"Противостояние. Раунд 2" (15.02)

Размещено: 16.02.2019

В программе "Противостояние" обсудили то, должна ли Ульяна Супрун возглавлять Минздрав.

Георгий Тука заявил: "Уровень профессионализма человека не зависит от его гражданства. Именно поэтому я поддерживаю Ульяну Супрун".

"Из-за поддержки Ульяны Супрун Петр Порошенко теряет голоса, которые мог бы получить на предстоящих президентских выборах", - считает Андрей Пальчевский.

Нестор Шуфрич отметил: "Каждый второй вопрос, который рассматривается в Кабинете Министров Украины, относится к компетенции Министра здравоохранения".

"Я не могу найти ответа на то, почему за все те годы, когда Ульяна Супрун была исполняющим обязанности, не назначили Министра здравоохранения", - сказала Светлана Кушнир.

В эфире NEWSONE большое политическое адреналин-шоу "Противостояние" с Василием Головановым и Дианой Панченко.

Гости студии - политический эксперт Светлана Кушнир, политолог Руслан Бортник, общественный деятель Василий Апасов, журналист Владимир Бойко, телеведущий, бизнесмен Андрей Пальчевский, политический эксперт Александра Рашмедилова, пресс-секретарь партии "Правый сектор" Артем Скоропадский, народный депутат Украины, "Оппозиционная платформа - За жизни "Нестор Шуфрич, политический и международный эксперт Василий Вакаров, заместитель министра по вопросам временно оккупированных территорий Георгий Тука, политтехнолог Сергей Гайдай, председатель Социалистической партии Украины Илья Кива, народные и депутат Украины, фракция "Радикальная партия" Игорь Мосийчук, кандидат политических наук Ростислав Балабан.

22:59:56

Василь Голованов

Прем’єрний випуск "Протистояння" у прямому ефірі телеканалу "НьюзВан". 23:00. Дякую за те, що ви з нами.

 

Діана Панченко

Політичні бої без правил, репутаційні удари. У кого першого не витримають нерви? Усе це – "Протистояння" на "НьюзВан".

 

Василь Голованов

Залишаються гості у кріслах. Залишив нашу студію – і ми подякували – Артем Скоропадський. І долучився до нас народний депутат: "Опозиційна платформа – за життя" – Нестор Шуфрич. Нестор Іванович, добрий вечір.

 

Шуфрич

Доброго дня. Вітаю вас.

 

Діана Панченко

Ми рушаємо до теми наступної. Трохи пізніше її анонсуємо. Зараз просимо до бар’єрів. Андрій Пальчевський, будь ласка.

 

Пальчевський

Щас будем жечь.

 

Діана Панченко

І Георгій Тука.

 

Пальчевський

Спасибо. Овации будут после. Василий Владимирович, люди очень устали. И попросили, чтобы вы их подняли и посадили пару раз. Потому что очень устали сидеть. Это просьба.

 

Василь Голованов

По-перше, у нас встановлені камери по усій студії. Тому якщо наші глядачі будуть вставати, вони не побачать вас: наші телеглядачі. Дякую за пропозицію, Андрій Іванович.

 

Пальчевський

Да, я просто обещал.

 

Василь Голованов

А ми зараз будемо переходити до наступного раунду, до наступної теми.

 

Діана Панченко

Чи є громадянство у Супрун? Про це у неї вкотре запитали. Дивимося, що вона відповіла.

 

Журналіст (запис)

Пані Уляно, скажіть, будь ласка...

 

Супрун (запис)

Я громадянка України! Слава Україні!

 

Натовп (запис)

Героям слава!

 

Супрун (запис)

Україна!

 

Натовп (запис)

Понад усе!

 

Журналіст (запис)

Чи є ви при цьому громадянкою Америки? Пані Уляно, дайте, будь ласка, відповідь на питання...

 

Василь Голованов

Сьогодні суддя окружного адміністративного суду Києва, який мав розглядати по суті справу виконуючого обов’язки міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, узяв самовідвід. Тож досі залишається відкритим питання про її повноваження. Як і те, чи має пані Супрун американське громадянство. Наш канал зробив відповідний запит з приводу громадянства у посольство Сполучених Штатів, але відповіді ми поки що не отримали. Бачите на екрані за моїм підписом лист. Відповіді немає. Чи може бути міністром України громадянин іншої держави, будемо говорити у цьому раунді "Протистояння".

 

Діана Панченко

І заявляємо наш інтерактив. Сьогодні ми у вас запитуємо у цьому раунді: "Чи відчули ви позитивні зміни від медичної реформи?" "Так" або "Ні". Номери телефонів на екрані, телефонуйте. Починаємо ось із чого. Цікаві дослідження провели у соціологічній групі "Рейтинг". Отже, антирейтинг у нас такий. Там 21 політик. Очолює цей список Уляна Супрун. Друге місце посів Артем Ситник. Також у лідерах Коболєв, Найєм і Оксана Сироїд. При цьому всьому ми знаємо, що коли Супрун відсторонили від посади, весь уряд і президент України – усі сказали своє слово: що вони підтримують Супрун. Пане Георгію, до вас запитання. При тому, що Супрун має такий шалений антирейтинг, чому влада так вперто її підтримує?

23:03:13

Тука

Дякую. Я не можу сказати за всю владу. Хоча б із тієї точки зору, що у Кабінеті Міністрів представлені як політики двох політичних сил, так і люди взагалі безпартійні. Я, наприклад, не належу до жодної політичної сили. Але я підтримую категорично Уляну Супрун. І зараз я буду пояснювати чому і мотивувати. Позавчора на одному з ефірів зі мною в студії були присутні Оксана Корчинська і Ганна Гопко. Я був дуже здивований, коли дізнався, що вони об’єдналися ще у 2011-му році у боротьбі із тим медикаментозно-мафіозним спрутом, який засів у Міністерстві охорони здоров’я. У 2011-му році. Ті дані, які наводили вони під час ефіру... Дещо я запам’ятав. Перевищення вартості ліків по закупівлях доходило до 62-х разів. Не на 62 відсотки дорожче. Тобто 100-доларова пілюля купувалася не за 162, а за 6200. Випадки неодноразово зафіксовані про зловживання під час лікування онкохворих за кордоном. Коли кошти виділялися начебто на лікування дитинки, яка вже померла. Коли на операції в Ізраїлі виділялося подвійне фінансування. Тобто у прайс-листі клініки зазначається вартість, умовно кажучи, 120 тисяч доларів, а відправляється 240 тисяч доларів. І дуже багато вони фахово наводили цих даних і показників. Я особисто один раз за свою кар’єру на державній службі зіткнувся із представниками цих "білих комірців". Дуже виховані люди, дуже чемні. Я ще не встиг тільки подумати, що треба на Луганщину закуповувати якесь нове медичне обладнання, як вони вже були у мене. Сказати про загальний обсяг розкрадання бюджетних коштів у Міністерстві охорони здоров’я – у мене такої, узагальненої, інформації немає. Я знаю лише тільки одне: що будь-хто на посаді міністра охорони здоров’я, аби тільки нічого не робити і не втручатися, щонайменше мінімум 10 відсотків від бюджету МОЗу міг би спокійно отримувати собі щомісячно в кишеню.

 

Діана Панченко

Але ж Супрун не міністр. Вона виконуюча обов’язки.

 

Тука

Це не має...

 

Діана Панченко

А принципова різниця є.

 

Тука

Принципової – немає. Ну так, немає.

23:06:34

Василь Голованов

Різниця тільки у тому, що депутати у парламентській республіці нашій не мають жодного...

 

Тука

І коли постало питання... Чому особисто я був свідком: 2017-й рік, досить небезпечна ситуація в країні з рядом вакцин. У тому числі вакцина проти укусів змій. Це досить жваво висвітлюється у засобах масової інформації: "Міністерство злочинне. Вакцини нема, нічого не робиться..." По 25 разів на годину на інформаційних каналах: "Клятий МОЗ, клятий МОЗ..." На засіданні уряду з’ясовується: існує така державна структура як... Вибачте, зараз вискочила з голови назва. Коротше, це окрема установа, суто бюрократична, функції якої – надавати дозвіл на...

 

Шуфрич

Фармкомитет?

 

Тука

Так. На легальне ввезення медицинських препаратів в Україну.

 

Пальчевський

Самое лучшее место. Его нужно знать: фармкомитет.

 

Тука

За дивним збігом обставин і за дивною національною логікою, ті ліки, які застосовуються у Європі... Не тільки у країнах Європейського Союзу, а взагалі в Європі, у Сполучених Штатах, Канаді, Японії, – вони не вважаються у нас автоматично придатними. Їм треба у будь-якому випадку пройти цю бюрократичну установу. Є певний алгоритм дій, який передбачає термін прийняття рішення цією установою. І він становить далеко не три дні. Саме у той період, коли відбувалася ця криза із цими вакцинами, з’ясувалося, що людина, яка на той час очолювала цей фармкомітет, – вона фактично у межах своїх повноважень, не порушуючи діючі норми, але рядові ліки – дозволи видавалися у нормальному, робочому порядку, а оці вакцини, лежачи на складі...

23:09:11

Діана Панченко

Можна уточнення одразу? Тобто Супрун – класний професіонал і повинна залишатись на цій посаді, незважаючи на те, що у неї є американське громадянство? Така ваша позиція?

 

Тука

По-перше, рівень професіоналізму абсолютно не залежить від громадянства.

 

Василь Голованов

Є закон. Закон передбачає.

 

Тука

Вибачте. Чергова маніпуляція. Рівень компетенції людини жодним чином не залежить від громадянства.

 

Василь Голованов

А хто заявив про це?

 

Тука

У питання було зроблено акцент саме на громадянстві.

 

Василь Голованов

Правильно. Тому що закон передбачає, що міністром має бути... Хто? Громадянин України.

 

Тука

Громадянин України. Уляна Супрун, наскільки мені відомо, є громадянкою України.

 

Василь Голованов

А мені наскільки відомо, у нас заборонене подвійне громадянство.

 

Тука

Згоден. Але не зовсім заборонене. Не визнаємо.

 

Василь Голованов

Чи є пані Супрун громадянкою США? Ви знаєте?

 

Тука

Уявлення не маю.

 

Василь Голованов

А пані Супрун знає про це? Вона так жваво відмовляється відповідати на це запитання...

 

Тука

Не знаю. Я можу дати відповідь, чи прийнятно, наприклад, для мене... Я не фаховий юрист, тому я не можу дати юридичну відповідь на це запитання. Це хай дають компетентні...

 

Василь Голованов

Георгій Борисович, правильно я розумію, що для вас фаховість важливіша, і можна тоді порушувати закон?

 

Тука

Ні.

 

Василь Голованов

Ну а як же? Так же виходить.

 

Тука

Чергова маніпуляція. А у чому порушення закону?

 

Василь Голованов

Тому що у нас заборонене подвійне громадянство.

 

Тука

А звідки ви взяли, що у Уляни Супрун є подвійне громадянство?

 

Василь Голованов

Тому що є інформація, що у неї було американське громадянство. Вона від нього відмовилася?

 

Тука

Василю, я перепрошую. Ви дали офіційний запит у посольство. Коли ви отримаєте бодай якийсь документ...

 

Шуфрич

Супрун живую мы видели, которая убегает от этого вопроса.

 

Апасов

Депутатский запрос депутат Шурма делал непосредственно в Минздрав. Оттуда ответили, что она не может выйти из гражданства, потому что у неё маленькая зарплата, и она как-то не перекрывает по каким-то ставкам взнос. Это как минимум говорит о том, что оно у неё было и она не вышла.

 

Тука

Можливо. Я ж не кажу "ні". Я кажу, що я такого не знаю.

 

Апасов

Просто вы сказали: "Откуда знают?" Вот отсюда, например, и знаем.

 

Тука

І фактів у мене немає. Що стосується мого особистого ставлення – за будь-яких обставин закон передусім.

 

Василь Голованов

Якщо у Супрун є американське громадянство, вона може бути міністром або виконуючим обов’язки міністра?

 

Тука

Ні. Бо це незаконно.

 

Василь Голованов

Дякую. Я це хотів почути. Георгій Борисович, почули. Андрій Пальчівський... Вибачте, Андрій Іванович. Пальчевський. Прошу.

 

Пальчевський

Ничего. Во-первых, я хочу попросить прощения у Александры Решмедиловой, что я неправильно называл её фамилию. Она сказала ещё раз... А вы знаете, что нет ничего страшнее, чем женщина, которая затаила зуб. Раз. Я прошу прощения. Второе – по сути дела.

 

Василь Голованов

Я отомстил.

23:12:17

Пальчевський

Вернёмся к сути проблемы. Итак, есть или нет гражданство? Первое. Мы находимся – все понимают – в самый ответственный период предвыборной кампании. Любой недостаток политического противника может быть использован. Недостатком у Супрун и людей, которые защищают Супрун: а именно президент Порошенко, руководитель нашего уряду Гройсман и даже начальник нашего парламента Парубий – ввязались, как говорят бандиты... Никто не подскажет? Впряглись. Если кто-то забыл 90-е годы. Впряглись за это дело накануне перевыборов. У меня вопрос. Они, естественно, теряют электоральную поддержку. Потому что, кроме, извините, злобы, которая с каждым днём всё будет нарастать, мы должны задаться вопросом – и господин Георгий Тука тоже, – что же она такого делает для этих людей, что они вцепились в неё мёртвой хваткой. Это раз. Я тоже человек, который вернулся на свою Родину. Я родился в Киеве в далёком году: в середине прошлого века. Заработав деньги: в том числе в Америке, – вернулся назад и инвестировал сюда, думая, как писал поэт, "где уныло я бродил, где на судьбину негодуя, я веру в счастье отложил". Я думал, что это счастье: особенно после Ющенко – начнётся, потому что страна пойдёт вперёд, в Европу. Пришла. Только не в Европу, а в рифму. Да. Теперь вопрос к вам, Георгий, и ко всем присутствующим. А если бы она была гражданкой Пакистана, вцепились бы так за неё наши руководители? Думаю, нет. А если бы, допустим, пани Уляна-Надія Супрун не выходила из американского гражданства и попросила нашего президента, как его попросил наш генеральный прокурор изменить закон для того, чтобы стать генеральным прокурором, изменили бы закон по просьбе "БПП" за одну ночь? Я прошу прощения, изменили бы этот плёвый, поверьте мне, вопрос? Вопрос, например: разрешить гражданке Супрун исполнять обязанности министра в связи с тем, что во всём мире не нашлось лучше специалиста, чем эта похожая на Джона Леннона дама...

 

Василь Голованов

Ні-ні, Андрій Іванович, це жінка. Без образ.

 

Пальчевський

Для меня это важнейший признак. Представьте себе Уляну Супрун в Министерстве здравоохранения США, если оно там есть. Представьте себе такую женщину.

 

Діана Панченко

Яку, "таку"?

 

Пальчевський

Одну секундочку. Необычную. Женщина, представляющая медицину большой страны в 40 миллионов, которая проходит такой сложный период, – она должна выглядеть, внушая... Одну секунду. Вася, ты можешь делать всё, что угодно.

 

Діана Панченко

"Внушая доверие Пальчевскому".

 

Апасов

У нас министр спорта тоже на спортсмена не сильно похож.

 

Пальчевський

Вы же меня сюда поставили. Вы будете кого долбать: меня или Супрун? Долбите меня.

23:15:35

Діана Панченко

Звичайно вас.

 

Пальчевський

Я в следующий раз специально для Василия Владимировича выйду вот с такими волосами, с рюкзачком, с шапочкой, и на вопрос: "Андрій Іванович, ви українець?" – скажу: "Слава Україні!" – и побежал. Понимаете? Я вам сделаю. Не надо превращать всё в клоунаду.

 

Балабан

Вибачаюсь. Бачите, що дратує людей? Рюкзачок... Якби на джипі, вісім охоронців...

 

Пальчевський

Можно, я договорю? Итак, мы ожидали от американского специалиста, что у нас будут новые правила игры, будет отстранена старая мафия и будет нам, Александра, предложена похожая на западную модель страховой медицины. Вместо этого мы получили первинну ланку... Все слушают меня внимательно? 370 гривен в год на человека. А теперь представьте: вашу мать, которая ходит два раза, а то и три, а то и четыре... Значит, каждый поход примерно равен, условно говоря, булочке одной. Понимаете? Что можно сделать? Зачем эти унизительные цифры? Что вы нам голову морочите? За 370 гривен ничего нельзя сделать, поверьте.

 

Діана Панченко

Андрій Іванович, але у сімейних лікарів зарплати виросли до 20-25-ти тисяч.

 

Пальчевський

Не у всех, а только в первинной ланке, то есть в первом звене. Во-вторых, самое страшное начнётся после выборов. А именно: когда Супрун и иже с ней декларируют о том, что сейчас будут оплачиваться МРТ, КТ... Спросите у меня: я знаю. Один поход – и ваш годовой бюджет превращается в ничто. Поэтому все красивые цифры – это, извините, для лошков, как говорит Янукович. Разводят, как лохов. Я хочу сказать... Ей всё время ставят в заслугу то, что она победила фармацевтическую мафию. У меня вопрос: вы ощутили, что лекарства стали дешевле? Кто-нибудь ощутил? Нет. Далее: если, допустим: у меня есть своя точка зрения, Георгий, – Уляну-Надию Супрун выписали как фальшпанель, извините за грубость, для того, чтобы группа других делков от медицины перенаправила все эти миллиардные потоки в свои карманы, и больше ничего. Я закончил.

23:18:07

Тука

Після такого яскравого спічу один факт. На ті самі виділені кошти в абсолютному еквіваленті стентів закуплено у 2.5 рази більше.

 

Діана Панченко

Запитання до Нестора Шуфрича. Роками фактично медична галузь не реформувалася. Дійсно, зараз вперше в історії дані Міністерства охорони здоров’я нарешті відкриті. Може, все ж таки треба хоч щось робити, аніж нічого?

 

Шуфрич

Знаете, я человек такой, который любит верить цифрам. Вы знаете, я поинтересовался, какие же были у нас бюджеты системы здравоохранения в Украине. Это сведённый бюджет государственных и местных бюджетов в период 2013-2018-го годов. В 2013-м году бюджет на охрану здоровья был 7.7 миллиарда долларов. Это было 4.2 процента ВВП. При этом есть неписаное: это эксперты определили: в каждом государстве на здоровье нации тратится 8 процентов ВВП.

 

Пальчевський

До 10-ти.

 

Шуфрич

Что это означает? Что в 2013-м году для того, чтобы сохранять здоровье украинского народа: не нации, а народа, независимо от национальностей, – необходимо было привлечь 14 с небольшим миллиарда долларов. Из них 7.7 выделило государство. А 7 миллиардов заплатили люди. Они доплатили за своё здоровье. Что происходит в 2014-2018-м годах? При том, что процент к ВВП: извиняюсь, это сложные цифры – уменьшился якобы на процент только, в абсолютных цифрах: в 14-м году уже выделили 4.8 миллиарда долларов: на 3 миллиарда меньше, – в 15-м – 3.2 миллиарда, в 16-м – 3. Сейчас вернулись к 4-м. Это проект бюджета на 18-й год. У меня возникает сразу вопрос. Скажите: за 4 года бюджет на наше здоровье, который платит государство, уменьшился в 2 раза. Нас стало меньше, но не в 2 раза же нас стало меньше.

 

Діана Панченко

Супрун би, може, відповіла, що красти стали менше, Нестор Іванович.

 

Шуфрич

У меня возникает вопрос. И сразу есть ответ. Вот зачем нужна Супрун. Супрун нужна, чтобы закрыть эту дырку в почти 4 миллиарда долларов, которые тратили в 13-м году: не буду напоминать при ком, – по сравнению с тем, что не хотят тратить даже сейчас.

 

Пальчевський

Хотите сказать, что Супрун громоотводом является?

 

Шуфрич

Вот в этом и есть преступление. Она сегодня придумала систему, когда вам вместо 7-ми миллиардов теперь надо доплатить 10.5. А она говорит "слава Украине!". А когда ей задают вопрос: "Где ваше гражданство?" – она убегает. И теперь, господин Тука, надо быть честным. Что значит, что не играет роли, исполняющий обязанности министра или министр? Я два раза был членом Кабинета Министров Украины. Полноправный член Кабинета Министров Украины при рассмотрении любого вопроса, который рассматривает Кабинет Министров Украины, в пределах своей компетенции может вмешаться и внести свои предложения. Поверьте мне, сегодня: в условиях военного конфликта, в условиях тотальных эпидемий, в условиях гибели людей от эпидемии кори – я уверен, каждый второй вопрос, который рассматривается Кабинетом Министров Украины, обязательно находится в компетенции министра здравоохранения. Сегодня фактически народ Украины лишён своего представителя в Кабинете Министров Украины, который отвечает за здоровье украинского народа и каждого гражданина отдельно. Это первый аспект. А Ульяне Супрун наплевать. А знаете почему? Да потому что она не украинка. Потому что она уедет. Ей надо сэкономить, ей надо закрыть эту дыру в 4 миллиарда, перераспределить её на украинцев – и ауф видерзейн, или, извините, гудбай. И последний аспект. Министр подотчётен парламенту Украины. То есть мы: я вижу, подходит Игорь Мосийчук – можем проголосовать за её отставку или за его отставку – любого министра, а за вот такую абракадабру, тяни-толкай, и не лошадь, и не ишак – мы не можем даже подступиться. Потому что она теперь не исполняющая обязанности и не министр. Непонятно что. Я об этом сегодня ещё буду говорить.

23:23:26

Василь Голованов

Скасував свою ухвалу суд і визнав свою попередню ухвалу недійсною. Вона, як я розумію, залишається виконуючою обов’язки.

 

Шуфрич

Вы знаете, наш суд и Кабинет Министров...

 

Василь Голованов

Самый гуманный суд в мире.

 

Шуфрич

Исполнили такое, что войдёт во все учебники "как это нельзя делать".

 

Василь Голованов

Нестор Іванович, якби у нас була номінація у цій програмі "убийца интриги", це були б ви. Тому що Ігоря Мосійчука, якого ми хотіли запросити прямо зараз... Ігоре, будь ласка, доєднайтеся. Я думав зробити це через паузу. Людина, яка ініціювала звернення до суду: народний депутат України: фракція "Радикальної партії" – Ігор Мосійчук. Ігоре, будь ласка, у крісло. Андрій Іванович, реагуйте.

 

Діана Панченко

І Георгій Тука відреагує на те, що все ж таки пролунало від Нестора Шуфрича. Будь ласка. На вашу адресу теж були слова.

 

Пальчевський

Я не завершил. Жалко.

 

Діана Панченко

Ви, звичайно, зможете завершити.

 

Тука

Дякую. Що стосується роботи Уляни Супрун у Кабінеті Міністрів. Такої підтримки в уряді, яку має Уляна Супрун, не має жоден інший міністр.

 

Діана Панченко

А у людей вона має підтримку?

 

Пальчевський

А людей – це не важливо.

 

Василь Голованов

Не у людей. У парламенті чи має підтримку?

 

Тука

У парламенті? У парламенті, де править у тому числі компанія Раїси Богатирьової, яка за моєю спиною сидить?

 

Василь Голованов

У парламенті править компанія Богатирьової?

 

Тука

У тому числі.

 

Василь Голованов

А у коаліції править Богатирьова?

 

Тука

А коаліція свята? Он сидить пан Мосійчук. Зараз можу і про його долю розповісти.

 

Василь Голованов

Ні, так...

 

Тука

У нас склероз суцільний?

 

Василь Голованов

У мене – ні.

 

Тука

Звісна річ. А що, святий Георгій? Забули відоме відео?

 

Апасов

Вы сейчас акцент просто с медицины перевели на гражданина Мосийчука.

 

Тука

Це пов’язані події. Бо мова йде про людину, яка системно зруйнувала переважну кількість корупційних схем у Міністерстві охорони здоров’я.

 

Василь Голованов

Друзі, секунду. Я розумію, що накал великий. Динамічно, не втрачаючи динаміки. Як ми назвали, "лавка розбрату", будь ласка. Олександр, Володимир і Світлана зреагують. І Апасова почуємо. Коротко. І потім уже, Ігоре, ваша позиція.

23:25:46

Решмеділова

Много говорят о том, что нет публичного отчёта Супрун, что уедет – и забывай, как звали. Хорошо, а грузинское чудо господина Квиташвили все забыли? Он был и в статусе министра, и в статусе и.о. Где чудо, реформа в медицине?

 

Пальчевський

У меня вопрос, Александра, к вам. А он что, сам приехал, или его пригласили? Так спросите у тех, кто пригласил.

 

Решмеділова

Тот же вопрос, как оказалось, Супрун. Кто её поддерживает?

 

Пальчевський

Она сама приехала или её пригласили?

 

Решмеділова

Я о том же. Это те же вопросы.

 

Пальчевський

Так давайте говорить людям. Отвечать должны наверху.

 

Решмеділова

Скажем так: мы вроде уже посмотрели, как это в реализации происходит. Уезжает – и точно так же потом ищи. Почему нету не только непосредственно по МОЗу отчёта, а где публичный отчёт правительства? А где отдельные министры, которые тоже должны отчитываться? А где ответственность у нас: точно так, как должна быть личная министров, и коллективная – Кабинета Министров? Этого всего просто нет.

 

Пальчевський

Я две вещи хотел сказать.

 

Василь Голованов

Коротко.

 

Пальчевський

Вы знаете, меня всегда так гномят, "так коротко"... Я уже не могу короче. Объясняю. Первое: мы не хотим ссориться с Соединёнными Штатами. Понимаете? Мы понимаем, что это наш главный союзник. Политическая борьба между разными группировками разыгрывает простую карту: я бы сказал, недолугість тех наших можновладців, которые взяли и со словами "да хрен с ним, пусть она оставляет американское гражданство: всё равно пройдёт". Поэтому другая политическая сила, которую здесь господин Мосийчук представляет и иже с ним, – они использовали этот момент, но они действовали в рамках закона. Василий Владимирович, суть не в этом. Несколько лет Ульяна-Надия Супрун возглавляет это министерство. Они все: вы видели – улыбаются, встречают друг друга, хлопают в ладоши, поддерживают друг друга... Нам абсолютно всё равно, если бы Ульяна-Надия Супрун была американкой, китаянкой, бразильянкой, только мы бы видели... Как говорил Конфуций, "всё великое делается малыми, незаметными шагами". А у нас что бы ни делалось, всегда флэшмобы. "Бутерброды есть нельзя" – Ульяна Супрун. "Украинцы неправильно сидят" – Ульяна Супрун. Мы не обезьяны в этой стране. Мы до Ульяны Супрун знали, что килограмм сала вряд ли хорошо скажется на нашем здоровье.

 

Василь Голованов

Подождите. Вы знали, что можно мочить манту? И никому не сказали.

 

Пальчевський

Мы знали. И мне кажется, Александра, произошла фатальная для власти ошибка. Они дали возможность... Ведь посмотрите, какая группа поддержки у Ульяны Супрун. Я никогда такого не видел. "Украинская правда" – с утра до вечера только реклама Супрун. Везде Супрун: в очках, Супрун с бутербродом, Супрун здесь...

 

Василь Голованов

Андрій Іванович, ну не тільки ж вас там рекламувати, ну правда.

23:28:43

Пальчевський

Мы ожидали, что на вашу передачу придёт фахивець американский, скромно сядет, и от народа Украины мы похлопаем без разговоров – да, Саша? – и скажем: "Спасибо вам за ваши знания и умения, и улучшенную ситуацию у нас". А вместо этого всё наоборот. Мы хлопаем кому угодно, а они хлопают друг другу. Вот и всё.

 

Василь Голованов

Дякую, Андрій Іванович. Світлана, Володимир. Прошу.

 

Кушнір

У мене є одне питання до пана Георгія. Дивіться. Уляну Супрун призначили виконувачем обов’язків міністра охорони здоров’я, здається, у серпні 2016-го року. Тоді не було такого лоббі проти Супрун. За трудовим законодавством, виконувати обов’язки будь-кого на будь-якій посаді людина може не більше 2-х місяців, а після цього має бути прийняте рішення. Кабмін, призначаючи Уляну Супрун, створив правову колізію, казус. Тому що він у цьому своєму розпорядженні не вказав кінцевий термін. Скажіть, будь ласка: чому за стільки років не можна було призначити міністра охорони здоров’я? Хоч би це була Супрун, хоч би це була не Супрун – вона все одно залишається першим заступником і могла б залишитися на цій посаді, якщо вона така скандальна або така непрохідна. І чому так сталося, що весь парламент може об’єднатися і не проголосувати?

 

Тука

Дякую. Я можу висловлювати виключно свою точку зору. І я знаю, як працюють наші засоби масової інформації: будь-які мої тези через дві години подаються від імені уряду чи від імені Кабінету Міністрів.

 

Пальчевський

Это точно.

 

Тука

Я зараз кажу свою особисту точку зору. Отже, чому із самого початку не була подана кандидатура на посаду міністра із затвердженням через парламент? Мені здається, що у тих людей, які пропонували на цю посаду Уляну Супрун, не було повної впевненості у її дієздатності. Після того, через деякий термін, реформи, за які вона взялася дуже завзято, почали обростати певними результатами. Пропорційно тим досягненням почав неймовірно зростати супротив всередині наскрізь корумпованого українського парламенту. І зараз людину, яка не дає красти у Міністерстві охорони здоров’я... Хоча б так: мінімізувала рівень. Я не ідеалізую, бо зовсім уникнути корупції жодній країні не вдалося. Але мінімізувала. Перепрошую, я вас не перебивав.

 

Пальчевський

Я теж. Я чекаю, да.

23:31:42

Тука

І очікувати від наскрізь корумпованого і продажного українського парламенту підтримки такої людини – це надто наївно.

 

Діана Панченко

А уряд хто формував? Не парламент? Чому парламент корумпований, а уряд не корумпований?

 

Тука

Можу пояснити. Суцільна підтримка членами уряду персони Уляни Супрун, з моєї точки зору, свідчить лише тільки про те, що всередині уряду немає людей, які мають зацікавленість у фармакологічних схемах.

 

Діана Панченко

А я думала, що уряд якраз парламент і формує. Ми ж у парламентсько-президентській державі.

 

Василь Голованов

Отут би я сперечався із Діаною, але погоджуюся повністю. Парламентсько-президентська. Кабмін затверджує парламент. І навіщо нам тоді парламент, якщо можна обійти процедуру? Діана, пробач. Я Володимиру обіцяв репліку.

 

Бойко

Я просто можу розповісти процедуру, про що, власне, йдеться. Тому що насправді ми зараз намагаємося суто правові питання підміняти розповідями про чесноти чи, навпаки, вади. А насправді це дуже просто. Можливо, Супрун є прекрасним фахівцем. Її треба призначити міністром. Призначити міністром її неможливо, тому що немає більшості. І у цій ситуації треба просто розпускати парламент і призначати повторні вибори. Але у такому випадку "Народний фронт" не проходить, "БПП" не проходить. Це усі розуміють. От у чому причина. Перше. Друге: питання у тому, чи є в Україні правопорядок. Керівником міністерства може бути виключно особа, обрана міністром. Це записано у Конституції. Тому першому заступнику прямо забороняється ще постановою Кабміну за 2003-й рік керувати з точки зору політичної: керувати реформами міністерства. Він може тільки від імені міністра діяти і за дорученням міністра. Уляна Супрун була призначена першим заступником міністра із грубим порушенням закону: конкретно закону про центральні органи виконавчої влади. Оскільки там передбачено, що кандидатуру першого заступника має пропонувати міністр. А міністра на той час не було. Попереднього звільнили у квітні 16-го року, і 12-го липня вона була призначена. Таким чином, усе те, що вона підписує і як перший заступник, є абсолютно нікчемним і не породжує ніяких правових наслідків. Керувати реформою вона не може, бо є пряма заборона. Брати участь у голосуванні на Кабміні вона не може, бо є пряма заборона. Треба просто її призначати. Далі. Замість того, щоб це поправити, придумуються розповіді про те, який вона прекрасний фахівець. І наостанок я хочу звернути вашу увагу, що на першого заступника міністра не поширюються ані трудове законодавство, і не поширюється закон про державну службу в частині громадянства. Вона може мати скільки завгодно громадянств. Інше питання – що Порошенко вже був зобов’язаний півроку як видати указ про її вихід з українського громадянства. Там зовсім інша процедура.

 

Пальчевський

Американського громадянства.

 

Бойко

З українського.

 

Василь Голованов

Як може президент України позбавити американського громадянства?

 

Бойко

Я в двох словах поясню. В чому справа із громадянством? Відповідно до статті 9-ї закону про громадянство, набуваючи українське громадянство, пані Супрун дала письмове зобов’язання впродовж 2-х років надати документи про вихід із американського громадянства. Вона це мала надати не в посольство. Ви не туди звернулися. Треба звертатися у міграційну службу. Вона не надала такі документи. І тому президент Порошенко був зобов’язаний зробити те саме, що й у випадку із Сашею Боровиком. Була абсолютно аналогічна ситуація, коли заступник міністра економіки не вийшов із німецького громадянства.

 

Василь Голованов

Дякую, Володимире.

 

Діана Панченко

Усе ж таки один із фігурантів того, що відбувається: автор позову до суду щодо Супрун: Ігор Мосійчук – у нашій студії. Ігоре, я от що у вас хочу запитати... Ігоре, ви позвалися до суду, але разом із тим ваша фракція підтримала 13-ма голосами законопроект, ініційований зокрема Супрун, щодо медичної реформи. Ви особисто тоді утрималися, ви не проголосували проти. Чому так? Де послідовність?

23:36:00

Мосійчук

Перш за все я послідовно виступав особисто проти того, що впроваджувала пані Уляна Супрун. Цьому є навіть підтвердження. І я хочу, щоб зараз усі почули. Тому що вас шокують... У мене, на жаль, цього саме документу немає із собою, але я можу передати його. Кожен голова фракції – присутні депутати це знають – звертається час від часу до Міністерства охорони здоров’я, надаючи списки людей, які потребують серйозного лікування: чи то у вітчизняних інститутах, чи за кордоном, – для того, щоб врахували побажання виборців. Із таким листом звернувся і лідер нашої фракції Олег Ляшко. У нас є відповідь. Знаєте, що Супрун написала? "Ви утрималися при голосуванні у першому читанні..."

 

Діана Панченко

Ляшко проголосував за.

 

Мосійчук

Ви можете дослухати? "Ви утрималися при голосуванні у першому читанні за медичну реформу. Мосійчук проголосував проти. А тому більше з листами про лікування громадян до мене не звертайтеся". Це дослівна відповідь міністра охорони здоров’я.

 

Пальчевський

Вот вы бы её показали.

 

Діана Панченко

То ви помилилися? Чи як ви голосували? Просто я хочу зрозуміти. 13-ма голосами фракція підтримує медичну реформу...

 

Мосійчук

Це у першому читанні. Коли дійшло до другого читання, прийшов переконувать фракцію Володимир Борисович Гройсман. Думки розділилися. Я задав питання: "Що ви бачите в кінці реформи? Яка кінцева мета? Мене цікавить, наприклад, страхова медицина, коли роботодавець буде платити за працюючих людей, а держава буде платити за соціально незахищених: пенсіонерів і дітей. Оце цікавить мене. А тут це не написано". Володимир Борисович каже: "Ми потім напишемо". Я кажу: "Тоді я потім і проголосую. Це дослівний діалог. Частина – так, підтримала. Але я хотів би зараз сконцентруватися трохи на іншому. Перше: я чув Нестора Шуфрича і хочу відреагувати по суду, щоб усі зрозуміли, і по Кабінету Міністрів. Насправді відбулася унікальна ситуація. Є рішення суду і є розпорядження Кабінету Міністрів. У рішенні суду усі аргументи Супрун і Кабінету Міністрів відхилені. Усі до одного. А скасоване воно тому, що своїм розпорядженням Кабінет Міністрів, по суті, визнав те, що казав суд: що Уляна Супрун не член Кабінету Міністрів і не має жодного права приймати участь у його засіданнях і роботі. І друге, найголовніше: що вона не має права впроваджувати державну політику у сфері охорони здоров’я. Тобто готувати будь-які законопроекти, подавати і проводити реформу. Про що ми зараз говоримо, якщо вона не може? Це два. І третє: сьогодні суддя, взявши відвід, чітко зафіксував, що з боку Кабміну був тиск на суд. І це буде предметом розгляду Вищої ради правосуддя. І я усіх закликаю народних депутатів узяти це під контроль. Тому що якщо у країні не буде правосуддя, то не буде держави.

 

Василь Голованов

Ігоре...

 

Мосійчук

Мене ж не було. Тут мене згадували. Я хочу відреагувати. Я хочу відреагувати на пана Туку і його слова про корупцію, там, і ще про щось. Валерій Пацкан шановний, який був народним депутатом від "БПП", очолив Рахункову палату України. Коаліція сформувала Рахункову палату України. Остання перевірка Рахункової палати України чітко встановлює, що у 2015-му році Світовим Банком була відкрита кредитна лінія: 189 мільйонів доларів на лікування онкохворих і серцево-судинних захворювань. Через недолугість міністерства із цих коштів використано 52.8 мільйона доларів. А тепер увага: із 52.8 мільйона доларів 70 відсотків використано на конференції, переїзди-перельоти, презентації, папки, флешки за купівлю, відкритки до Дня медика і тому подібне. Держава із державного бюджету заплатила штраф за нецільове використання коштів: 2.9 мільйона доларів. Далі: ви кажете про ліки. Я вам розповім про ліки. Оце провадження Національної поліції...

23:41:33

Пальчевський

Вася, мы сейчас потеряем программу. Так нельзя.

 

Мосійчук

Щодо контрабанди дипломатичною поштою ліків, які не пройшли апробацію в країні...

 

Пальчевський

Диана, у нас падает программа в три раза. Понимаешь? Этого нельзя делать. Я как опытный ведущий могу сказать: говорить больше 2-х минут...

 

Діана Панченко

Андрій Іванович, тут є ведучі, все нормально.

 

Василь Голованов

Достаточно опытных ведущих.

 

Мосійчук

А оце рішення американського суду. По 400-х тисячах доз вакцин: ввезених, американських – від кору в країну.

 

Пальчевський

Зачем вы это делаете, Диана?

 

Василь Голованов

Дякую. Ігоре, Пальчевський натякає, що ви дуже довго говорите.

 

Пальчевський

Возвращаем программу в нормальное течение. Не надо нас цифрами долбить. Один простой пример. Начало: великое начало дел Петра... Догадайтесь какого. В начале славных дел выписываются лучше специалисты по борьбе с коррупцией: Саакашвили, Сакварелидзе, Деканоидзе и Квиташвили, как здесь сказали, не очень себя проявил. А я могу сказать: гораздо лучше себя проявил. Потому что я специалист. Одну секундочку. Чем заканчивают три реформатора, которые начали реально давить? Саакашвили связали руки в Одессе. Сакварелидзе как только начал заниматься "бриллиантовыми прокурорами", где оказался? Правильно. Их лишили гражданства. А нашу Ульяну-Надию так любит правительство... И кому я должен верить, Василий Владимирович? Всё, я выступил. Можно хлопать.

 

Василь Голованов

Дякую. Нестор Іванович, секунду. Чемно репліки Апасов вже чекає 40 хвилин.

 

Апасов

У меня есть одна мечта: конечно, сидеть с чиновником из Минздрава непосредственно. Но, к сожалению, они бросают трубку: это факт – прямо в эфире. Поэтому я хочу отреагировать на ваше выступление, Георгий. Именно по тем тезисам, которые вы сказали. То есть говоря о том, почему вы поддерживаете Ульяну Супрун, вы сказали, первое – это оборудование, которое где-то появилось, это дешевле лекарства, это... Я хочу несколько привести примеров, которые будут очень интересны нашей публике. Это будет достаточно быстро. Насчёт оборудования, например. Та троица, о которой вы говорили: Супрун, Гопко и Корчинская – в один прекрасный день приехали в "Охматдет" и сделали заявление о том, что негодяи украли два ПЭТ-КТ, которые были закуплены при вражеском режиме, который был пять лет назад, и их нужно срочно вернуть. Они пишут заявление в НАБУ. После чего НАБУ едет в город Бар Винницкой области, где эти два ПЭТ-КТ мирно лежат на ответственном хранении по документам только по одной причине: их некуда поставить, корпус не построен ни в "Охматдете", не оборудована комната непосредственно в Институте ядерной медицины. НАБУ изымает и привозит под телекамерами, где стоят трое перечисленных вами особ. Они говорят, что теперь дети начнут проходить здесь обследования. Получилось следующее. НАБУ когда приехало в город Бар, перепутали комплекты и украли там, получается, комплект Института ядерной медицины. И привезли его в "Охматдет". Вы же тоже об этом знаете. Но они не только перепутали – они ещё оттяпали несколько коробок из второго комплекта. Мы тогда хохотали дико. Понимаете? Они долго отвергали, но потом под покровом ночи однажды они всё-таки приехали менять эти комплекты. Это факт.

 

Пальчевський

Это не смешно. Это десятки миллионов долларов.

 

Апасов

Я знаю, сколько это стоит, да. Чем это закончилось? Тем, что эти комплекты в коробках лежат до сих пор в новом корпусе. Потому что помещение там не оборудовано. Второй комплект был отдан Институту ядерной медицины и Шалимова, где сейчас должен благополучно уже работать. Насчёт лекарств, о которых вы говорите. Все примеры Министерства здравоохранения о том, что при злочинной владе лекарство стоило, там, 100 с чем-то долларов, а сейчас – 20, базируются исключительно на одном тезисе: что тогда был оригинальный препарат, а сейчас уже прошёл срок оригинальности, и дженерик стоит другую совершенно сумму: маленькую. Я каждое своё слово могу подтвердить документом.

23:45:11

Пальчевський

Не надо, только не сейчас.

 

 

 

 

Апасов

Про гражданство я говорить не буду. Давайте по закупкам говорить: как они победили коррупцию. Коррупция побеждена следующим образом: что у нас приведены три компании-прокладки: это ЮНИСЕФ... Это уважаемые и знаменитые организации: ЮНИСЕФ, "Краун Эджентс" и ПРООН. И со всего бюджета, который был выделен Украиной на закупку этих лекарств... Эти компании не альтруисты – они получают процент. За то, что у нас появились три замечательные компании, мы заплатили больше миллиарда гривен. Это просто процент заработка. Это достаточно большая сумма. Что изменилось? Может быть, они перестали какие-то странные лекарства закупать? Нет. Лекарства, которые завозились дипломатической почтой сюда... Помимо препарата "Анакинра", по которому заведено уголовное дело, там ещё была сыворотка против ботулизма, срок действия которой заканчивается в сентябре этого года. Эти документы я публиковал, поэтому я за них отвечаю. Что я ещё хочу сказать? Российские тест-системы, которые тоже закупал Минздрав через фирму-прокладку в Украине, – это тоже я нашёл и опубликовал. И уже Минздраву некуда было деваться, и они действительно сказали: "Да, мы закупали российские тест-системы". При том, что аналогичные препараты делались в Украине.

 

Діана Панченко

Василь, Нестор Іванович, а чому ж тоді...

 

Апасов

Я хочу просто услышать, а что же ребята сделали хорошего. Я по каждому поводу могу с ними сразиться.

 

Діана Панченко

Василь, є аргументи насправді, і їх вистачає. От зокрема сьогодні наводять цифру 800 мільйонів: стільки на купівлі ліків вже заощадила Супрун. Нестор Іванович, що ви скажете на цю цифру?

 

Шуфрич

Я внимательно следил за дискуссией. Сначала прозвучал интересный тезис у Андрея. Он сказал следующее. Я думаю, все на это обратили внимание: что Гройсман, Порошенко и Парубий, понимая, что, защищая Супрун, они топят Порошенко... Потому что сегодня только ненормальный будет поддерживать Супрун и при этом говорить: "Я хочу ещё раз быть президентом".

 

Пальчевський

Конечно.

 

Шуфрич

И господин Тука ответил мне на этот вопрос. Он сказал: её любят в Кабинете Министров Украины. Я сижу и подумываю...

 

Тука

Я перепрошую, ви у парламенті можете один одного любити. А у Кабінеті Міністрів її підтримують.

 

Шуфрич

Отлично. Ещё лучше. Господин Тука, вы сейчас похожи на человека, который попал в трясину, барахтается и тонет ещё глубже. Вы хотя бы дождитесь, что я скажу, чем я закончу. "Підтримують" – ещё лучше. А знаете, как эта підтримка называется? "Быть в доле". И я сейчас скажу почему. Я не случайно привёл цифру 7.7 миллиарда долларов в 2013-м году, а сейчас – в 2 раза меньше. Так вот если был бы не американский гражданин, а уважающий себя и ответственный министр здравоохранения, он бы пришёл в Кабинет Министров Украины и сказал: "Пацаны, вы тут дерибаньте как хотите, а 4 миллиарда верните назад в бюджет здравоохранения". Чтобы государство выполнило хотя бы частично свою функцию. А сегодня чему они радуются? Чому вони, як ви сказали, підтримують? Потому что она дала им эти 4 миллиарда долларов, чтобы они их подерибанили по другим коррупционным программам. А люди эти 4 миллиарда за своё здоровье заплатили из своего кармана. Скажите мне: за эти 5 лет люди стали настолько богаче, что могут себе позволить на 4 миллиарда тратить больше на своё здоровье? Нет. Но самое уникальное было, господин Тука, там, где вы превзошли всех: вы сказали "этот продажный, коррупционный парламент". Я извиняюсь, но этот же "продажный и коррупционный парламент", господин Тука, назначил абсолютно честный, абсолютно прозрачный... Что? Кабинет Министров Украины. Как так получается? Объясните мне. Я не понимаю.

23:49:33

Діана Панченко

Можете відповісти.

 

Шуфрич

У меня в голове это не укладывается: продажное и коррупционное большинство формирует честный Кабинет Министров. Скажите: вы в это поверите? В это даже сумасшедший не поверит. Кстати, и этот "продажный и коррупционный" парламент выбрал в том числе и вашего шефа, у которого вы являетесь заместителем.

 

Василь Голованов

Відповідь, Георгій. Будь ласка.

 

Тука

Чергова спроба маніпуляції, хоч і дуже яскрава.

 

Шуфрич

У чому маніпуляція?

 

Тука

Пояснюю. Не корумпована більшість не затверджує Уляну Супрун на посаді міністра, а корумпована опозиційна колишня партія Регіонів разом із деякими елементами корумпованої опозиції у "Радикальній партії" і у частині – так, це реальна правда – "БПП".

 

Мосійчук

Дозвольте відреагувати. Тільки що прозвучало звинувачення.

 

Шуфрич

На каком языке должен спросить? Если в коррумпированном, продажном парламенте – с чем я, кстати, согласен – вдруг появляется некоррумпированное большинство, которое формирует честное правительство... Господин Тука, вы определитесь, вы за красных или за белых. Потому что я уже вас не понимаю.

 

Решмеділова

Василий, извините, пожалуйста. Я не могу больше молчать.

 

Василь Голованов

Говорите.

 

Решмеділова

У меня вопрос. У нас было четыре и.о. При этом не так давно Маркарова и Фриз становятся полноценными министрами. Нашли голоса. В том же парламенте, те же фракции – нашли голоса. А на Супрун нету.

 

Мосійчук

Я дам відповідь. Вона щойно прозвучала: явка з повинною. У ефірі телеканалу іншого народний депутат Олег Барна, який є членом коаліції, який є спікером коаліції, заявив дослівно, цитую: "У коаліції присутня фармакологічна мафія". Тобто він сам визнав те, що коаліція сформована мафією.

 

Діана Панченко

Ви ж були в коаліції, пане Ігоре. Ви ж були в коаліції.

 

Тука

В долю не потрапив – прийшлось вийти. Да, друже? Долю не дали?

 

Мосійчук

Послухайте...

 

Тука

"Послухайте"... Після того відео ти б хоч совість мав рот відкривати.

 

Мосійчук

Послухайте. Я дам вам відповідь за ваше відео. Є аудіозапис.

 

Тука

Та воно твоє, а не моє.

 

Мосійчук

Ваше. Вашим президентом, вашим генеральним прокурором було сфальшовано відео проти мене. І тепер я стверджую вперше, що є кримінальне провадження, відкрите Національною поліцією країни, в ході якого задокументований заявник, який знімав нібито те відео, як він шантажував мене і дослівно сказав: "Ігор Володимирович, зробіть для мене те і те. І я вмажу в дерьмо того президента, ту коаліцію, того генерального прокурора і усіх, хто фальшував це відео". На наступному тижні, пане Тука, я оприлюдню матеріали ОРД, яку провадила Національна поліція. І більше того я вам скажу: сидітимуть ті, хто це фальсифікував.

 

Діана Панченко

Хто?

23:53:13

Мосійчук

А суддя-заявник по тій же справі сьогодні затриманий НАБУ за хабар у місті Маріуполі.

 

Пальчевський

Всё, аплодисменты.

 

Вакаров

Хто є основним бенефіціаром призначення виконуючої обов’язки міністра охорони здоров’я пані Супрун?

 

Василь Голованов

Хто?

 

Вакаров

Це ж передача, яку дивляться мільйони громадян України. Громадянин України перед тим, як стати на державну службу, проходить – що? Комісію, перевірку. Який механізм був запроваджений у нас у 2014-му році? Петро Олексійович Порошенко, призначивши голову Адміністрації президента, доручив йому провести конкурс на усіх іноземців: у тому числі яких ви називали. І що нам тоді казав пан Ложкін? "Я найняв найвідоміші світові ЕйчАр-компанії, які провели конкурс і нам прислали усіх цих іноземців". Питання: голова Адміністрації президента пішов – хто відповідає за ці ЕйчАр-компанії, за ці прозорі вибори, за ці прозорі призначення?

 

Пальчевський

А были у него медицинские интересы?

 

Вакаров

Одна людина в Україні: це Петро Олексійович Порошенко. Ну чому ми усі боїмося назвати це? І друге: ніякі суди не знімуть пані Супрун, не звільнять її. І питання громадянства, про яке ми зараз говоримо... Хто в Україні надає і позбавляє громадянства України? Скажіть, будь ласка. Посадова особа – прізвище, ім’я та по-батькові.

 

Мосійчук

Президент України Петро Олексійович Порошенко.

 

Вакаров

От вам зійшлося два. А те, що ми зараз бачимо політичну боротьбу, – це об’єктивно, бо йдуть вибори. І ніхто пані Супрун не зніме з цієї посади. Поки ми не оберемо іншого президента.

 

Пальчевський

Во-первых, "уж полночь близится, а Германа не будет". Зато, как в сказке про Золушку, мы все превратимся в тыквы, а кое-кто – в крысу. Поэтому вернёмся к нормальной жизни. Дорогие дамы, весь этот разговор: этот гармыдер, українською мовою кажучи, – абсолютно нам доказывает, почему люди так хотят президента, который абсолютно не связан с политикой. Потому что и те, и другие, и третьи как бы замазаны, ля-ля-ля – и люди хотят чего-то нового. Мы абсолютно с вами должны понимать, что, кроме взаимных обвинений, Василий Владимирович, давайте поговорим о том, что хотелось бы людям видеть. Я могу вам сказать от лица людей, к которым я принадлежу, так как я давным-давно разменял пятый десяток и уже скоро, по американскому закону... А в Америке, как вы знаете, две системы: после 65-ти бесплатно для тех, кто не может, а до этого, будьте любезны, все платите. Почему Супрун не принесла этот опыт? Георгий, объясните мне. Вот она пришла сюда. У нас десятки тысяч частных клиник, лабораторий и всего прочего. Мы все ждём, когда к нам придёт нормальный министр и скажет: "Друзья мои, тысяче бабушек делаете бесплатно, а с остальных получаете деньги". Борис Тодуров, по которому сейчас люди Супрун нанесли фактически смертельный удар, опубликовав всю эту историю с его квартирами, там, гектарами и так далее, предлагал в концессии крупным медицинским учреждениям сдавать по принципу частной общественной кооперации. Когда людей, за которых не могут... Капиталисты нарождающиеся, которые никак не могут народиться, Саша, потому, что никто не хочет отдавать долю. Гораздо лучше поставить Супрун: американская фальшпанель, – а сзади те чувачки, которые 20 лет пилят всё, пилят. И почему я, взрослый человек – я прошу внимания – должен думать, что так защищая Супрун, руководители нашей страны не защищают своих интересов? А что, если они просто вцепились, потому что миллиарды идут через их фирмы? Вот и всё. Я прошу прощения.

23:57:23

Василь Голованов

Дякую, Андрій Іванович. Чи відчули ви позитивні...

 

Пальчевський

До свидания и спасибо.

 

Василь Голованов

Подождите уходить. Дайте я підіб’ю підсумки – і ми подякуємо.

 

Діана Панченко

Не відпускаємо ще.

 

Тука

Я відреагую. Черговий яскравий спіч. Треба віддати належне.

 

Пальчевський

Ничего, привыкайте.

 

Тука

Чому ми маємо вірити, що урядовці мають свої фірми? А у мене зустрічне запитання. Прошу, поаплодуйте. А чому ви маєте вірити, що ті, хто намагаються збити Супрун, не хочуть і не мають відношення?..

 

Пальчевський

Правильный вопрос. А пусть Супрун напишет правила, по которым – сбивай, не сбивай, а всё пойдёт честно. Мы же за это. Напишите правила. Капиталисту напишите. Вот есть одна из программ. Она называется "Здоров’я нації". Я вижу, как в частной клинике "здоров’я нації"... Вы что, думаете, я дурачок в 58 лет и не понимаю, как будет финансироваться?.. Что такое, Вася?

 

Василь Голованов

Здивували мене.

 

Пальчевський

Тому що я тримався. Так от: вы что, думаете, я дурачок и не понимаю, что такое здоровье нации? Или жена президента приходит в одну из клиник и говорит: "Здесь выращивают искусственную кожу для бойцов АТО". Я знаю, какой будет следующий шаг, Саша. Будут направлены миллионы, десятки гривен в эту клинику. И там будут стоять чуваки. Но кожа не вырастет. Это будет шагреневая, если кто-то помнит Бальзака, кожа. Вот и всё. Вот это манипуляции. Георгий, вот это манипуляции. Извините.

 

Василь Голованов

Андрій Іванович, дякую за участь. Прошу. Андрій Іванович із нами прощається. "Чи відчули ви позитивні зміни від медреформи?" 10493 глядачі взяли участь у голосуванні. І лише 2 відсотки відповіли: "Так, відчули позитивні зміни". 98 відсотків позитивних змін не відчули. На цьому другий раунд ми завершуємо. На нас чекатиме ще третій раунд. Хто буде біля бар’єрів?

 

Діана Панченко

13 тисяч загиблих на Донбасі – такі свіжі дані ООН. Хто ж, власне, може і має завершити конфлікт на Донбасі? Про це поговоримо у наступній нашій частині. Нестор Шуфрич, Ігор Мосійчук вийдуть до бар’єрів. Усе це дуже скоро. Не перемикайте. Це "Протистояння".

 

Василь Голованов

Залишайтесь із нами…