У Білому домі готові разом з Європейським союзом запроваджувати додаткові санкції проти Російської Федерації у разі початку Кремлем масштабного військового наступу на сході України.
Про це заявив координатор з політики санкцій Державного департаменту США Деніел Фрід під час дискусії в юридичній конторі "Бейкер і Макензі", повідомляє Голос Америки.
"Я думаю, що пані Могеріні (верховний представник ЄС у закордонних справах Федеріка Могеріні, - ред.) була права, коли сказала, що ЄС подовжить санкції. Я не знаю, що ЄС зробить, але я знаю, що досі кожного разу ЄС подовжував санкції", - сказав Фрід.
У Вашингтоні зазначили, що позиція США щодо незаконності анексії Криму та триваючої агресії в Україні залишається твердою. Водночас Фрід наголосив, що санкції не є покаранням - вони запроваджувалися з метою відновити український суверенітет і територіальну цілісність. І незважаючи на те що Крим все ще перебуває під російською окупацією, а на Донбасі надалі діють російські військові, Фрід вважає, що санкції працюють.
"Санкції, можливо, спрацювали як стримувальний чинник. Санкції встановили додаткову ціну. Без санкцій чи був би взагалі мінський процес? Був би механізм повернення Донбасу під український суверенітет? Чи залишалася б Новоросія, яка вже випала з лексикону, реальною метою?" - запитав Фрід.
Він повідомив, що США проводять переговори з європейськими партнерами про можливе посилення санкцій проти Росії.
"Хоча ми не очікуємо, що Росія розпочне масштабний військовий наступ в Україні, вони все ж можуть це зробити. І якщо це станеться, ми в змозі розглянути додаткові заходи. Ми обговорили це з Європою. Я вважаю, що це малоймовірне. Однак залишається фактом, що режим припинення вогню, який є однією з умов Мінських угод, до сьогоднішнього дня повністю не виконується сепаратистами, яких підтримує і які, по суті, є продуктом Росії", - зазначив представник Держдепу.
Як повідомляв NewsOne, 24 травня глави держав "Великої сімки" заявили, що мають намір поставити в залежність зняття санкцій з РФ від повного виконання Москвою мінських угод і повагою до суверенітету України.