"Ранок на NEWSONE": Є факти, що питання транзиту газу буде вирішено до зустрічі в нормандському форматі (27.11)

Розміщено: 28.11.2019

У програмі "Ранок на NEWSONE" обговорили заяву Скороход, що найближчим часом з фракції "Слуга народу" вийдуть 11 депутатів, заява "Української правди", що в ОПУ контролюють, що говорять "Слуги народу" в Раді, заяву Данилова, що Україна виконала всі умови, щоб відбувся саміт нормандської четвірки, пояснення Вітренко намірів закачувати газ в сховища без контракту на транзит, напрямок ДБР в ГПУ проект повідомлення про підозру народному депутату Федині, заяву Разумкова, що Рада приєднається до розробки закону про особливий статус Донбасу, блокування Білим домом військової допомоги в день розмови Трампа із Зеленським, заяву Гончарука, що Кабмін погасить борги по зарплатах медикам і вчителям.

Аналітик альтернативного експертного уряду Валентин Землянський заявив, що є факти, що питання транзиту газу буде вирішено до зустрічі в нормандському форматі.

"Після дзвінка Зеленського Путіну щодо газового питання, в Кремлі пройшла зустріч Путіна з Новаком і Міллером. Якщо приїжджає Міллер - це означає, що говорять про цифри, говорять предметно, а не просто картинка для телевізора. Значить йшли якісь предметні переговори, тобто підготовка позиції. Значить в розмові з Путіним Зеленський взяв на себе зобов'язання, що він відповідає за вирішення тих чи інших питань. І тоді зовсім по-іншому грає нормандський формат. Тому що одна справа, коли Зеленський приїжджає і "грубо тре", Путін, Меркель і Макрон починають його, як погане кошеня, вмочати і говорити: ось дивись, з Донбасом - нічого, по газу - нічого. І заперечити йому нічого. То тут він буде перебувати в набагато виграшній позиції, більш посиленій, скаже: стоп, пані та джентльмени, питання по газу - вирішено, транзит буде збережений, ніякої кризи не буде, Європа може спати спокійно, ви можете сказати своїм виборцям, у нас є домовленості з РФ", - сказав експерт.

 

Гості програми "Ранок на NEWSONE" з Едуардом Гльозою і Оленою Зінченко - Валентин Землянський, аналітик альтернативного експертного уряду і Світлана Кушнір, політичний експерт і економічний експерт.


Підписуйтесь на NEWSONE в Telegram. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.