"Епіцентр української політики" (11.11)

Розміщено: 12.11.2019

У спеціальному форматі програми "Епіцентр української політики" з В'ячеславом Піховшеком обговорили роботу діючої влади, виплату Україною боргових зобов'язань, можливу дату проведення нормандської зустрічі, розведення військ на Донбасі, політичні скандали, суперечливі думки "Слуги народу", роль політичних експертів в сучасних політичних процесах, роль Авакова, інформаційну політику в питанні повернення Донбасу, відкриття ринку землі, міжнародні відносини, можливість проведення дострокових парламентських виборів, можливе переформатування фракції "Слуга народу", можливу зустріч Зеленського і Путіна, партійну систему України, зовнішній вплив на політику України, інфраструктуру України, деолігархізацію в Україні.

На думку політичного експерта Вадима Карасьова, Європа не буде рятувати Україну від економічного занепаду.

Рятувати нас не будуть, тому що ми не кандидати в ЄС, ми не кандидати в члени НАТО, і курс країни поки не зрозумілий. Тому які у нас можуть бути списання боргів? Продавайте підприємства, продавайте землю - це гірший варіант, ніж у поляків, гірший варіант, ніж у греків. Продавайте землю, взагалі країну продавайте. Продавайте підприємства, для того щоб ці борги ви змогли покрити і зберегти платоспроможність держави. Вихід: або йти в дефолт, або іншу боргову стратегію, точніше стратегію виплати боргів для України", - сказав він.

За словами Карасьова, скандали в політиці очищають її від людей, які випадково потрапили туди.

"Ми, звичайно, звикли до таких скандалів і часто розглядаємо їх в стилі шоу, а не як інструмент морального очищення політики. Ми на це дивимося, як на шоу, а повинні навпаки. Скандал в політиці - це добре, тому що скандал очищає політику від людей, які випадково потрапили туди", - зазначив експерт.

Карасьов вважає, що в питанні Донбасу потрібно відмовлятися від риторики ворожнечі.

"Треба поступово звикати до того, щоб міняти слова, щоб міняти риторику. Тому що політика, дипломатія це завжди слова, за ними йде дія, за ними йде рішення. За словом йде політична картина світу. Тому нам треба думати і про те, коли закінчиться ця фаза, як називати цих людей (які брали участь в конфлікті - ред.)", - сказав він.

На думку політичного експерта, Володимиру Зеленському невигідно розпускати уряд, оскільки партія "Слуга народу" вже не зможе набрати необхідну кількість голосів для свідомості монобольшінства у Верховній Раді.

"Що стосується дострокових виборів до парламенту. Ви знаєте, президенту не вигідно розпускати парламент, бо не отримає більше "Слуга народу" стільки голосів скільки отримала в 2019 році", - резюмував він.

 

Гості студії великого політичного ток-шоу "Епіцентр української політики" з В'ячеславом Піховшеком - Ігор Рейтерович, політолог, Ольга Немцева, журналіст, телеведуча, Олексій Якубін, політолог, Інга Мезеря, журналіст, телеведуча, Дмитро Василець, журналіст Денис Рафальський, журналіст інтернет- видання "Страна.юа", Максим Ялі, політолог, кандидат політичних наук.


Центральний гість - Вадим Карасьов, політичний експерт.