"Український формат". Частина 1 (05.12)

Розміщено: 06.12.2018
"Український формат". Частина 1 (05.12)

В політичному ток-шоу "Український формат" обговорили введення воєнного стану на території десяти областей України, його перспективи і потенційні наслідки.

"Видаючи указ "Про введення режиму воєнного стану", президент порушив закон "Про правовий режим воєнного стану". Стаття 6 згаданого закону містить чітку вказівку щодо того, яким чином повинен бути реалізований цей режим. У пункті 5 статті 6 є перелік прав і свобод, які обмежуються під час цього правового режиму, а не можуть бути обмежені. Можна зробити висновок, що введення режиму воєнного стану - фікція", - зазначив Олег Купрієнко.

Раімов сказав, що наслідки паніки людей можна було прослідкувати на ринку валюти.

"Правильна поведінка НБУ призвела до стабільності валюти. Шкода, що у 2014 році НБУ працював не так ефективно", - додав він.

"Введення воєнного стану викликало паніку у населення через недовіру до влади", - зауважив Іван Крулько.

Королевська вважає, що треба було вводити соціальний воєнний стан в країні.

"Питання мізерних пенсій і зарплат, високих тарифів на газ нікуди не поділися, люди досі не знають, яким чином вийти з цього складного становища. А воєнний стан на ці проблеми точно позитивно не повпливає", - резюмувала вона.

Борислав Розенблат заявив, що внаслідок підписання Будапештського меморандуму Україна втратила можливість захищати свій суверенітет ефективно.

"Мені дуже шкода, що 25 років тому ми пішли на цей необдуманий крок", - додав Розенблат.

Євген Червоненко сказав: "Ті, хто видумав інцидент з моряками, здаватися не збираються. Але їм краще зосередиться на внутрішніх проблемах держави".

Гості програми - міністр транспорту і зв'язку у 2005 році, народний депутат України IV скликання Євген Червоненко, позафракційний народний депутат України Борислав Розенблат, народний депутат Укаїни з фракції "Радикальна партія" Олег Купрієнко, народний депутат з фракції ВО "Батьківщина" Іван Крулько, політтехнолог Дмитро Раімов, народний депутат України з фракції "Опозиційний блок" Наталія Королевська.


Підписуйтесь на NEWSONE в Facebook. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.