"П'ятий кут. Розвиток" (21.11)

Розміщено: 22.11.2019

У студії програми "П'ятий кут. Розвиток" з В'ячеславом Піховшеком і Діаною Панченко обговорили відзначення в Україні Дня свободи і гідності і шанування пам'яті героїв "Небесної сотні", розслідування вбивств на Майдані, прийняття в першому читанні закону про ринок землі, втечу Януковича, анексію Криму і Донбасу, проведення нормандської зустрічі, "нові обличчя" в команді Зеленського, зовнішній вплив на політику України, тиск на ЗМІ і свободу слова в Україні, перепалку в Facebook між Зеленським і Тимошенко, висловлювання друзів і ворогів про Анну Герман.

Екс-народний депутат України Ганна Герман підкреслила, що людям, які мріють про нові Майдани, потрібно пам'ятати, що завжди знайдеться іноземець, який підтримає повсталий народ.

"Іноді мені здається, що Макіавеллі - наш сучасник, тому що він писав про речі, які стосуються нас усіх. Він пише, що коли народ повстає, то завжди знайдеться іноземець, який підтримає цей повсталий народ. Це дуже важливо, іноді потрібно повторювати нашим людям, особливо тим, хто мріє про нові Майдани", - сказала вона.

Екс-нардеп вважає, що події на Майдані і Сході - взаємопов'язані.

"Майдан налякав Донбас. Люди, які були крайнім правим крилом Майдану, і виголошували гасла радикальні, вони налякали Крим і Донбас, і ці люди (з Криму і Донбасу - ред.) зробили свій вибір - одні відійшли до Росії, інші почали захищати себе проти чужої їм ідеології, якої вони боялися. Так виникла війна в Україні", - зазначила Герман.

Герман також розповіла, що були люди, які переконували Януковича дати озброєну відповідь на Майдані.

"Я виступала перед Високим судом з цього приводу, і відкрито говорила, що я не вважаю Януковича зрадником. Янукович не давав наказ стріляти ніколи і ні за яких обставин, хоча було багато людей, які приходили і переконували його, що потрібно дати зброю тим людям, які стоять тільки зі щитами перед озброєними людьми. Янукович не прийняв це рішення", - повідомила вона.

На думку Герман, Зеленський зможе знайти нитку для того, щоб знову "зав'язати російсько-український вузол".

"Я вірю, що два президенти, Зеленський і Путін, коли вони зустрінуться, між ними відбудеться "хімія". Я думаю, що Зеленський зможе знайти ту нитку, за яку можна буде потягнути, щоб знову "зав'язати російсько-український вузол"", - резюмувала вона.

 

Гостя програми "П'ятий кут. Розвиток" в студії NEWSONE з В'ячеславом Піховшеком і Діаною Панченко - Анна Герман, народний депутат України V, VI скликань.