Слухати
Слухати

"Дикий і Карасьов": Стан українських судів (10.06)

11.06.2017

У студії NewsOne обговорили тему правосуддя і стану українських судів різних інстанцій.

Зокрема, Стрижак розповів, навіщо потрібна судова реформа.

"Для чого потрібна судова реформа? Тільки ледачий, напевно, про неї не говорить. Для того, щоб наблизити нас до правосуддя. Найбільша біда зараз - формування Верховного суду. Він повинен був вже працювати, але поки це не відбувається. І невідомо, коли він запрацює. Потім буде етап Апеляційного суду, а потім місцевих судів. Що це за місцеві суди: згідно з новим законом про судовий устрій, місцевий суд буде в округах. Він може бути влаштований на базі двох районів, одного, трьох, а зараз кожен район має суд. Та ж ситуація буде з Апеляційним судом - будуть апеляційні округи ... Закон прийнятий вже, але поки нереалізований", - зазначив Стрижак.

При цьому він стверджує, що корумповані в Україні не всі судді.

"Судді в нашій країні корумповані настільки, наскільки корумпована наша система і наше суспільство. Не буває інакше. Іноді складається враження, що в нашій країні корумповані тільки суди. Я не кажу, що там все чисто, але не всі судді корупціонери. Люстратори кажуть, що потрібно звільнити всі 9 тисяч суддів ... Поставити замість них кого, терапевтів? У них теж є вища освіта ..." - додав він.

Гість програми Вадима Карасьова та Віталія Дикого - голова Конституційного Суду України (2007-2010 рр.) Андрій Андрійович Стрижак.


Loading...