"Епіцентр української політики" (25.11)

Розміщено: 26.11.2019

У спеціальному форматі програми "Епіцентр української політики" з В'ячеславом Піховшеком обговорили заяву Юрія Луценка, що Зеленський і Порошенко вимагали від нього закриття телеканалів, нововведення для ЗМІ: можливі штрафи, блокування ресурсів, моніторинг контенту, питання: чи вистачить запасів газу Україні на зиму, втечу Януковича, річницю Революції Гідності, розвиток спорту в Україні, питання: чи допоможе тотальна українізація поверненню Криму і Донбасу, закон про ринок землі, розслідування діяльності Порошенко, ініціативу міністра освіти скоротити кількість вузів, заборгованість по зарплаті перед шахтарями, незаконне прослуховування СБУ депутатів "Опозиційної платформи - За життя", ініціативу ВРУ ввести податки для Youtube, Netflix і інших компаній відеоконтенту.

Народний депутат від фракції "Опозиційна платформа - За життя" Нестор Шуфрич заявив, що відповідальність за події на Майдані повинні понести і ті, хто стріляв в людей, і ті, хто стріляв в правоохоронців.

"Безкарно 100 осіб в центрі Києва гинути не може! Той, хто вбив цих людей, повинен понести відповідальність, особливо ті, хто стріляв їм у спину. І ті, хто напав і вбив правоохоронців - теж повинні понести відповідальність. Ми розуміли, що попереду складний період розслідувань і визначення істини, але хтось цієї істини не хотів, комусь потрібно було, щоб Янукович втік, комусь потрібно було, щоб Януковича не зловили. В результаті спочатку вийшов Крим, потім Донбас, потім трагедія, яку ми переживаємо до сьогоднішнього дня. Хто в цьому винен? Винен Янукович безумовно, але ще більш винні лідери Майдану, які розуміли, що прийшли до влади в сумнівний спосіб і, напевно, вони знали, як гинули перші жертви. Напевно, вони здогадувалися, що це були не кулі правоохоронців, а кулі провокаторів, швидше за все, яким потрібна була сакральна жертва", - сказав він.

На думку Шуфрича, щоб українські заробітчани повернулися і не виїжджали за кордон, повинно бути співвідношення зарплати і вартості життя 2013 року.

"Люди відверто кажуть, що дайте нам ту зарплату, яка дозволила б нам з 50% отриманих грошей, заплатити за комунальні послуги, не треба нам субсидії - ми самі заплатимо, але дайте нам ціни, щоб ми могли платити, і такі тарифи, щоб ми самі хотіли їх заплатити, а не бігати, збирати субсидії, а потім отримати відповідь: вам субсидії не дозволені", - висловився політик.

Шуфрич вважає, що Порошенко підписав акт особистої капітуляції, а не Мінські угоди.

"Я глибоко впевнений, що Порошенко, підписуючи Мінські угоди, а потім комплекс заходів по їх реалізації, підписав акт особистої капітуляції, і саме так він на це дивиться. Коли він говорить: "Ні капітуляції" - він говорить по Фрейду, він говорить: "Немає моєї, Петра Порошенка, капітуляції". Але я вам скажу, що Мінські угоди - це був єдиний варіант вийти з цієї кризи", - зазначив нардеп.

 

Гості студії великого політичного ток-шоу "Епіцентр української політики" з В'ячеславом Піховшеком - Олександра Решмеділова, політичний експерт, Денис Жарких, політичний експерт, Денис Іванеско, журналіст, Дмитро Кучер, журналіст, Алла Жізневськая, журналіст, Микита Василенко, професор, медіаексперт.

 

Центральний гість - Нестор Шуфрич, народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа - За життя".