"Епіцентр української політики" (09.09)

Розміщено: 10.09.2019

У спеціальному форматі програми "Епіцентр української політики" з В'ячеславом Піховшеком обговорили склад нового парламенту, обмін полоненими між Росією і Україною, політичну діяльність Савченко, смс-переписку в парламенті, ринок землі, свободу слова в Україні.

Надія Савченко, відповіла на питання, яке б вона дала визначення конфлікту на Донбасі, як військова людина. Вона сказала, що у військовому розумінні — це війна, тому що задіяні не тільки військові підрозділи або спецслужби, а гине мирне населення.

"Стратегічним ворогом на даний момент є Росія. Також вона стратегічний ворог і партнер в геополітиці, тут залежить від вектора, який вибере Україна або дипломатичних відносин, які будуватиме Україна. У світовій політиці зручно це називати конфліктами, тому що вони бояться слова "війна". Коли десь відбувається війна між сусідніми країнами, то це просто конфлікт в світовому масштабі. Для них це, можливо, конфлікт, для нас — війна. Війна, коли задіяні не тільки військові підрозділи або спецслужби, а тоді, коли гине мирне населення. Тому у нас точно війна, тому що без сусідньої Російській Федерації вона ніколи не почалася б", - висловилася екс-нардеп.

Савченко заявила, що Аваков може бути, як сірим кардиналом, так і тіньовим королем.

"Аваков показав, що він може забезпечити проведення виборів, не в підтримку при тиску влади. Якщо говорити про суть самого призначення, то Аваков може бути, як сірим кардиналом, так і тіньовим королем. І залишаючи людину при таких повноваженнях і на такій посаді, означає, що пізніше потрібно позбавити його повноважень і усунути або щиро укласти з ним контракт або дружбу. Але стежачи за тим, що 254 депутати говорять про перепідпорядкування Нацгвардії президенту, я думаю, що Зеленський його усуне", - зазначила Савченко.

 

Гості студії — Микита Василенко, професор, медіаексперт, Денис Іванеско, журналіст, Олексій Якубін, політолог, Юрій Дудкін, військовий і політичний експерт, Юлія Корзун, журналіст інтернет-видання "Країна. UA".

Центральна гостя — Надія Савченко, голова ПП "Суспільно-політична платформа Надії Савченко.