"Епіцентр української політики. Правильний чи неправильний вибір. 100 днів народу зі своїм слугою". Частина 2 (26.08)

Розміщено: 27.08.2019

У спеціальному форматі програми "Епіцентр української політики" з В'ячеславом Піховшеком обговорили 100 днів президентства Володимира Зеленського, Мінські домовленості.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив, що влада повинна не давати особливий статус Донбасу, а провести повну децентралізацію України.

"Що таке мир? Якщо розглядати, так, як розглядав на початку своєї політичної кар'єри Володимир Зеленський. Це ж його відомий мем "потрібно просто перестати стріляти". Тоді так, він можливий. Ціною програшу України. Такий мир українське суспільство не прийме. Я згоден абсолютно з паном Мосійчуком, що якщо вистачить бажання в парламенті винести на розгляд зміни в Конституції щодо особливого статусу Донбасу, то йому доведеться шукати нову будівлю не тільки для Офісу президента, але і для Верховної Ради", - сказав Тука.

На його думку, мирна Донбас може прийти тільки з відновленням українського суверенітету над цією територією.

Він повідомив, що проблема ще в тому, що кожна з трьох сторін, хто підписував Мінські угоди, по-своєму трактує особливий статус Донбасу.

Народний депутат України й голова ПП "Суспільно-політична платформа Надії Савченко" Надія Савченко заявила, що "Слузі народу" не вдасться приймати віртуальні рішення, всі рішення в країні будуть реальними.

"В цілому, я скажу, що за ці 100 днів у нього (Володимира Зеленського) вийшло посилити свою силу проектом "Слуга народу". Підсиливши себе проектом "Слуга народу", потрібно розуміти, що вас ніхто не знає — це ваш плюс і мінус, тому що ніхто не знає хто ви, тому вам і було надано довіру наперед. Але Зеленському зараз потрібно розуміти з чим він має справу й обережно зіграти в паси. Правильно кажуть аналітики, що не все вийде не хитрістю — ми не можемо вести відкриту політику в умовах гібридної світової політики. Ми розуміємо, що у нас немає ні друзів ні ворогів, тому ми розуміємо, що президенту доведеться пасувати "Слузі народу", "Слузі народу" доведеться пасувати на уряд і вони будуть пасувати один одному. Але повірте, вам не вдасться приймати віртуальні рішення, всі рішення в країні будуть реальними, це вам не країна в смартфоні", - підкреслила Савченко.

 

Гості студії — Бортник Руслан, політолог, Мосійчук Ігор, народний депутат України, Верещук Ірина, експерт з міжнародних питань, обраний народний депутат, "Слуга народу", Москаль Геннадій, голова Закарпатської ОДА, Волошин Олег, політолог-міжнародник, представник "Опозиційної платформи — за життя", Янченко Галина, обраний народний депутат, "Слуга народу", Тука Георгій, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, Лукаш Олена, юрист, Верещук Ірина, експерт з міжнародних питань, обраний народний депутат, "Слуга народу", Шуляк Олена, експерт з питань будівництва та регіонального розвитку, обраний народний депутат, "Слуга народу", Савченко Надія, народний депутат України, голова ПП "Суспільно-політична платформа Надії Савченко", Решмеділова Олександра, політичний експерт, Якубін Олексій, політолог, Підласий Роксолана, обраний народний депутат, "Слуга народу", Бардіна Марина, обраний народний депутат, "Слуга народу", Молчанов Кирило, політичний експерт, Балабан Ростислав, кандидат політичних наук, Гладких Валентин, політолог, Скубченко Олександр Володимирович, громадський діяч, Якушко Валентин, політолог, доктор політичних наук.


Підписуйтесь на NEWSONE в Telegram. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.