"Ранок на NEWSONE": через воєнний стан всі забули про катастрофічну ситуацію з бюджетом України (04.12)

Розміщено: 05.12.2018

У програмі "Ранок на NEWSONE" обговорили реєстрацію законопроекту "Про проведення виборів під час воєнного стану" у Верховній Раді, ігнорування Російською Федерацією рішення ЄСПЛ щодо захоплених українських моряків, оприлюднення відомостей, що стосуються справи Катерини Гандзюк, готування Україною позову до Міжнародного суду ООН через агресію Росії в Азовському морі, пропозицію партії Ангели Меркель скоротити обсяги поставки газу "Північним потоком-2", розірвання Договору про дружбу України з Росією.

Микола Томенко заявив, що вибори до ОТГ під час воєнного стану будуть характеризуватися відсутністю агітаційного процесу.

"Агітувати під час воєнного стану може лише влада і президент цим вдало скористався. Нікому ж іншому, наприклад представникам опозиції, не дозволять зараз їздити до Чернігова і робити там зібрання з громадянами", - резюмував він.

"Для того, щоб не виглядати слабкою політичною фігурою, президент ввів своєрідну імітацію воєнного стану. Якщо ще й проголосують за проведення виборів в ОТГ, то можна буде зробити висновок, що цей правовий режим не потрібно було вводити взагалі", - сказав Кирило Молчанов.

Стосовно пропозиції скоротити обсяги поставки газу через "Північний потік-2", Артем Нікіфоров зазначив: "В України і країн-членів ЄС немає можливості поставити Росію у невигідне становище у сфері транзиту газу, адже нереально примусити контрагента погодитися на умови, що не є вигідними для нього".

Дмитро Лінько вважає, що Росія не піде наступом по всьому фронту, але вона своїми діями створює напругу в Україні.

"Так, небезпека з 2014 року є завжди. Проте її не можна назвати надзвичайно великою", - додав Лінько.

Гості програми "Ранок на NEWSONE" з Максом Назаровим і Катериною Жуковою – політичний і громадський діяч Микола Томенко, політичний експерт Кирило Молчанов, народний депутат України з фракції "Радикальна партія" Дмитро Лінько, політичний експерт Артем Нікіфоров.