"Епіцентр української політики" (28.10)

Розміщено: 29.10.2019

У спеціальному форматі програми "Епіцентр української політики" з В'ячеславом Піховшеком обговорили вручення підозри Олені Лукаш, роботу нової влади, роботу нового генпрокурора Руслана Рябошапки, взаємини НАБУ і САП, закон про українську мову, втрату Україною територій, втечу Віктора Януковича, проект Держбюджету на 2020 рік, закон про відкриття ринку землі, свободу слова при ЗЕ-команді, екологію України, розслідування щодо колишніх чиновників, кадрову політику ЗЕ-команди, зовнішнє управління Україною, конфлікт на Сході, інтеграцію України в НАТО.

Екс-міністр юстиції України, юрист Олена Лукаш розповіла про своє розчарування в новій владі.

"Ти дивишся, коли вони плачевну ситуацію перетворюють в безнадійну, і намагаються оголосити війну всім і кожному - бізнесу великому і малому, землевласникам і власникам паїв, сусідам. Скандал за скандалом, і ти розумієш, що це не може не вибухнути", - сказала вона.

На думку Лукаш, є ще шанс змінити ситуацію в кращу сторону.

"Все погано, ми це бачимо. Ми не можемо назвати жоден закон, який би поліпшив за це весь час соціальні, гуманітарні, економічні чи інші права громадян. Ми не можемо назвати жоден указ, який поліпшив права громадян, і жодну постанову Кабінету Міністрів. Те, що ми бачимо - громадяни починають голосувати ногами, залишаючи країну. Ще все можна зупинити", - підкреслила юрист.

За її словами, президент Зеленський зараз знаходиться в кадровому котлі і вибратися з нього не вистачить сміливості, можливості і не вистачить "кадрової лави".

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка вже встиг дискредитувати себе за невеликий термін перебування на посаді.

"Єдиний, хто атакує Рябошапку, - це сам Рябошапка. І тільки він джерело всіх своїх проблем. Отримавши величезний пост, відповідальність і гігантську структуру, своїми діями він встиг за пару тижнів дискредитувати себе повністю і обріс такими скандалами, якими люди не завжди обростають за 10 років кар'єри", - зазначила Лукаш.

Також екс-міністр юстиції підкреслила, що поки не буде миру - не буде економічного розвитку України.

"Поки не буде миру - не буде економічного розвитку, жодного. Не слухайте будь-які обіцянки, не слухайте казок про діджиталізацію. Ми - неприваблива чорна діра, поки у нас йде війна. І не можна під час війни продавати стратегічні об'єкти або продавати землю", - резюмувала Лукаш.

 

Гості студії: Рейтерович Ігор, політолог, Решмеділова Олександра, політичний експерт, Василенко Микита, професор, медіаексперт, Тарас Козуб, журналіст, Станіслав Маляр, юрист, Павловський Андрій, журналіст і ведучий телеканалу NEWSONE,

Центральний гість - юрист, міністр юстиції України 2013-2014 рр., Олена Лукаш.