"Ранок на NEWSONE": Росія вже не піде на довгостроковий контракт з Україною (04.11)

Розміщено: 05.11.2019

У програмі "Ранок на NEWSONE" обговорили заяву СЦКК, що розведення в Золотому завершилося, починається розмінування, виділення Фінляндією 600 тисяч євро на знешкодження вибухових пристроїв, заяву ООН про те, що за більш ніж 5 років конфлікту на Донбасі загинули понад 3,3 тисячі мирних жителів, заяву Станіслава Речинського про бійку між Богданом і Бакановим, спростування в ОПУ інформації про бійку між Богданом і Бакановим, заяву НБУ, що обсяг транзиту російського газу через Україну може скоротитися, обговорення в минулому місяці в Брюсселі транзиту російського газу через Україну, заяву Дорошенко про те, що гречка подорожчає на 2 гривні до кінця року, прийняття урядом проекту бюджету-2020 до другого читання в Раді, заяву Херсонської ТЕЦ, що запуск тепла відклали до 8-го листопада.

Експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич підкреслив, що Україні потрібно не продовжувати, а підписувати новий газовий контракт з РФ.

"Продовження договору (на транзит газу через територію України - ред.) неможливо, тому що потрібно підписувати новий договір. З 1 січня 2020 року в Україні повинен бути створений інший суб'єкт, який буде уповноважений до підписання даного контракту. З "Нафтогазом" договір не може бути підписаний, це заборонено і не відповідає законодавству України", - сказав він.

Марунич зазначив, що Україні вигідний довгостроковий контракт, але це не відповідає європейським нормам, це ярмо, бо в Європі прийнято аукціонний підхід.

Експерт також заявив, що Росія вже не піде на довгостроковий контракт з Україною.

"Вигідно для України домовитися з росіянами і на 20 років, але росіяни на це не підуть. Чому це було вигідно, тому що це гарантувало місцевому оператору газотранспортної системи виторг протягом цих 10 років, можна було б планувати свою діяльність, ремонтувати труби, що розвалюються. Це було б вигідно, але росіяни на це вже не підуть", - резюмував Марунич.

 

Гості програми "Ранок на NEWSONE" з Едуардом Гльозою і Оленою Зінченко - Марунич Дмитро, експерт з енергетичних питань та Олександр Савченко, політичний експерт.


Підписуйтесь на NEWSONE в Telegram. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.