"Суб'єктивні підсумки" (05.11)

Розміщено: 06.11.2019

У програмі "Суб'єктивні підсумки" обговорили день народження Олега Блохіна, день народження Кіри Муратової, річницю створення ЮНЕСКО, рейтинг свободи слова в Україні, демонтаж активістами барельєфа маршалу Жукову в Одесі, відвідування конференції Transparency International Ukraine праворадикалом Стерненко, заяву Оржеля до готовності можливої ​​зупинки транзиту газу через територію України, справа Дубневича, виділення "Укрзалізницею" 1 мільйона гривень на проведення соцопитування, заяву Гончарука про проведення перепису населення в Україні в 2020 році, презентацію Держбюджету-2020 року, відмову МВФ в черговому транші Україні, справа Кулика, запрошення Зеленського в Вашингтон.

Кандидат політичних наук Дмитро Співак заявив, що нинішні керівники НАК "Нафтогаз" ведуть до знищення української ГТС.

""Нафтогаз" позичає 500 мільйонів доларів під відсоток, який ми з вами будемо віддавати, вірніше вони будуть віддавати зі своїх оборотів, вже точно не зі своєї кишені. Але незрозуміло тут інше - вони ж прибуток показали. 24 млрд прибутку в "Нафтогазі". Навіщо ж позики то беруть ще одні? Навіщо ж знову в залежність то входять? Навіщо ж натяки дають, що і ГТС, і "Нафтогаз" дуже вигідний надалі до придбання задешево різними транснаціональними корпораціями? Але і це не все. "Нафтогаз" потихеньку веде до знищення нашої з вами ГТС, майже одного, що у нас залишилося, такого глобального і фундаментального від Радянського Союзу", - зазначив він.

Співак також повідомив, що не дивлячись на пропозиції Росії про прямі поставки газу, без "реверсу", і про пропозицію відновлення транзиту газу через Україну, але за умови "завершити ігри зі Стокгольмським арбітражем", НАК "Нафтогаз" України планує стягнути в суді Амстердама борг з Газпрому на 3 млрд доларів до кінця 2020 року.

"Ви ж розумієте, що це робиться спеціально? Ви ж розумієте, що подібними позовами і заявами наші керівники "Нафтогазу" все можливе, щоб не був продовжений транзитний договір, щоб ГТС гнила", - резюмував він.

 

Традиційні "Суб'єктивні підсумки" з керівником "Національної стратегії розвитку" і кандидатом політичних наук Дмитром Співаком.


Підписуйтесь на NEWSONE в Telegram. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.