"Хронологія тижня" з В'ячеславом Піховшеком (18.08)

Розміщено: 19.08.2019

У програмі "Хронологія тижня" з В'ячеславом Піховшеком обговорили заяву Медведчука, що його політсила буде рухатися в напрямку світу на Донбасі і поліпшення життя українців і єдина, яка заявила про свою опозиційність, заяву Медведчука, що потрібен спеціальний комітет, який займатиметься питанням мирного врегулювання ситуації на Донбасі, голосування підготовчої депутатської групи за формування 23 комітетів у Верховній Раді 9-го скликання, підготовку Зеленського до переговорів з Трампом, нарада з питань незаконного видобутку бурштину за участю президента України, арешт на два місяці Юрія Гримчака, підтримання мирного плану Медведчука в Європі і в Росії, заява Трампа, що якщо доведеться, США вийдуть із Всесвітньої організації торгівлі, прибуття мільярдера Сема Кисліна в Україну через розслідування проти Петра Порошенка, релігійні війни в Україні, які тривають близько п'яти років, отримання дев'яти нових глав областей за час президентства Зеленського, призначення Зеленським Бунечка головою Житомирської ОДА, анонс радника президента Потураєва створення нового національного регулятора медіа, створення 7-го серпня Володимиром Зеленським Комісію з питань правової реформи, новий закон про маркування допоможе споживачам зробити свідомий вибір продукції, огляд головних подій в Україні і в світі.

У своєму інтерв'ю каналу NEWSONE Віктор Медведчук висловив свою думку з приводу створення комітету "Прав людини, деокупацію, реінтеграції тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, національних меншин і міжнаціональних відносин". На його думку, це про все, а називається "нічого".

"Ви знаєте, я оцінюю дуже просто — це про все, а значить про те, що називається "нічого". Тому що подібне розпливчасте... Предмет введення такого комітету, який вже проголосований попередньо, як той, який буде пропонуватися в сесійній залі пленарних засідань для тверджень вже всієї Верховної Ради України, означає одне — що ні сконцентровано увагу на головну проблему. А головна проблема сьогоднішнього дня — це світ на Донбасі", - зазначив Медведчук.

В'ячеслав Піховшек підкреслив, що таким чином Зеленський і його команда намагаються будувати політику на конфронтації, а не на пошуку компромісів.

"Зеленський і його команда намагаються будувати політику на конфронтації, чи не на пошуку компромісів. У принципі це безперспективно, оскільки вся відповідальність ляже на них, і компроміс вони не можуть подати як щось сильне, а не слабке", - зазначив Піховшек.

Також журналіст висловив припущення з приводу політичного підтексту затримання Юрія Гримчака.

"Звичайно очевидно, що головною метою цієї справи є Луценко, якого з Гримчаком пов'язують дуже давні дружні стосунки. Адже з боку прокуратури розслідуванням цієї справи займається Департамент спецрозслідування Горбатюка, який ворожий до генпрокурора. І друге припущення, що справа використовується правоохоронцями і, можливо, людьми Зеленського для того, щоб показати, що вони щось роблять, щоб показати людям, що прийшла "нова мітла і вона почала мести" і вже на тих, хто прийшов після євромайдан", - резюмував В'ячеслав Піховшек.


"Хронологія тижня" з журналістом і телеведучим В'ячеславом Піховшеком.