Прямий ефір

"Політика здоров'я" (29.06)

Розміщено: 30.06.2019

У програмі "Політика здоров'я" з Ланою Шевчук обговорили як українці оцінюють професіоналізм лікарів, заміну МОЗ атестації лікарів на ліцензування, чи реально лікувати українців за Міжнародними протоколам, МОЗ зобов'яже медиків дотримуватися Міжнародних протоколів лікування, лікарська недбалість щодня вбиває приблизно 30 українців.

Юрист з медичного права Зоряна Черненко заявила, що в світовій практиці лікарів немає ліцензування кожні п'ять років - воно на все життя.

"Ми маємо світову практику ліцензування лікарів. Так, вони проходять атестацію, збирають бали, але вони не ліцензуються кожні п'ять років, це на все життя. Вони просто підтверджують свій рівень знань, оновлених знань. Немає такого, що пройде 3-5 років і прийди знову і покажи ", - підкреслила юрист.

Громадський діяч Василь Апасов розповів як би цю ситуацію з ліцензуванням лікарів використовували б чиновники не чисті помислами.

"Якщо лікар повинен кожні три роки ходити кудись і щось підтверджувати — цей лікар буде робити те, що я хочу. Повірте, він залежний від мене, як від чиновника. Він до мене прийде, він буде просити і розповідати, а я буду розповідати як йому робити і що йому робити — це контроль безпосередній ", - зазначив Апасов.

 


Гості програми "Політика здоров'я" на NEWSONE з Ланою Шевчук: Василь Апасов, громадський діяч, Михайло Радуцький, президент медичного центру "Борис", радник Київського міського голови, Зоряна Черненко, юрист з медичного права, Катерина Амосова, професор, ректор Національного медичного університету ім. А.А. Богомольця.

Підписуйся на NEWSONE в Facebook. Дізнавайся першим найважливіші новини.

Загрузка...