Слухати
Слухати

Валерія Лутковська у "Хронології" з Литвиненко та Головановим (09.06)

10.06.2017

У студії NewsOne прокоментували тему введення безвізового режиму і можливого його скасування.

Європейський союз може скасувати безвізовий режим в короткі терміни, якщо Україна продовжить дискримінувати українців на непідконтрольних територіях Донбасу, вважає Лутковська. "Безвізовий режим може бути скасований дуже швидко, якщо ми не перестанемо дискримінувати тих, хто живе сьогодні з українським паспортом на непідконтрольною території", - зазначила Лутковська.

Вона підкреслила, що Євросоюз ввів спеціальні правила щодо України та інших країн, яким він надав безвізовий режим. Порушивши ці правила, режим "може бути зупинений в досить короткі терміни". "Одне з правил - це порушення прав людини, в тому числі і дискримінація", - зазначила омбудсмен.

Вона додала, що Україна повинна думати про тих українців, які живуть на непідконтрольних Києву територіях. "Ми не встигнемо насолодитися безвізовим режимом при такому підході", - підкреслила Лутковська.

Крім цього, торкнулися теми громадянства в Україні, ситуації на сході країни, пенсійної реформи в Україні. Також обговорили те, що в РФ визначили запобіжний захід ряду українських військових і тему корупції в Україні.

"Коли у нас закінчиться піар, і почнуться реальні справи? Тому що саме реальних справ вимагає українське суспільство, тих справ, які можуть дійти до суду, які будуть відразу мати остаточний текст підозри ... Безкарність дійсно породжує вседозволеність", - додала вона.

Гість програми "Хронологія" з Василем Головановим і Юлією Литвиненко - уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

Подписывайся на NewsONE в Telegram. Узнавай первым самые важные новости.

Loading...