"Шоу Шелеста" з Олександром Шелестом (24.12)

Розміщено: 25.12.2019

В ефірі політичного ток-шоу "Шоу Шелеста" з Олександром Шелестом обговорили питання української мови і його державну підтримку.

Журналіст інтернет-газети "Страна.UA" Анастасія Товт заявила, що закон про українську мову розділяє суспільство.

"За останні п'ять років питання мови і віри стали політизовані. Раніше неважливо було якою мовою ти говориш. Сьогодні, якщо ти говориш тією мовою, яку сказала влада, то ти вже не патріот і під питанням чи українець ти. Подібні закони, як про українську мову, я вважаю, що розділяють суспільство ще більше і це відлуння минулої влади Петра Порошенко", - сказала журналіст.

Політичний коментатор і художник Сергій Поярков заявив, що в Україні має бути одна державна мова - українська.

"В Україні має бути одна державна мова - українська, як в Німеччині - німецька, в Британії - англійська", - сказав він.

Народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа - За життя" Олександр Качний підкреслив, що питання мови чисто політичне, його підіймають ті, хто хочуть розділити суспільство.

"Це питання (мови) виключно політичний. І всі, хто це піднімають у нас в країні, - це люди, які хочуть розділяти", - зазначив нардеп.

Сергія Пояркова дивує, що молодь не розмовляє українською мовою.

"Я вважаю, що не варто витрачати час, щоб забувати російську мову. Я б витрачав час на вивчення англійської. Я можу зрозуміти, коли людям 50-60 років, вони не можуть бездоганно знати українську, але мене дратує, що молоді люди, яким по 20-30 років не розмовляють українською", - сказав художник.

Анастасія Товт нагадала, що Володимир Зеленський перед виборами обіцяв переглянути закон про мову.

"Зеленський ще перед виборами обіцяв переглянути закон про мову, внести в нього коригування, перевірити наскільки він відповідає заявленим цілям щодо захисту української мови, чи не дискримінує він решту мов в Україні. Минуло пів року і ніхто нічого не переглядав, хоча всі важелі впливу в Раді", - резюмувала журналіст.


Гості студії політичного ток-шоу "Шоу Шелеста" з Олександром Шелестом - Анастасія Товт, журналіст інтернет-газети "Страна.UA", Іван Крулько, народний депутат України, фракція ВО "Батьківщина", Сергій Поярков, політичний коментатор, Олександр Качний, народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа - За життя", Володимир Яворівський, народний депутат України I, II, IV, V, VI скликань, письменник.


Підписуйтесь на NEWSONE в Telegram. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.