"Хронологія дня" з Піховшеком (25.10)

Розміщено: 25.10.2018

В ході програми обговорили надання автокефалії УПЦ, пакет з вибухівкою в офісі CNN, відносини між Україною і Угорщиною, гонку озброєння між США та Російською Федерацією, а також вбивство саудівського опозиційного журналіста Джамаля Хашоггі в консульстві Саудівської Аравії.

Крім того, обговорили інформацію про прослуховування президента США Дональда Трампа, газопровід "Північний потік-2", отруєння колишнього розвідника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в Солсбері, зустріч президентів Петра Порошенка і Олександра Лукашенка в Білорусі, номінування українського режисера Олега Сенцова на премію Сахарова і співпрацю України з МВФ.

В'ячеслав Піховшек розповів про найважливіші новинах останньої доби.

Філарет Київського патріархату в ефірі "Українського радіо" озвучив критерії, які, на його думку, повинні бути враховані під час обрання предстоятеля єдиної помісної церкви.

"Необхідно мати богословську освіту, необхідно знати церковні канони, необхідно мати досвід керування не єпархією, а досвід управління церквою. Якщо досвіду немає, то діла не буде", - зазначив Філарет.

За слова Філарета, Вселенський патріарх вважає, що єдину помісну церкву повинен очолити не патріарха, а митрополит. У зв'язку з цим Філарет зазначив, що Київський патріархат прийняв рішення присвоїти йому розширений титул архієпископ-митрополит Київський і всієї Русі-України і скорочений титул патріарх Київський і всієї Русі України для внутрішнього використання. Філарет сказав, що він готовий очолити Українську помісну церкву, якщо йому це довірить Архієрейський Собор. При цьому Філарет сказав, що не може стверджувати, до то міг би бути його конкурентом на виборах глави помісної церкви, в той же час поступитися своїми амбіціями теж не може.

Традиційна "Хронологія дня" з журналістом і телеведучим В'ячеславом Піховшеком


Підписуйтесь на NEWSONE в Facebook. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.