Україна ввела персональні санкції проти російських пропагандистів

Президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо персональних санкцій проти російських пропагандистів.

Про це повідомили в прес-службі голови держави.

Президент підписав Указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року "Про деякі персональні спеціальні обмежувальні заходи (санкції) ".

Цим указом він ввів в дію рішення РНБО, яким до 31 грудня 2017 року застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до фізичних осіб, які створюють реальні і потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, сприяють терористичній діяльності та порушують права і свободи громадянина, призводять до окупації територій і створюють перешкоди для повноцінної реалізації громадянами України належних прав і свобод.

У переліку осіб, які потрапили до списку санкцій, зокрема, генеральний директор телекомпанії "Перший канал" Костянтин Ернст, головний редактор сайту Novorus.info Андрій Сурков, власник холдингу "Правда.Ру" Вадим Горшенин, генеральний директор інформаційного агентства "ТАСС" Сергій Михайлов, колишній генеральний директор телеканалу LifeNews Ашот Габрелянов, головний редактор телеканалу Russia Today Маргарита Симоньян.

Варто відзначити, що всього в переліку осіб, які підпадають під українські санкції, 17 прізвищ. Кабінету міністрів спільно зі Службою безпеки України доручено забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

У свою чергу Міністерство закордонних справ України має поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про введення санкцій і поставити перед ними питання про застосування аналогічних обмежувальних заходів до відповідних осіб.

Контроль за виконанням цього рішення покладено на секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

 

Україна ввела персональні санкції проти російських пропагандистів