"Ранок на NEWSONE": Візит Ангели Меркель до Києва (01.11)

Розміщено: 01.11.2018

У студії обговорили офіційний візит Ангели Меркель до Києва, зміна парламентом типу акціонерного товариства "Укрзалізниці"  з публічного на приватне, подорожчання газу в Україні, візит депутатів Європарламенту до Києва, рішення Європейського суду з прав людини щодо справи по скарзі України проти Росії стосовно Криму.

А також обговорили заяву Олександра Лукашенка, що він може взяти відповідальність за забезпечення миру на сході України, та 71 місце України в рейтингу Doing bussiness.

Уряд змінив тип акціонерного товариства з публічного на приватне. Проте кажуть, що тип приватного акціонерного товариства не змінює форму державного. Як таке можливо і для чого пояснив Артем Нікіфоров:
"Така форма виведення підприємства з кризової ситуації дійсно присутня, і якщо частка держави там не змінюється, то це не впливає на структуру власності, з одного боку. А з іншого боку, це ж вже відпрацьована і відкатана схема в Україні: якщо треба якось приховати відвертий грабіж державного підприємства, то там створюється наглядова рада. Її очолює якийсь поважний європеєць-пенсіонер, який має, як каже Гройсман, неабияку ділову репутацію. Але яким чином європеєць, який не володіє українською мовою, не розуміється в українському законодавстві і не розуміється на тих корупційних схемах, які створювалися десятки років, має побороти корупцію  в Україні?"

Гості програми "Ранок на NEWSONE" з Максом Назаровим і Ангеліною Пичик: політичний експерт Артем Нікіфоров, політичний консультант Андрій Вальчишин та позафракційний народний депутат України Сергій Мельничук.


Підписуйтесь на NEWSONE в Telegram. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.