"Ранок на NEWSONE": Щоб прибрати всі ризики ринку землі, необхідні жорсткі обмеження (11.11)

Розміщено: 12.11.2019

У програмі "Ранок на NEWSONE" обговорили заклик ЄБРР до уряду не поспішати із земельною реформою, підписання Зеленським указу про необхідність розробки механізмів продажу землі, призначення Олександра Корнієнко головою партії "Слуга народу", думку Арахамії, що діюча Рада не буде працювати 4 роки, повідомлення прес-центру ООС, що 1-го листопада завершилося розведення сил в Золотому, заяву Меркель про необхідність посилити фінансування армії, доручення Зеленського розробити Кабміну стандарти і вимоги до новин.

Економічний експерт Віктор Скаршевський зазначив, що ринок землі в Україні існує - сірий, корупційний.

За його словами, вся корупція зосереджена саме на ділянці держземель.

Скаршевський вважає, що, щоб навести порядок з державними землями, їх потрібно реприватизувати, прибрати корупцію або зробити прозорий орендний ринок, за допомогою якого поповниться бюджет.

Він також заявив, що, щоб прибрати всі ризики ринку землі, необхідні жорсткі обмеження.

"Тут не обов'язково продавати землю. Тут найголовніше - чіткі правила гри, і щоб всі дотримувалися законодавства, без будь-якого рейдерства врожаю, яке зараз, на жаль, продовжує процвітати", - резюмував експерт.

 

Гості програми "Ранок на NEWSONE" з Едуардом Гльозою і Вікторією Панченко - Віктор Скаршевський, економічний експерт і Олександр Скубченко, громадський діяч.