Слухати
Слухати

Ялі: Захід зацікавлений в боротьбі з корупцією в Україні більше, ніж наші чиновники

01.09.2016

Деякі народні депутати хочуть зробити закритими електронні декларації. Таку заяву зробив політичний експерт Максим Ялі в ефірі телеканалу NewsOne.

"Упевнений, що ми побачимо спроби відмінити кримінальну відповідальність за недостовірність внесеної інформації. Тобто якщо ти декларуєш все, то потім можеш потрапити під слідство Національного антикорупційного бюро, адже потрібно буде пояснювати, де ти брав гроші. При цьому потрібно буде пояснювати не тільки, де чиновник брав гроші, але і за що купувала ті чи інші речі його родина ", - пояснив експерт.

При цьому він підкреслив, що з сьогоднішнього дня чиновники вже не зможуть обійти НАБУ.

"Тепер у них є два виходи, ховати, якщо є що, або звільнитися, а таких прецедентів ще не було, або змінювати відповідальність. Тобто робити ставку на Конституційний суд і пом'якшувати або взагалі скасовувати кримінальну відповідальність", - розповів Ялі.

Разом з тим він висловив думку, що тиск Заходу все-таки принесе результати.

"Вони дають нам великі гроші ... І зацікавлені, навіть більше нашого, в боротьбі з корупцією в Україні", - констатував експерт.

Як повідомляв NewsOne, в четвер, 1 вересня, Національне агентство з питань запобігання корупції запустило в роботу систему електронного декларування.