"Ранок на NEWSONE": Початок роботи дев'ятої сесії Верховної Ради (05.09)

Розміщено: 05.09.2018

В ході програми обговорили 100 років від дня початку "Червоного терору", старт роботи осінньої сесії Верховної Ради, пропозицію президента Петра Порошенка про закладення курсу в ЄС і НАТО в Конституції, санкції проти Росії за дії в Азовському морі і виділення Австрією мільйона євро на відновлення Донбасу.

Крім того, обговорили "вертольоти Авакова", зростання ціни на хліб, зростання тарифів на воду, а також "кнопкодавство" у парламенті.

Микола Мельник розповів, чи пов'язані нинішні проблеми України з формою правління.

"Слід зазначити, що Конституція 96 року - це консенсус тих еліт, які були на той час, і вона непогано працювала в той час, коли держава очолювала та людина, яка лобіювала цю Конституцію, тобто коли був Кучма. Зараз вона трохи недолуга в частині того, що у нас є біполярна Україна і прем'єр-міністр завжди грає опозиційну до президента роль або стає його першим замом", - зазначив гість програми.

При цьому він вважає, що повинна бути або парламентська республіка, або президентська.

"Моя особиста думка полягає в тому, що повинна бути або чисто президентська, або чисто парламентська республіка. Хоча б з тієї точки зору, що зрозуміло хто відповідає за ситуацію в країні", - підкреслив експерт.

Гості програми "Ранок на NEWSONE" з Максом Назаровим і Ангеліною Пичик - політичний експерт Микола Мельник, народний депутат від групи "Воля народу" Сергій Лабазюк і позафракційний нардеп від групи ВО "Свобода" Михайло Головко.


Підписуйтесь на NEWSONE в Telegram. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.