Слухати
Слухати

Юлія Джима в "Політиці чемпіонів" зі Славою Вардою (02.07)

02.07.2017

В ході відвертого інтерв'ю на телеканалі NewsOne обговорили перспективи розвитку біатлону в Україні.

Гість програми "Політика чемпіонів" зі Славою Вардой - українська біатлоністка. Олімпійська чемпіонка 2014 року в естафеті, призер чемпіонату світу, переможниця етапів Кубка світу, чотириразова чемпіонка Європи з біатлону Юлія Джима.

Варто відзначити, що взимку Юля Джима нечасто дає інтерв'ю. Але  літо трохи розм'якшує стислу в розпал сезону пружину нервів. Є можливість розслабити себе і поділитися тим, на що взимку немає ні часу, ні моральних сил і тому нам вдалося запросити відому біатлоністку світового рівня до нас в студію.

В ході розмови, Джима розповіла багато цікавих фактів, але більше уваги приділили заробітної плати і гонорарах олімпійських українських біатлоністів топ-рівня. Так, за словами, Джими, прожити на їх зарплату дуже складно, оскільки гроші платять мізерні.

"Суми я називати не буду, тому що вони змінюються. Є конкретна ставка в Міністерстві і вона змінюється в залежності від твого результату - йдуть надбавки за звання, за медалі за сезон в 5-25%. Насправді зарплати не великі, а для європейського життя цього взагалі недостатньо. Основний прибутком, завдяки якій можна прожити, є наші зароблені на спортивних етапах і на спонсорах", - розповіла вона.

Також чемпіонка висловила подяку президенту Федерації біатлону України, віце-президенту НОК України Володимиру Михайловичу Бринзаку. Як стверджує Джима, якби не Бринзак, то біатлон в Україні не був відомий або був би на дуже низькому рівні.

"Я прийшла займатися в 2003 і коли у мене запитували, чому я займаюся? І я говорила, що біатлоном, але ніхто не знав, що це за спорт. Тобто до 2011 року більша половина українців не знали, що це таке. Тому я вважаю, що це заслуга Володимира Михайловича", - підкреслила Джима.

Варто зазначити, що сьогодні біатлон в Україні займає своє почесне місце в лідируючій п'ятірці біатлоністів світу. Для розвитку цього виду спорту в Україні потрібне сучасне обладнання та відповідні споруди. Перспектива приймати на своїй території зимові Олімпійські ігри сприяє будівництву нових сучасних споруд, придбання нового спортивного інвентарю та необхідного обладнання, що призведе до максимального розвитку біатлону та інших видів спорту в Україні.


Loading...