"Ранок на NEWSONE": в питаннях свободи слова Україна повертається до авторитаризму (05.09)

Розміщено: 06.09.2019

У програмі "Ранок на NEWSONE" обговорили тиск на телеканал NEWSONE за останні 5 років, фізичні напади, які почалися з 2017-го року на журналістів телеканалу NEWSONE, перебування під пильною увагою Нацради телеканалів ZIK та "112 Україна", заяву ЗМІ, що Нацраду з питань телебачення і радіомовлення підозрюють в корупції, прийняття Нацрадою рішення про звернення до суду щодо анулювання ліцензії телеканалу NEWSONE, проведення засідання Нацради з питання телеканалу NEWSONE, 78 журналістів стали жертвами вбивць або загинули внаслідок терористичних актів, обмеження Верховною Радою депутатської недоторканності, заяву Стефанчука, що Рада розгляне процедуру імпічменту президента наступного тижня.

Професор соціології Павло Кутуєв заявив, що для представників України цінністю є лояльні й зручні ЗМІ.

"Ця ситуація показує, що для представників України свобода слова не є цінністю, а цінність для них, коли ЗМІ зручні й лояльні, контрольовані, що на них можна впливати", - зазначив він.

За словами Кутуєва, Україна в питаннях свободи слова повертається до авторитаризму.

"Мова йде не про підтримку або спростування якихось конкретних поглядів, а мова йде про вільне висловлення свого погляду на ситуацію і веденні вільної відкритої дискусії. Тут саме держава має забезпечувати умови проведення діалогу в публічній сфері. Якщо цього не відбувається, то ми відкочуємося в 17 -19 століття, коли, наприклад, популярний на той час письменник Фадей Булгарін, їдучи по поганій дорозі, описав потім невдоволення у своїй газеті, за що був покараний кількома днями арешту. І хтось із чиновників прокоментував, що приватним громадянам заборонено коментувати публічні справи включно зі станом доріг. Це була Росія часів Миколи I, яка часто розглядається, як режим жорсткого авторитаризму й автократії. Тому сумно і викликає занепокоєння, що відбувається така регресія", - розповів професор соціології.

 

Гості студії "Ранок на NEWSONE" з Інгою Мезеря й Андрієм Павловським — Павло Кутуєв, професор соціології та Піляєв Ігор, доктор політичних наук.


Підписуйтесь на NEWSONE в Facebook. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.