Прямий ефір

"Політика здоров'я" (22.06)

Розміщено: 24.06.2019

У програмі "Політика здоров'я" з Ланою Шевчук обговорили заяву Голубовської про те, що корупцію з нашої країни підняли на міжнародний рівень, рахункова палата знайшла в МОЗ прострочених ліків на 1 млн грн, заяву МОЗ, що кількість ліків для онкохворих зросла на 30-40 %, для багатьох українців діагноз раку — бюджетний вирок, дані аудиту, що МОЗ неефективно використовує кошти для лікування українців за кордоном.

Лікар нейрохірург, онколог Антон Шкіряк заявив, що існує проблема завезення неякісних препаратів і їх підпільного виготовлення.

"Крім того, що завозяться неякісні препарати, зі звітів МВС ми чуємо, що знаходять підпільні чи то заводи, чи то кімнати з виготовлення препаратів — це штампований крохмаль, який завдяки сучасним технологіям принтерства, упаковують в практично оригінальні упаковки і під виглядом майже оригіналу препарату, продають пацієнтам, які не можуть дозволити собі купити брендові препарати", - пояснив онколог.

Голова ГО Національного руху "За трансплантацію" Юрій Андрєєв розповів, що в лікарнях часто немає елементарних ліків і онкохворі змушені купувати їх за свої гроші

"Ми маємо дві картинки: одну, яку нам показують по телевізору, де пані виконуюча обов'язки (Супрун - Ред.), розповідає, що все добре і в лікарнях є ліки, а інша — це правда. Коли людина має онкозахворювання, звертається в лікарню, де часто немає елементарних ліків і людина змушена купувати їх за свої гроші. Ми знаємо, що люди продають квартири, машини, збирають по крихтах через соціальні мережі на ліки, таким чином борючись за право на життя. Це правдива ситуація, яка є насправді, в будь-якому онковідділенні можна прийти й поспілкуватися з пацієнтами та дізнатися, що відбувається в нашій країні насправді", - поділився Андрєєв.

 

Гості програми "Політика здоров'я": Шкіряк Антон, лікар нейрохірург, онколог, Андрєєв Юрій, голова ГО Національний рух "За трансплантацію", Мацибох Олена, голова правління Всеукраїнського благодійного фонду "Крона", Зуб Валерій, генеральний директор Чернігівського медичного центру сучасної онкології, заслужений лікар України, кандидат медичних наук.

Підписуйся на NEWSONE в Facebook. Дізнавайся першим найважливіші новини.

Загрузка...