"Епіцентр української політики" (21.10)

Розміщено: 22.10.2019

У спеціальному форматі програми "Епіцентр української політики" з В'ячеславом Піховшеком обговорили закон про особливий статус Донбасу, призначення на пост глави Донецької ВЦА, контрабанду через лінію розмежування, участь в парламентських виборах партії "Сила і честь" Смешко, формулу Штайнмайєра, інформаційну війну Росії проти України, помилки в проведенні операції в Зеленопіллі в 2014 році, бюджет армії України, ризики розведення сил на Донбасі, рейтинг президента Зеленського, необхідність розслідування військових злочинів.

Екс-глава Донецької ВЦА і генерал армії Олександр Кіхтенко заявив, що для нього червоною лінією є надання особливого статусу непідконтрольним Україні територій.

"Для мене особисто червоною лінією є надання особливого статусу територій, які Україна не контролює", - підкреслив він.

Кіхтенко заявив, що колишня влада створила квазікордон на лінії розмежування через яку переміщалися товари.

"Контрабанда - це незаконне переміщення через кордон, а незаконне переміщення товарів - через лінію бойового зіткнення на якій були встановлені контрольно-пропускні пункти (КПП). Незаконне переміщення товарів з'явилося через те що ми побудували стіну між двома частинами області, на яких були встановлені КПП, там почали роботу податкові служби, прикордонники. тобто ми фактично створили квазікордон, через який переміщалися товари", - зазначив екс-глава Донецької ВЦА.

Кіхтенко зазначив, що в трактуванні формули Штайнмайєра існує дві протилежні позиції: російська - спочатку вибори, потім контроль над кордоном і українська - спочатку контроль над кордоном, а потім вибори, але Штайнмаєр запропонував варіант ближче до російського варіанту.

"На сьогодні, для того щоб успішно провести засідання в нормандському форматі і Україна домоглася свого, тільки одна червона лінія, яку не можна переходити - це розділ Донбасу навпіл", - підкреслив він.

Колишній голова Донецької ВЦА вважає, що рейтинг нової влади буде залежати від ситуації на Донбасі.

"Я думаю, що якщо протягом двох місяців, тобто до Нового року, не буде ніяких виконаних обіцянок. Не буде ніяких дій спрямованих на встановлення миру на Донбасі, то рейтинг нової влади почне стрімко падати", - резюмував Кіхтенко.

 

Гості студії: Гладких Валентин, політолог, Якубін Олексій, політолог, Мусієнко Олександр, політичний і військовий експерт, Макєєв Валерій, секретар Національної спілки журналістів, Мельник Микола, політичний експерт, Павловський Андрій, журналіст і ведучий телеканалу NEWSONE.

 

Центральний гість - Кіхтенко Олександр, генерал армії України, командувач Внутрішніми військами МВС України 2005-2010 рр., Голова Донецької ВЦА 2014-2015 рр.


Підписуйтесь на NEWSONE в Facebook. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.