Слухати
Слухати

З парламенту відізвано законопроект, що дозволяє Луценко стати генпрокурором

18.04.2016

З Верховної Ради України відкликали законопроект №4379. В документі йшла мова про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо діяльності Генеральної прокуратури і Державної бюро розслідувань.

Про це повідомляється на офіційному сайті українського парламенту, пише УНІАН.

Даний проект закону був відкликаний іще 14 квітня. Автором законопроекту -являеться тодішній представник президента в парламенті, народний депутат від фракції "Блоку Петра Порошенка" Степан Кубів. В минулий четвер, 14 квітня, парламент призначив першим віце-прем'єром - міністром економічного розвитку.

Нагадаємо, законопроект №4379 дозволяє претендувати на посаду генпрокурора особі, яка не має прокурорського стажу, однак має стаж роботи в галузі права не менше 5 років.

Пропонувалось внести зміни до ч. 3 ст. 27 закону "Про прокуратуру" для того щоб визначити, що "прокурором Генеральної прокуратури України може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше 5 років, ці вимоги не поширюються на прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури".

Зараз законом передбачено, що "прокурором Генпрокуратури може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи на посаді прокурора не менше 5 років".

Крім цього в ст. 40 даного закону в вимогах, які визначені для призначення на посаду генпрокурора, пропонувалося прибрати пункти "має стаж роботи в галузі права не менше 10 років" і "має вищу юридичну освіту".

Нова редакція пропонує визначити, що особа, яка претендує на посаду генерального прокурора, "має вищу освіту і стаж роботи в галузі права або досвід роботи в законодавчому та правоохоронному органі не менше 5 років".

При цьому 11 квітня працівники Генпрокуратури, серед яких четверо заступників генпрокурора - Юрій Столярчук, Юрій Севрук, Роман Говда і Олег Заліско - звернулися до президента Петра Порошенка та голови Верховної Ради Володимира Гройсмана із проханням не призначати генпрокурором людини без відповідного досвіду роботи.

Раніше голова фракції БПП Юрій Луценко заявив, що готовий очолити ГПУ, але за умови внесення змін до законодавства щодо кваліфікаційних вимог до кандидата на посаду генпрокурора в частині юридичної освіти і 10 років юридичної діяльності в правовій площині.

Як повідомляв телеканал NewsOne раніше, у випадку, якщо генеральним прокурором буде призначений голова фракції “Блок Петра Порошенка” Юрій Луценко, то це буде більше інформаційна діяльність.

Подписывайся на NewsONE в Facebook. Узнавай первым самые важные новости.
Loading...