы поднять рейтинги. Игорь говорит, что были низкие рейтинги. Рейтинги у этого шоу были неплохие. Но я вам хочу сказать, что на другом канале в этот день шла премьера шоу "Дивовижні люди", где Оля Полякова была одним из экспертов.

 

Василь Голованов

Хвилинка реклами від продюсера.

 

Ясинський

Никакой рекламы. Сюжет этого шоу в том, что эксперты наблюдают людей с уникальными способностями. Люди невероятной интеллектуальной силы, мощи, которые запоминают какое-то бесконечное количество цифр, которые могут с закрытыми глазами... То есть это очень серьёзное, классное, вдохновляющее шоу...

 

Василь Голованов

Михайле, зупиніться. Припиніть анонсувати...

 

Ясинський

Нет, я скажу. И именно украинцы в этот вечер смотрели его лучше всего. Оно заняло первое место в вечернем споте, прайме. Это означает, что людям на самом деле нужно другое. Им не нужен, извините, этот срач, который мы даже сейчас устраиваем, честно. И я бы хотел, чтобы мы говорили о других вещах. Например, наше невольное неучастие в этом шоу: Таянны – и то, что там появилась Марув, которая выиграла, и всё это вызвало такое обурення, невольно вскрыло другую проблему, о которой я хочу вам сказать. Вы обратили внимание, с каким страстным желанием и с каким безразличием к тем проблемам, о которых мы говорим, молодёжь включилась в этот, извините тоже, срач? И это стало иллюстрацией глубокой проблемы: прежде всего молодёжи и того, что у них в головах. Что они переживают, о чём они думают, как они относятся к вопросам войны, агрессии, Крыма и так далее. Вот это стало причиной для того, чтобы мы здесь встретились и поговорили о том, что в головах наших подростков. Если вы зайдёте к ним в телефоны, вы увидите там совершенно минимальное количество украинской музыки, к сожалению. И в то время, пока мы здесь обсуждаем, как кому ехать или не ехать, политические разборки или нет, там где-то у наших соседей собираются комитеты по работе с молодёжью, комитеты по работе с культурой молодёжной, привлекаются рэперы, привлекаются популярные артисты для того, чтобы формировать завтрашний день. А мы его не формируем. И в итоге мы осуждаем телеканал какой-то: я не буду называть имён и названий, – который какие-то песни для ветеранов... Мы больше думаем о том, что слушают наши ветераны, хотя это полная ерунда. Им недолго осталось, к сожалению. А мы не думаем о том...

 

Мосійчук

Це єрунда точно повна. Ви зараз образили людей.

 

Ясинський

Мы не думаем о том, что слушают наши подростки. Я вибачаюсь, если я образив людей.

 

Василь Голованов

Яких? Про що саме?

 

Мосійчук

Тим, що "ветеранам недовго залишилося". То давайте плювати на них, чи що?

20:17:56

Ясинський

Я не плюю. И я вам хочу сказать, что когда мы осуждаем телеканалы, которые ставят им песни, на которых они выросли, и мы об этом тоже часами, неделями говорим, осуждаем, мы не думаем о том, что слушают наши подростки. А там украинской музыки с каждым годом всё меньше и меньше. И вот в этом проблема.

 

Василь Голованов

Дякую, Михайле. Давайте, щоб розставити крапки над "і", шана і повага нашим ветеранам, дай Бог здоров’я і довгих років життя. Я розумію, про які концерти ви говорите. І ось пан Червоненко згадував, що минулоріч на День перемоги ми теж робили концерт, і більше, напевно, для аудиторії старшого віку. І наші гості: у тому числі Червоненко – співали пісні тих часів. Але Михайло теж правий, що у телефоні мало української пісні. Але завдяки...

 

Мосійчук

Він сказав, що вони помруть. Це ж тоже дурість.

 

Василь Голованов

У жодному разі.

 

Ясинський

Вася, я хочу сказать важное. Им 14-16 лет. Через четыре года им будет 20, они войдут в возраст избирательный.

 

Василь Голованов

Раніше, так.

 

Мосійчук

Ми говоримо про людей, а не про виборців. Якщо ви міряєте виборцями українців, то грош вам ціна. Ви от продюсер якраз, який міряє цим.

 

Ясинський

А что я должен мерить, интересно?

 

Рудницька

Друзі, я з вами так втомилася... Це жах просто. Але хочеться, справді, конструктиву. Ми ж говоримо про "Євробачення". Воно не закінчилося тим, що ми відмовилися цьогоріч брати участь у "Євробаченні". Ніякої трагедії, в принципі, у цьому немає.

 

Червоненко

Почему у нас наглость – это вторая украинская черта? Кто вам разрешил перебивать? Я молча жду своей очереди. Культура украинская...

 

Рудницька

Я не побачила. Я дивилася на Василя. Будь ласка... Ветеранам...

 

Шуфрич

Анжела, будь ласка.

 

Василь Голованов

Добре. Євген Альфредович, прошу.

 

Червоненко

Вы знаете, к сожалению, порой и внешне, и в воздухе сейчас Киев напоминает Булгакова: "Собачье сердце". Оно во всём. В цинизме, с которым одни мародёрствуют... Я, к примеру, в 5-м году в правительстве не мог даже представить, что такое было, и в 97-м, когда сидел на стратегических... Я прошу: нам надо молча перенести наш позор, и мы всё исправим. Потому что сейчас раздутие этого скандала вокруг бедной девочки, у которой совсем по-другому могла пойти жизнь. Она честно выиграла, как в спорте. Нас отвлекают от более главного. У нас сегодня аристократия помойки диктует право на мораль. Люди без прошлого, без нынешнего. Они не умеют играть по правилам. "Если не по-нашему, объявляем врагом народа". Я не понимаю, с каким лицом Джамала может задавать чекистские вопросы, как 5-е управление КГБ: "Крым чей?" Ты хочешь Крым – возглавь партизанский отряд и захвати его, освободи. Зачем это в голове? Или давайте сделаем так страну, чтобы крымские люди поднялись и поняли, что им место с Украиной. Я очень прошу, чтобы мы не велись ни на какие шумихи. А нам готовят следующее шоу: чтобы скрыть этот всемирный позор... Сегодня было заявление: уже и Штаты не выдержали. Чтобы скрыть всемирный позор вокруг контракта мародёрского по оборонпрому, нам вкинут депутаты – вот сидят – жвачку без конца на тему языка. Язык расколол Украину, язык поджог войну. И Кириленко в 4-м году я лично тормозил. В 14-м мы не затормозили, и начался... Умоляю, люди: не ведитесь на это. Как Кириленко сегодня по радио говорит: "Не надо вестись". Он что, на блатной стрелке? Я умоляю вас об этом. И то, что сотворили сейчас в нормальной стране: что в Израиле, что в Америке... Вот этот Алазания бы выплатил Марув такие деньги, что у него отпало бы желание что-то решать. И Кириленко в том числе выплатил бы. Но у нас, к сожалению, вот эти поняли, что они хозяева. Давайте попробуем всё-таки проголосовать на выборах так, чтобы нас никакой язык не разъединял. Чтобы нас глупости и фальшь не делили. Мы всё сделаем за короткое время.

 

Василь Голованов

Дякую.

 

Шуфрич

Анжела.

 

Василь Голованов

Джентльмени.

 

Червоненко

Сейчас Анжелина очередь.

 

Василь Голованов

Анжеліка, прошу.

 

 

 

20:23:12

Рудницька

Ще раз перепрошую, пане Євгене. Я справді не побачила, що ви... Але ви тут як своя людина, а я вперше...

 

Червоненко

Де я своя людина?

 

Рудницька

Ну тут ви себе гарно почуваєте. Про конструктив. По-перше, я не бачу трагедії у тому, що ми не будемо брати участі у "Євробаченні". Тому що "Суспільне", як я сьогодні почула від юриста "Суспільного", буде транслювати "Євробачення", просто ми не будемо брати там участі. Не буде брати участь наш представник, а значить, ніяких, там, штрафів ми платити не будемо. Краще тут би був представник "Суспільного" і це пояснив. Тому що я не їх адвокат. Але коли ми говоримо про те, що ми, наші гроші кудись витрачаються... По-друге, ми усі прекрасно розуміємо, що все одно ми повернемося до відбору наступних представників України: цих культурних послів України – на "Євробачення". І звичайно, нам потрібно випрацювати ті правила гри, які будуть усіх влаштовувати і про які усі учасники цієї гри будуть знати до того, як вони починають грати. І це правильно. І тоді ми не будемо кричати, не буде скандалів. Коли все зрозуміло, повинен бути алгоритм дій, і кожен повинен розуміти, що його чекає. Але в будь-якому випадку вже сталося те, що сталося. Але про що б ми зараз не говорили, я категорично проти того, щоб Україну представляли артисти, які їздять у Росію. І якщо потрібно обгрунтувати цю свою позицію, я готова її обгрунтувати. Але мені здається...

 

Василь Голованов

Марув відмовилася.

 

Рудницька

Так. Тут не йдеться про прізвища – тут ідеться про принцип. Бо поки іде в Україні війна... Артисти – такі ж самі громадяни України, як і інші громадяни України, і вони не повинні їздити у Росію. А до пана Євгена у мене є питання. Чи знаєте ви, чому Вагнера ніколи немає в ефірі Ізраїлю?

 

Червоненко

Так, знаю. И даже некоторых марок автомобилей. Знаю.

 

Рудницька

Розумієте? Тобто це теж подвійна мораль. Коли йдеться про Ізраїль, ви це розумієте. А коли йдеться про Україну, в якій іде війна...

 

Червоненко

Послушайте, это не аргумент. Не меряйте 6 миллионов.

 

Рудницька

Це і аргумент. Тому що в Україні йде війна.

 

Червоненко

Послушайте. Нельзя одной рукой брать газ, нефть... Вы не врите. И разбирайтесь в матчасти, я вас просто...

 

Рудницька

Я не беру. Я кажу, що...

 

Червоненко

Вы врёте.

 

Василь Голованов

Друзі, давайте... По-перше, наскільки я знаю, Рудницька не купує газ у Росії і в принципі не купує газ.

 

Рудницька

Це взагалі смішно. Ви надто дорослий, щоб звинувачувати...

 

Червоненко

Анжелика, я понимаю, что место, где вы получаете деньги, важнее. А мне – нет.

 

Василь Голованов

Я не знаю, де Рудницька отримує гроші.

 

Рудницька

Я теж не знаю.

 

Червоненко

Я не могу понять одного. У меня простая логика. Я хочу ответить. 3 миллиона украинцев – что, изгои, предатели? Они работают в России. Вы чего ярлыки вешаете? Вы что, самые большие патриоты? Не хочу я слышать.

 

Рудницька

Ви бізнесмен. Створюйте робочі місця, щоб в Україні були тут робочі місця. Ви, депутати, створіть такі закони, щоб українці не шукали кращої долі по усьому світу.

 

Червоненко

Так я творил, дорогая. Дорогая, мы творили. Я принёс в правительство Тимошенко рост 310 процентов поступлений в бюджет от транзита, а они убили всё.

 

Василь Голованов

Дякую, друзі.

 

Червоненко

Не надо, Анжелика. Вы не разбираетесь – не лезьте.

 

Рудницька

Звісно.

 

Червоненко

Как можно решать судьбы людей? Есть закон.

 

Василь Голованов

Ростислав Балабан.

20:26:58

Балабан

Друзі, про що я подумав? Про таку річ: про те, що не домовилися політики, не проговорили 4 роки у парламенті, Міністерство культури, яке придумало... Дивіться: не можна, очевидно, на шоу, там, "Розсміши коміка", танцювальних, співочих, "Євробачення" і так далі задавати ідеологічні питання. Тобто політики не відповіли на це запитання, не домовилися, не зробили те, що називається "круглий стіл", консенсус... "Блин, давайте возьмём девчонку. Ану..." Ви ж казали "учите матчасть". "Ану давай: політична система, складові, функції управління, форма правління яка?" Очевидно, цього не можна було робити. Про Усика ви казали. Там іще інші борці, так сказать, давали "нашим друзям" по фізіономії, вигравали. Із ним же не проводили роботу. Він приїхав із прапором. Це його... Треба виховати цю річ. Друга теза: це неправда: що нічого поганого, якщо ми не приймаємо участь. Тому що якщо є десь виставка: інтелектуальна, наукова, – треба їхати і наші образци показувати. Якщо є співи, ми поїхали. Навіть якщо б ми зайняли там 225-те місце і та пані...

 

Рудницька

Що ми показуємо? Чи нам все одно, що ми показуємо? Аби тільки показати.

 

Співак

Кто победил, за кого люди проголосовали, тот и должен ехать. Всё.

 

Рудницька

Звісно.

 

Василь Голованов

Це ж не конкурс національної пісні. Правда ж?

 

Балабан

Дивіться, удар под дих. Питання таке. Є правила, є СМСки. СМСки проголосували, навіть якщо це ФСБ, а СБУ не спрацювало. Вона виграла. Наприклад. Я не її шанувальник. Вона їде показує. Тому що по правилах – СМСки.

 

Рудницька

Правильно. Але вона вже відмовилася.

 

Балабан

Не перебивайте. Я просто хотів думку завершити

 

Рудницька

Чого ви мене запитуєте? Запитуйте "СТБ".

 

Балабан

Короче кажучи, була б там представлена Україна, і це у тому числі економічне питання. Чому? Тому що хтось подивився, загуглив – і, можливо, дві-три компанії приїхало б у Київ робити бізнес або промоушн якийсь, або шоу і так далі. І крайне. Чи хороша у нас буде політична пам’ять? Тому що неучасть зараз у цьому шоу – ми думаємо, що за рік ми придумаємо правила і на наступний рік все буде правильно. А чи наступного року ми не зробимо те саме із тими самими помилками і так далі? Чи ми запам’ятаємо, що ми зараз ступили на граблі? І трошечки сумна інформація. Я не очікував... Я дуже швидко провів опитування: нерепрезентабельне, серед молоді. Вибачте, мені особисто сумно...

20:29:48

Василь Голованов

Заінтригували. Кажіть.

 

Балабан

Це категорія 10-11-й класс. "Какую музыку слушаете?" – "Зарубежную, русскую тоже. Там много исполнителей, которых слушает молодёжь. Даже больше, чем зарубежную. Концерты даже у нас масштабные. Некоторым запретили сюда ехать. Українську – менше". Я хочу, щоб слухали українську. Російську слухайте, європейську, англійську, японську... Але я хотів би, щоб українську. Хто допомагає цим артистам?

 

Ясинський

Есть "АйТюнс", есть топ-5 треков, которые слушают украинские пользователи. Пожалуйста: 1-е место – английская композиция, 2-е место – английская, 3-е – российская, 4-е – "Казка", 5-е и 6-е – российская.

 

Василь Голованов

Були очікування, що "Казка" переможе. Попередня пісня: "Плакала" – била усі рекорди, і на "Ютубі" також. Зараз ми почуємо Володимира Бойка, але перед цим я хочу сказати, що завдяки цьому відбору на "Євробачення" в Україні українські глядачі і слухачі дізналися, що Марув – це українська виконавиця.

 

Мосійчук

А багато хто – що така є взагалі.

 

Василь Голованов

Думали, що вона з Америки, Великобританії, з Європи – де завгодно. А усі дізналися, що вона з України. Це по-перше. Чудово. І у нас є клуб "Українського формату", куди долучаються наші телеглядачі. І мені колеги пишуть, що дівчинка 10-ти років щодо нашої розмови сьогодні: бачите, яка у нас широка аудиторія, – написала нам: "Всё дело в правительстве, а не в патриотизме". Ось така оцінка нашої юної глядацької аудиторії. Володимир Бойко, прошу.

 

Бойко

Я хотів би відреагувати на репліку шановної представниці Мінкульту...

 

Рудницька

Я не представниця тут Мінкульту. Я тут як співачка в гостях.

 

Бойко

Добренько, як співачка. Коли ви сказали, що в Ізраїлі неможливо почути Ріхарда Вагнера... Скажіть, будь ласка: а де в Україні можна послухати Вагнера? Назвіть хоча б один театр, де ідуть опери Вагнера.

 

Мосійчук

У Національній опері! Я ходжу слухаю, Володимире.

20:32:06

Бойко

Ні. Вагнера, якщо не помиляюся, останній раз ставився "Летючий голландець" у Донецьку.

 

Мосійчук

Ну що ви, знущаєтеся?

 

Бойко

В Донецьку ставив Василь Василенко десь у 2005-му році. Практично це не йде. А знаєте чому? Тому що у студіях: телестудіях – ми обговорюємо шоу-бізнес, а практично ми не говоримо ніколи про мистецтво. Це те, що не цікавить, на жаль, телеканали...

 

Рудницька

І тому ви це адресуєте мені? Може, ви телеканалам адресуєте?

 

Бойко

Я просто хочу звернути увагу, що у нас також в Україні така ж проблема, тільки, можливо, по-інакшому. Ми обговорюємо шоу-бізнес, а ми не говоримо про молодих, дійсно талановитих виконавців...

 

Рудницька

Так ми багато про що не говоримо. Ми не говоримо про художників, ми не говоримо про артистів, ми не говоримо про поп-музику. Ми говоримо тільки про скандали.

 

Бойко

Мистецтво і шоу-бізнес не можна порівнювати.

 

Рудницька

Ми говоримо тільки про скандали.

 

Василь Голованов

Ігор вже довго чекає на репліку.

 

Мосійчук

Перше: хочу відреагувати на шановного Євгена Альфредовича, щодо Ізраїлю. З величезною повагою, але давайте визнаємо, що в охороні концтаборів були також євреї. І євреї були серед колаборантів. Це є фактом, на жаль. У той же час не проводила Голда Меїр жодних опитувань і не радилася ні з суспільною думкою, ні з думкою будь-кого, коли віддала наказ ліквідовувати терористів із "Чорного сентября". Було? Було. Вона приймала рішення в інтересах нації і держави. Стосувалося це культури, національної безпеки чи будь-чого іншого. І тому Ізраїль є державою, і тому Ізраїль є прикладом зараз для воюючої України. Друге: ви згадали про аристократів з помийки. Так головного "аристократа з помийки" я бачив у одній партії з шановним Нестором Івановичем, із вами на сцені бачив "помаранчевій"... У мене питання: він тоді звідки був? Із помийки, із аристократів? Це не ви його сюди винесли?

 

Червоненко

Аристократия помойки – это твои поступки.

 

Мосійчук

Це не ви ідеологію цю зробили?

 

Червоненко

Не ми. Послушайте, мы совершенно говорим о других вещах. Прекратите. Вы уже договорились... Вроде бы кто-кто, а ваша партия не должна так плохо о гомосексуалистах говорить, как вы сказали. У меня простой вопрос. Кто уплатит украинским гражданам, которые заплатили за СМСки? Кто ответит за то, что их выбор перечеркнули? Меня вот это долбит.

 

Василь Голованов

Підказують колеги: в Національній опері в афіші на лютий Вагнера немає. Це так, до справки. Наступне: компанія, яка займалася підрахунком голосів, СМС та телефонних дзвінків, – це не українська компанія. Її представник виходив на сцену до Сергія Притули як ведучого, віддаючи конверт із результатами. Тобто... Олександре, ви киваєте, але по факту ви звинувачуєте ту компанію у нефаховості.

 

Ягольник

Я ж вам сказав ці цифри. Звісно, так, він казав на сцені ці цифри.

 

Василь Голованов

Компанія, яка має репутацію на світовому ринку. Вона саме для цього була запрошена. І Сергій: ведучий – пояснював, що пауза між закінченням голосування і оголошенням результатів саме для цього і потрібна: щоб уникнути зловживань, перевірити...

 

Ягольник

Чому ж тоді така різниця велика між кількістю голосів, які голосували у 16-му році?

 

Ясинський

Интерес к этому конкурсу в Украине падает. Вот и всё. Люди не верят этому голосованию. Ты видишь цифры, которые показывают сейчас: 96, 3, 5? На этом экране. Ты в них веришь? Ребята, давайте так говорить. Господа депутаты, вы доверите голосование за какие-то законы телефонным звонкам украинцев?

 

Співак

Это неправильное...

20:36:23

Ясинський

А почему здесь должно быть правильно? Почему мы называем результатом национального отбора выбор зрителей одного телевизионного канала?

 

Василь Голованов

Двох.

 

Ясинський

По сути, по цифрам...

 

Василь Голованов

Ну, одночасно показували і "СТБ", і "Суспільне".

 

Шуфрич

Ребята, извините, я долго терпел. Коллеги, извините. Мені здається, що я сьогодні проявив зразок...

 

Василь Голованов

Верх толерантності.

 

Шуфрич

Терпимості. Толерантний я завжди. Михаил, при всём уважении и симпатии к вам, вы сейчас договоритесь, что мы представителя на "Евровидение" должны на всенародном референдуме выбирать.

 

Ясинський

Я этого не говорил.

 

Шуфрич

Михаил, не надо меня перебивать.

 

Ясинський

Я этого не сказал. Я сказал, что телефонное голосование неправильное. Каким оно должно быть?..

 

Василь Голованов

Зрозуміло.

 

Шуфрич

Анжеліка, я хочу вибачитись перед вами. Можливо, я вас десь образив. Ви дійсно видатна, заслужена артистка України... Знаю вашу співпрацю із Віктором Павліком і багатьма іншими нашими... Знайомий із вашим альбомом "Анжеліка.ру" у 2003-му році. Але я раджу вам: даріть людям пісню. От не приходьте на такі шоу, хто б вас не просив.

 

Василь Голованов

Чого це? Чекайте. Я запросив. Нестор Іванович, давайте мій хліб не забирати.

 

Шуфрич

Все, питання знімається. Співайте, даріть нам красивий спів. А політика – це трошки інше.

 

Рудницька

Пане Несторе, а скажіть: коли ви останній раз купляли квиток на мій концерт або коли ви скачали за гроші мою пісню чи мій альбом? Розумієте, для того, щоб український артист міг творити, його потрібно підтримувати гривнею. Не тільки Марув, але будь-якого. Артистів, яких продюсує Михайло, артистів, яких продюсує Олександр...

 

Червоненко

Опять комплекс неполноценности.

 

Рудницька

Будь-якого артиста потрібно підтримувати. Ви повинні створити нам такі комфортні умови, щоб ми могли творчо розвиватися і багато часу приділяти творчості. І щоб на телеканалах для українського артиста був час і місце. Не тільки у політичних шоу, коли розбирають скандали "Євробачення". Я про це мрію. І мені набагато приємніше було б із людьми говорити зараз про любов, про благодійність, про музику, аніж про те, про що ми зараз говоримо. Тому що, врешті-решт, у сухому залишку це буде пустопорожня розмова, вона нічого не дасть ні людям, ні суспільству, ні "Євробаченню", ні Україні.

20:39:23

Шуфрич

Я сегодня очень терпеливый.

 

Рудницька

Так приємно...

 

Шуфрич

Анжеліка, Олександр тут присутній. Він може сказати, що і як мене пов’язує з українською піснею, з українським кінематографом. І закон, який я проштовхнув у свій час, і як ми раділи, коли Кучма вам дав звання заслуженої артистки України... Наші шляхи дійсно не перетнулися, але це не означає, що я далекий від української естради і від української пісні. Я не хочу зараз прізвища говорити, тому що це зараз інша тема. Але Марув... Марув – ми забули, що ця дівчинка... Жінка, вибачаюся. У неї є чоловік. Вона із Донбасса, из Горловки. И представляете, как ей больно два раза? Вместо того, чтобы эта тупая власть продемонстрировала, что вот мы поддерживаем исполнительницу, которая честно выиграла... Она из Донбасса. Это было бы очень символично, и это был бы сигнал. Следующее. "Анна-Мария". Давайте вспомним слова Сталина: "Дети за родителей не отвечают". Но при этом у всех детей, мужей и жён требовали отречься от своих родителей и детей. И мы это, к сожалению, тоже помним. Не помню, кто говорил про чекистов. Это не совсем чекисты – это НКВДшники. Это сталинский период и сталинские репрессии. К этому нельзя относиться хорошо. И то, что сегодня уважаемая мною Джамала поставила перед Анной и Марией такой вопрос, хотя сама в такой же ситуации, – это некорректно, это подло и цинично. И это двойные стандарты.

 

Рудницька

Було б правильніше, щоб ви це Джамалі адресували, а не мені.

 

Шуфрич

А я ж не вам адресую.

 

Рудницька

Добре.

 

Шуфрич

Можливо, ви російською не зрозуміли. Це точно не до вас. Я усю повагу і підтримку як ваш глядач висловив і готовий висловити ще раз. І останнє. Ми говорили про Тото Кутуньо, ми говорили про Селін Діон, були ще "Бразерхуд оф мен". Це класики світової естради. І там була "Абба" у 1974-му році із піснею "Ватерлоо", була Руслана, була Джамала. І мені шкода, що у цьому році не буде України, а значить, не будемо мати шансу принести радість у наші дома. А стосовно того, хто голосує... Такі правила. Вони вже є, вони виписані. Марув перемогла, а те, що із нею зробили, – это подло, цинично, не по-людски. И Евгений сказал, кто-то за это должен ответить. Первое. Зураб Аласания. Я его поддерживал, когда его, я считаю, незаконно сняли. Зураб, если ты сейчас видишь наш эфир или посмотришь в "Ютубе", имей мужскую гордость уйти в отставку после этого сам.

 

Співак

Я думаю, что он уйдёт.

 

Шуфрич

Второе. Я подозреваю, что Зураб сломался и, я извиняюсь, лизнул власти. Потому что захотел остаться на этой должности, потому что мы знаем: это тоже бюджетные потоки. Я разочарован в Зурабе. И скажу это ему в глаза, если у меня будет такая возможность. Кириленко тоже должен уйти в отставку за то, что переколотил всю Украину. Он недостоин занимать должность вице-премьер-министра. Он позорит страну. Деньги за проведение конкурса должны быть возвращены в государственный бюджет. А те, кто сегодня это сделали, должны нести ответственность.

20:43:17

Василь Голованов

Не знаю... Організацією півфіналів і фіналу нацвідбору займався телеканал "СТБ" і брав на себе фінансову цю нагрузку. А 1-го, 2-го, 6-го та 7-го березня 19-го року на сцені Львівської національної опери прем’єра легендарної опери Ріхарда Вагнера "Лоенгрін". Це так, не на правах реклами, а якщо вже хвилинка класики. Репліка коротка у Червоненка Євгена Альфредовича.

 

Червоненко

Я хочу немножко поставить... Анжелика, не к вам, хотя вы говорили, что вам должны...

 

Рудницька

Та ніхто мені не винен.

 

Червоненко

Гроші. В спорте профессиональном, в искусстве это такой же бизнес. Станьте звездой, собирайте, как Лепс или Лобода сейчас, залы – и у вас будут деньги. Когда-то, знаете...

 

Рудницька

Ви знаєте, я не скаржилася.

 

Червоненко

Не перебивайте. Дела громче слов. В 15-м году я поехал: так решил клуб – с русским пилотом Алексеем Лукьянюком. Мы первые в СНГ стали бронзовыми призёрами чемпионата Европы. В 55 лет. Вы знаете, какой скандал был? Но мы его замяли и решили по-еврейски. Мы оба подписали контракт с Белоруссией и выступали за Белоруссию. Но на машине был русский, украинский и белорусский флаги. И на трёх языках, включая английский: "Мы хотим мира". И поверьте мне: цель была достигнута. Потому что все передовые газеты, когда мы выиграли, были – что "вот эти лучше, чем дипломаты и политики, что-то делают для мира". Что эти дебилы сделали сейчас? И последнее. Я думаю, через Н месяцев власть поменяется. Я очень хочу, чтобы Кириленко лично вернул СМС-деньги.

 

Василь Голованов

Дякую. Євген Альфредович навів приклад, коли українці виступають під іншим прапором. Так само відбулося і з виконавцем Алексєєвим: українським виконавцем, – який виступав у 2018-му році із піснею "Форевер" від Білорусі так само. Репліка – Дмитро Співак. Прошу.

 

Співак

Я так понимаю, что наша дискуссия всё равно приближается к своему финалу. Поэтому нужно, наверное, делать какие-то выводы. Каждый высказал свою позицию, и я выскажу, как я вижу дальнейшее развитие ситуации. Первое: после всего случившегося должны уйти в отставку министр культуры и вице-премьер-министр Вячеслав Кириленко, и все, кто имели отношение к организации этого мерзкого действа, которое опозорило в очередной раз Украину на весь мир. Это будет нормально, по-европейски. Каждый должен нести ответственность. Потому что государство несёт ответственность за организацию этого конкурса, лицом государства в этом действе есть министр культуры, вице-премьер-министр Кириленко и организация во главе с Зурабом Аласания, абсолютно с тобой согласен.

20:46:19

Рудницька

Якраз Міністерство культури до організації конкурсу не має...

 

Співак

Вы пользуетесь тем, что вы женщина. Я вас не могу перебить, а вы всех перебиваете. Ну ладно.

 

Рудницька

Дякую. От у мене сьогодні є такий привілей.

 

Співак

Я понимаю. Скоро 8-е Марта, на здоровье. Я помолчу, говорите.

 

Рудницька

Хай Бог милує, ще 8-е Марта сюди приплели.

 

Співак

Можно сказать? Спасибо. Одну фразу вам. Искусство, как спорт, – так и бизнес – должно быть конкурентным. Государство не должно ни вам, ни спортсмену, ни тому человеку, который открывает парикмахерскую.

 

Рудницька

Безумовно.

 

Співак

Единственный эффективный показатель эффективности деятельности артиста, спортсмена, бизнесмена – это его контракт. Если человек платит деньги и идёт стричься, то владелец парикмахерской зарабатывает деньги. Если люди платят деньги и идут на ваши концерты, вы будете получать эти гонорары. Если нет – государство вам ничего не должно.

 

Рудницька

Я знаю. Я цим займаюся все життя. Мені не треба це пояснювати.

 

Співак

И в заключение коротенькое четверостишие. Не могу, но надо немножко улыбнуться. "Обманчива наша земная стезя. Идём то туда, то обратно. И дважды войти в одну реку нельзя, а в то же дерьмо – многократно". Ребята, давайте уже прекращать ходить по кругу и входить в одно и то же дерьмо. Давайте уже осознаем, что мы граждане свободной, большой, демократической страны. И давайте уже строить единую гуманитарную политику, потому что очень стыдно за свою страну. Хватит уже позориться на весь мир. Спасибо.

 

Василь Голованов

Я б, єдине, Дмитре, із вами не погоджувався: не за країну соромно.

 

Співак

Согласен. За государство. Принимается.

 

Василь Голованов

Анжеліка, якщо є бажання відповісти. І Олександр. Прошу.

 

Рудницька

Просто я б не хотіла, щоб, справді, говорили погано про країну тоді, коли не справилася із організацією, там, певна телекомпанія. Давайте не перекладати відповідальність на усіх. Це теж...

 

Співак

А вы советник министра культуры, прошу прощения?

 

Рудницька

Радник, так.

 

Шуфрич

А чего ж вы раньше не сказали? Мы говорили с артистом.

 

Василь Голованов

Я сказав на самому початку. Єдине що – це не має стосунку до "Євробачення".

 

Рудницька

До "Євробачення" – так, не має Міністерство культури відношення. Ви сьогодні цитували міністра: до організації "Євробачення" Міністерство не має стосунку. Але я ще раз кажу: мені б хотілося... Нам потрібно в суспільстві багато дискусій. І вони повинні бути про принципи і про цінності. А коли ми визначимося із цінностями і з пріоритетами державними, тоді ми не будемо дискутувати про якісь дрібниці. Або будемо, але у нас не будуть виникати такі ситуації, які у нас виникають. Однак я все одно залишаюся на своїй позиції: що не можуть люди, які гастролюють у країні, яка веде війну з Україною, тобто у Росії, представляти нашу країну на міжнародних форумах. Нічого хорошого Україні від цього не буде.

 

Василь Голованов

А в журі сидіти на нацвідборі можна?

 

Рудницька

Аналогічно. І не мають права сидіти в журі, і бути організаторами.

 

Червоненко

И череп надо правильный иметь.

 

Співак

Один вопрос можно?

 

Василь Голованов

Дмитре, у нас не програма "Постав питання Рудницькій".

20:49:46

Співак

Всем интересно. Один вопрос. Нормальный просто вопрос. Ви штатний радник міністра культури чи позаштатний?

 

Рудницька

Штатний радник міністра.

 

Співак

То есть вы госчиновник, вы получаете заработную плату.

 

Рудницька

Ні, я не державний чиновник.

 

Співак

Ви штатний.

 

Рудницька

А ви почитайте положення...

 

Василь Голованов

Все, все, друзі. Це не предмет нашої розмови сьогодні.

 

Шуфрич

Пані Анжеліко, ви з державного бюджету отримуєте зарплату. Так?

 

Рудницька

Так.

 

Шуфрич

Як радник міністра. Нема питань.

 

Василь Голованов

До чого тут це? Дякую. Олександр Ягольник.

 

Рудницька

Ви теж із державного бюджету отримуєте зарплату як депутат. Це смішно.

 

Ягольник

Такого скандалу не було б, якби рік тому в парламенті був прийнятий закон, який ініціював Кириленко: про те, як суспільство має ставитися до артистів, які виступають під час війни у Російській Федерації. Я просто нагадую, із чого цей скандал...

 

Червоненко

Вы что делаете? Покупаем тут...

 

Василь Голованов

Почуємо Олександра.

 

Ягольник

Ще раз. Я вам розповідаю, з чого виник цей скандал, як його можна було позбутися.

 

Василь Голованов

Просто відправити Марув – не було б скандалу.

 

Ягольник

Якби цей закон був прийнятий, то "СТБ", навіть маючи те російське керівництво, яке зайшло влітку цього року, – воно б двічі задумалося, хоче вона...

 

Червоненко

Кто вам даёт право лезть в бизнес?

 

Ягольник

А яке право ви мали питати в Анжеліки Рудницької?..

 

Червоненко

Есть критерий: уплата налогов. Кто вы такие? Все лузеры судят успешных людей. Вы лузеры, вам деньги нужны. Умные зарабатывают.

 

Рудницька

Вчіться бути коректними.

 

Червоненко

Зато правильно.

 

Ягольник

Звідки цей скандал виник? І на моменті, коли суспільство з’ясувало, що люди, які мають бути культурним дипломатом України у Тель-Авіві, вони почали ставити питання. Бо, дійсно, велика частина суспільства не хоче, щоб перед Тель-Авівом співак, який ніс український прапор у Тель-Авіві, давав концерти у Москві, у Пітері, обнімався із Кіркоровим, із Лазарєвим і казав, що "ми один народ". От цього не хотіло наше суспільство. Далі. Зураб Аласанія був зайнятий геть іншими питаннями, щоб спочатку промоніторити, хто ці виконавці, які будуть виступати у фіналі. І коли Сергій Притула почав ставити ці питання, виник резонанс у суспільстві. Я теж свого часу підтримував Зураба Аласанія. Особливо коли він тільки почав робити цей новий відбір. Бо дійсно вийшло гарне шоу. Тепер ми бачимо, що, дійсно, він зламався чи ще щось. Але він позбавив українського глядача можливості мати свого делегата у фіналі. Це як дивитися фінал Ліги чемпіонів, де грає "Динамо" Київ і "Барселона" чи "Реал" і "Барселона". Звісно, нам приємніше, коли "Динамо" Київ грає із "Барселоною". От це чого він нас позбавив: Зураб Аласанія.

 

Шуфрич

Он должен за это ответить, Саша?

20:53:26

Ягольник

Однозначно.

 

Василь Голованов

Ігор Мосійчук чекав на репліку.

 

Ягольник

Буквально одна репліка. От ви питалися, що із цими грошима. На честь каналу "СТБ", вони задекларували, що ці гроші вони віддають на благодійність.

 

Василь Голованов

Чудово. Ігоре, прошу.

 

Мосійчук

Насправді не український парламент, не Кабінет Міністрів України до проведення цього конкурсу не мали, не мають жодного відношення. Є Національна телерадіокомпанія, яка переведена у суспільне мовлення, яка несе відповідальність за його проведення, за результати і тому подібне. І ніхто не заважав виписувати порядок проведення до цього.

 

Рудницька

Ми вже про це тричі говорили. І це було б правильно, так.

 

Мосійчук

Я про це й кажу. Ні порядок проведення, ні той, хто має, не має права участі... Насправді безвідповідальність як Зураба Аласанія, так і тих, хто керує "Суспільним", призвела до того, що у лайні намагаються викупати всю країну, розповісти, що ті ватніки, ті патріоти, ті ще хтось, розділити країну, а потім ще прикрити цією субстанцією мародерство, прикрити коболєвські премії...

 

Шуфрич

Піраміди.

 

Мосійчук

Прикрити піраміди і прикрити Супрун з корью, і усе, що відбувається у країні. Оце все зараз створюється ради одного: прикрити те, що має відбутися. Щодо відставок. Я думаю, що Зураб Аласанія має вчинити чесно і піти сам. Щодо Кабінету Міністрів. Я сподіваюся, що 32 – уже 31 день скоро – залишається, і весь Кабінет Міністрів піде туди, куди піде вся ця влада за усе, що вона робила.

 

Василь Голованов

До речі, до цього Ігор сказав, що не така важлива тема "Євробачення". Нагадаю, що сьогодні ця тема обговорювалася на Кабміні. Тобто міністри: люди, які мають керувати цілими галузями держави...

20:56:11

Мосійчук

А чому не обговорювалося мародерство під час війни? Чому не обговорювалася епідемія кору? Чому не обговорювалася мільярдна премія Коболєва і компанії? От це мало обговорюватися.

 

Шуфрич

Чесно кажучи, обговорювалося. Можливо, ми хочемо більше про це говорити. І через декілька хвилин зможемо про це говорити. Але ви знаєте, що сьогодні об’єднало Україну? Відчуття несправедливості. Люди зараз встали, тому що побачили несправедливість. Несправедливость в отношении этой исполнительницы объединила Украину. Я бы хотел, чтобы в следующий раз Украину объединила радость. И давайте бороться за то, чтобы радость объединяла людей, а не чувство негодования и чувство несправедливости.

 

Ягольник

Я вважаю, що несправедливість була по відношенню до "Юко". У неї вкрали голоси.

 

Рудницька

А я вважаю, що кожна людина відповідає за свої дії і слова. І якщо ви не проголосували за того артиста, який вам подобається, то ви отримали того артиста, який подобається іншим. Те ж саме відбувається у всіх інших моментах, коли ми голосуємо.

 

Червоненко

Я понял, что разговаривают все как хотят.

 

Рудницька

Коли ви вважаєте, що ви нічого не вирішуєте у цьому житті, ви вважаєте неправильно. Голосувати треба самому і думати самому.

 

Червоненко

Да. И потом перепишут твои результаты. Одна реплика. Если Марув слышит и её менеджеры, продюсеры, я бы советовал нанять хороших юристов и пойти в суд. Она бы однозначно выиграла бы деньги и получила бы сатисфакцию.

 

Мосійчук

Те, що Зураб допустив її, – це вже інше питання.

 

Співак

Мне очень хочется, чтобы из Украины перестали уезжать умы, руки и таланты. Чтобы из Украины перестали уезжать учителя, инженеры, хирурги. Потому что не дай Бог, если в Украине останутся только так называемые активисты. Некому будет оперировать людей, некому будет учить. Поэтому задача общества, задача граждан, политиков, журналистов, наша общая задача – это создавать нечто, что сможет нас объединить, создавать нечто, что может создать у нас чувство гордости, чтобы каждый из нас мог наконец-то с гордостью и улыбкой на лице говорить о своей Родине, о своём флаге, о своём гимне и, в конце концов, о своём государстве. Вот в этом я вижу главную задачу любого политика, журналиста и общественного деятеля, какой бы фланг и какими бы политическими разногласиями мы ни определялись. Мы должны научиться создавать общее.

 

Василь Голованов

Дякую, Дмитре. Михайле, ставте крапку.

20:59:06

Ясинський

Я хотел бы сказать, что в Украине тема "Евровидения", конечно, слишком преувеличена. Нигде в мире так болезненно не реагируют на победы и поражения, как в нашей стране. Я хотел бы, чтобы мы в будущем, как большое количество успешных и благополучных стран Европы, к этому относились проще. И туда ехали талантливые молодые артисты, которые нуждаются в популярности. И чтобы мы даже в большинстве своём знать об этом не знали, и только включив телевизор вечером, могли посмотреть и порадоваться. А в случае поражения так сильно не переживали и не искали виноватых.

 

Василь Голованов

Дякую, Михайле. Підбиваємо підсумки голосування. "Скандал із "Євробаченням-2019" в Україні – це політичні розбірки". Із величезним відривом перемагає саме цей варіант: 94 відсотки. 2 відсотки глядачів, які взяли участь у голосуванні, відповіли: "Прояв патріотизму". 4 відсотки проголосували за варіант "Непрофесіоналізм". Усього на цю хвилину 12678 телеглядачів узяли участь у голосуванні. Дякую кожному. Ми продовжимо. У наступному блоці "Українського формату" ми будемо говорити про бідність. Насправді це дуже важлива тема, оскільки третина, якщо вірити цифрам Держстату, – третина – українців живуть за межею бідності. І це жахливо. Про пенсії: реальну надбавку, подачку чи підкуп. Із 1-го березня піднімуться трохи пенсії. Про це теж поговоримо. Про соціальний хліб, про ціни в цілому. Але закінчити цей блок я хочу повідомленням теж молодої аудиторії, якої у нас сьогодні багато чомусь. Цитую дослівно: "Здравствуйте. Я сейчас смотрю ваш прямой эфир с бабушкой и считаю, что все люди могут ездить туда, куда они хотят. И без разницы, украинец ты или англичанин. Мне 12 лет". Дякую. Дякую кожному нашому глядачу, дякую кожному учаснику нашого ток-шоу сьогодні. Дякую, до зустрічі. Ефір телеканалу "НьюзВан" триває, "Український формат" триває. Прямо зараз із нами на зв’язку місто Дніпро. Валерія Холодова готова включити дніпрян у прямий ефір нашого телеканалу. Валерія, ти в ефірі. Слухаємо тебе уважно і спостерігаємо. Дякую.

 

 

 

21:01:37

Холодова

Вітаю, колего. Дійсно, Дніпро, як і усі інші українські міста, останні дні дуже жваво обговорює скандал навколо національного відбору на конкурс "Євробачення". Власне, думки з цього приводу у людей різняться. І ви маєте нагоду зараз у цьому переконатися. Ми запропонували людям наживо поспілкуватися щодо "Євробачення". Тож зараз переходимо до спілкування з людьми. Вітаю вас, назвіться, будь ласка, і скажіть, хто, на вашу думку, мав би представляти Україну на "Євробаченні", що мають і не мають права робити учасники, представники України на "Євробаченні". Чи взагалі, можливо, країна не має права чи не може брати участь у цьому конкурсі?

 

Олег

Добрый вечер, уважаемая студия. Меня зовут Олег, я студент. У меня, наверное, такой вопрос, больше со студенческой точки зрения. У каждого из нас есть какие-то друзья, которые находятся за территорией нашей страны. Допустим, у меня есть друзья в Германии, которые сейчас мне пишут и спрашивают: "Что у вас там вообще происходит?" Потому что, я так слышал, есть вероятность того, что наша страна может вообще на "Евровидение" не подаваться из-за того, что дисквалифицировали двух участниц. Но одной сделали такие условия, из-за которых она просто не может физически выступать, а все остальные просто сами по себе начали отказываться от этого. И у меня вопрос к студии. Если наша страна всё-таки двигается в европейском векторе, то "Евровидение" – это, наверное, один из инструментов того, чтобы популяризировать нашу страну на европейском телевидении и европейских средствах массовой информации. Почему, допустим, так получается, что нас сейчас этой возможности лишают из-за группы людей, которые, во-первых, допустили ряд участниц к отбору, а когда уже за них голосовали люди, решили очень быстро их оттуда убрать, что как бы не совсем нормально? Спасибо.

 

Холодова

Скажіть все-таки: хто, на вашу думку, мав би представляти Україну на "Євробаченні"?

 

Олег

Мы семьёй болели за Марув.

 

Холодова

Дякую вам дуже. У нас ще є люди, готові говорити. Назвіться, будь ласка, і скажіть вашу думку стосовно "Євробачення", стосовно того, що розгорнулося навколо національного відбору.

 

Іван

Меня зовут Иван. Всем добрый вечер. Я считаю, что Украина всё-таки должна участвовать в "Евровидении", потому что это хороший шанс показать себя, показать страну, показать все наши традиции, показать какие-то наши моменты хорошие, которые заслуживают внимания. Поэтому я считаю, что она должна участвовать. А то, что сложилась картина сейчас, то, что отказываются участники, – это, я думаю, полностью вина того, что людям не предоставили нужных условий. Вот и всё. Я считаю, что нужно было как-то над этим больше потрудиться. Как-то так.

 

Холодова

А хто, на вашу думку, все ж мав представляти Україну?

 

Іван

Вакарчук Слава, наверное.

 

Холодова

Добре. Дякую вам дуже. У нас є ще одна людина, готова говорити. Добрий вечір.

 

Давид

Здравствуйте. Меня зовут Давид.

 

Холодова

Розкажіть, що ви думаєте стосовно "Євробачення": стосовно скандалу, який розгорнувся довкола національного відбору.

 

Давид

Ну, во-первых, мне кажется, что это неправильно: вмешиваться политике в какие-то творческие действия. Например, "Евровидение" – это донести, что Украина – это не последний уголок мира, то, что это действительно хорошая страна и у неё есть таланты. Мне кажется неправильным, что люди какие-то ярлыки вешают и делают это неправильно. Честно говоря, мне это не нравится. Я болел за Марув. И я не понимаю, что случилось, честно говоря.

 

Холодова

Дякую вам дуже. Тож ви почули мешканців нашого міста. Перший хлопець: Олег – ставив питання до студії. І ми хочемо, звісно, почути відповіді. Наразі це все. Передаю слово до студії.

21:05:40

Василь Голованов

Дякую, Валерія. Валерія Холодова з Дніпра була з нами на зв’язку. Дякую, Лєро. Ми продовжимо "Український формат". До нас ще долучиться Київ. З Подолу включатиметься мій колега Богдан Амінов трохи згодом. Крапку в темі "Євробачення" ми на цій хвилині будемо ставити. Але перед тим, як ми будемо переходити до наступної теми, я хочу долучити до нашого ефіру нашого глядача, як я вже анонсував. Є клуб "Українського формату". І прямо зараз із нами на зв’язку Богдан із Києва. Богдане, добрий вечір.

 

Богдан

Так, доброго вечора.

 

Василь Голованов

Що ви думаєте щодо скандалу, який стався навколо національного відбору "Євробачення"? І хто мав їхати: Марув, "Казка", дівчата "Фрідом Джаз" чи В’ячеслав Кириленко? Хто?

 

Богдан

Дивіться. Насправді вся ситуація навколо відбору до "Євробачення" – це дуже чіткий маркер з приводу здорового глузду та подвійних стандартів у нашій країні. Пояснюю. І це ознака демократії чи диктатури. Оскільки при демократії люди обирають, а при диктатурі людям призначають. За голосуванням, у нас перемогла Марув. І відразу після цього чомусь певні чиновники вирішили, що вона не має права їхати через певні політичні причини. Безумовно, мені не подобається те, що вона їздила до держави-агресора із гастролями. Але коли туди їздила, наприклад, Джамала, чомусь до неї ніяких претензій ніхто не висловлював і вона, бачте, все одно вважається великим патріотом. У той самий час Марув вважається мало не агентом Кремля. Попри все, хотів би зауважити, що Марув, створюючи якісний продукт міжнародного рівня, по суті, зробила для популяризації України, для створення позитивного іміджу України значно більше, ніж тисячі чиновників, які займають у нас посади у тих чи інших міністерствах. Але їй організували колективне цькування і вирішили, що можуть рішенням чиновника її не допустити. Це от перше питання, яке я хотів би зауважити. З приводу другого важливого моменту: з приводу "Анни-Марії". Я хотів би задати питання усім нашим глядачам. Перше: що ми хочемо зробити з Кримом? Ми бажаємо його повернути в Україну чи ми бажаємо просто випендритись, сказати якісь пафосні промови? Безумовно, ми усі повинні розуміти, що від початку окупації Криму вже минуло 5 років, за цей час уже виросло покоління, яке знає лише ті реалії і яке не пам’ятає вже, по суті, незалежну Україну. І тому Україна повинна робити такі умови і такі можливості: перш за все для молодого покоління жителів окупованих територій, – щоб вони знали, що їхня перспектива є лише на території вільної України, що їх чекають лише на території вільної України, що самореалізуватися вони можуть лише на території вільної України, а не організовувати їм колективне цькування. Тому ми усі як громадяни держави повинні докласти усіх зусиль для того, щоб на території Криму жилося гірше, ніж в Україні, а на території України жилося гірше, ніж на території окупованого Криму... Краще.

21:09:05

Василь Голованов

"Краще". Я теж заслухався. Дякую за те, що долучилися. Справді. Ми маємо зробити так, щоб у нас жилося краще в принципі. Краще, ніж у сусіда, краще, ніж було у нас колись, – просто краще. Давайте з цього будемо починати і розуміти, що так, ми владі нашій делегували права вирішувати за нас певні питання, але все ж таки давайте ще раз не забувати, що Україна починається з вас, із кожного з вас. Коли ви виходите на вулицю, коли сідаєте п’яний за кермо, коли ви, вибачте, у ліфті робите те, не для чого він придуманий був... Це робить не влада, це робить не Путін – це робимо ми, ви, ваші сусіди, ваші діти, яким ви не приділили увагу і час на виховання. На жаль, так виходить. Давайте пам’ятати, що кожен із нас відповідає за те, якою є Україна сьогодні. І давайте докладемо усіх зусиль, щоб завтра Україна стала кращою… Ми будемо переходити до наступної теми. Третина українців фактично живе за межею бідності. Такі дані Держстату за три квартали минулого року. Чому при постійному, як стверджує уряд, зростанні ВВП та стабільному розвитку економіки, майже 14 мільйонів громадян існують на доходи, менші прожиткового мінімуму? Що таке соціальний хліб? І хто має на нього право? І нарешті наскільки збільшення з 1-го березня пенсій покращить добробут пенсіонерів? Про все це будемо говорити прямо зараз. Я вітаю гостей нашої студії. Із нами залишається народний депутат із фракції "Радикальної партії" Ігор Мосійчук. До нас долучається народний депутат зі всеукраїнського об’єднання "Свобода" Андрій Іллєнко. Добрий вечір, пане Андрію. Ростислав Балабан із нами залишається. Долучився до нас Володимир Цибулько. Пане Володимире, добрий вечір, вітаю. Іван Крулько: фракція "Батьківщина" – долучився до нас. Добрий вечір. Вадим Карасьов із нами. Вадим Юрійович, радий вас бачити. Михайло Чаплига за нами. Добрий вечір, Михайле. І залишається із нами Нестор Шуфрич: "Опозиційна платформа – за життя". Тож, як я вже анонсував, тепер більш докладніше до цієї теми. Але перед цим голосування, яке ми адресуємо нашим телеглядачам. "Чи влаштовує вас особисто рівень ваших власних доходів?" "Так, вистачає на подорожі та розваги". "Ні, але на харчування та комірне вистачає". "Ні, немає грошей навіть на основні потреби". Будь ласка, телефонуйте. За 2 години будемо підбивати підсумки. Ну а тепер, за даними Держслужби статистики, за рік добові витрати українців на їжу зросли на 10 гривень, до 66-ти гривень на добу. І хоча у відомстві стверджують, що кількість українців, що живуть за межею бідності, скоротилася, близько 14-ти мільйонів чоловік все ще отримують менше прожиткового мінімуму, який становить 3261 гривню. При цьому фінансова прірва між 10-ма відсотками найбагатших і найбідніших українців лише збільшилася. Середньостатистичний "багач" торік отримував у 5 разів більше середнього "бідняка". Тим часом в уряді стверджують: надходження у бюджет постійно збільшуються, а економіка росте.


Подписывайся на NEWSONE в Facebook. Узнавай первым самые важные новости.