Слухати
Слухати

В ГПУ розповіли, чому зупинили розслідування справи щодо Пшонки

21.04.2016

Начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк повідомив, що ГПУ відповідно до норм Кримінально-процесуального кодексу призупинила досудове слідство щодо колишнього глави Служби безпеки України Олександра Якименка, колишнього глави ГПУ Віктора Пшонки, його колишнього заступника Рената Кузьміна та екс-глави Національного банку України Ігоря Соркіна.

"Ці особи перебувають у розшуку. І Кримінально-процесуальний кодекс (стаття 280, - ред.) Передбачає можливість призупинення слідства у зв'язку з розшуком цих осіб. Крім того, ми також змушені зупиняти розслідування, щоб не втрачати терміни слідства, тому що КПК передбачає тільки рік на розслідування з моменту повідомлення про підозру особистості ", - зазначив чиновник ГПУ.

Разом з тим було сказано, що якби "справу не зупинили, то після закінчення року ми змушені були б її закрити".

"За тими фактами, які інкримінуються безпосередньо екс-главі СБУ Якименко та колишньому генпрокурору Пшонці, ці справи і відносно інших осіб, слідство за якими на даний момент триває. Тобто, те що стосовно особи зупинено розслідування в окремо виділеному провадженні, не зупиняє в загальному розслідування цих фактів ", - пояснив Горбатюк.

Він також зазначив, що за даними розслідувань вже минуло близько шести місяців. При цьому Горбатюк уточнив, що на час призупинення розслідування терміни не закінчуються "і відновлення розслідування можливо тільки після затримання даних осіб".

"Щодо слідства стосовно колишнього глави НБУ Соркіна і екс-заступника генпрокурора Кузьміна, то ситуація аналогічна - призупинення слідства необхідне для того, щоб взяти паузу, - резюмував Горбатюк.

Як повідомляв NewsOne раніше, Генеральна прокуратура України припинила розслідування кримінальних проваджень щодо колишнього генерального прокурора Віктора Пшонки, колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, екс-глави Служби безпеки України Олександра Якименка, а також проти колишнього глави Національного банку України Ігоря Соркіна.

Loading...