"Ранок на NEWSONE": Україна в нинішній ситуації невигідно відкривати ринок землі і проводити приватизацію (03.09)

Розміщено: 04.09.2019

У програмі "Ранок на NEWSONE" обговорили планування парламенту остаточно скасувати депутатську недоторканність, рішення Кабміну проводити засідання в закритому від преси режимі, заява Гончарука, що програму нового уряду розроблять за допомогою IT-технологій, заяву Оржеля, що договір про транзит газу в пріоритеті енергетичного міністерства, заяву Зеленського, що необхідно розробити законопроект про ринок землі до 1-го жовтня, заяву Зеленського, що необхідно розробити законопроект про приватизацію, заяву Гончарука, що за наступні п'ять років економіка України має зрости як мінімум на 40%, доручення президента зробити доступними кредитування бізнесу і іпотеку, зауваження глави МЗС про підсумки зустрічі в "Нормандському форматі": є певний успіх, доручення президента України через місяць легалізувати гральний бізнес і видобуток бурштину, проект держбюджету на 2020 й рік повинні внести в ВРУ до 15-го вересня, в пості нового міністра освіти Анни Новосад знайшли багато помилок.

Громадський діяч Олександр Скубченко заявив, що Україні в нинішній ситуації невигідно відкривати ринок землі і проводити приватизацію.

"Воно вже все готово, просто не стартонуло. Це все вимоги МВФ по приватизації, з розпродажу, з року в рік, просто так і не підійшли до цього. До цього все готувалося — спочатку приймалися закон про осіб, які можуть брати участь в приватизації, тобто заборонено країні агресору і пов'язаними з ними особами, тобто виключно щоб покупці були ті, кого призначить МВФ. Але ми ж прекрасно розуміємо, що наші олігархи теж хочуть взяти участь в цьому "пирозі". Вони зривали всі ці торги. Зараз вони хочуть відсікти всіх олігархів і самостійно все забрати", - підкреслив він.

"Чи треба ця приватизація зараз? На цьому нижньому піку держава заробить 20 млрд гривень. А навіщо нам ці 20 млрд, якщо ми можемо заробити 200 умовно", - пояснив Скубченко.

 

Гості програми "Ранок на NEWSONE" з Едуардом очей і Вікторією Панченко — Скубченко Олександр, громадський діяч і Скаршевський Віктор, економічний експерт.