"Епіцентр української політики" (07.10)

Розміщено: 08.10.2019

У спеціальному форматі програми "Епіцентр української політики" з В'ячеславом Піховшеком обговорили "формулу Штайнмайєра", зміну риторики Європи щодо України, процес обміну утримуваних, зустріч Нормандської четвірки, комунікацію всередині команди Зеленського, можливість відновлення дипломатичних відносин з Росією, можливість проведення миротворчої місії, проект бюджету та інвестиції з-за кордону, співробітництво України з МВФ, геополітичну роль України в скандалі в США, можливість проведення референдуму про особливий статус Донбасу, газовий контракт з Росією.

Екс-міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що уникати прямого контакту з президентом Росії на цьому етапі не можна.

"Я вважаю, що уникати прямого контакту з президентом Росії на цьому етапі не можна. Ми бачимо, що питання, яке протягом кількох років попередньої влади не вирішувалося, вдалося закрити завдяки прямим перемовинам Зеленського з Путіним. Я зараз про обмін утримуваними, якщо можна отримати такий результат — необхідно розмовляти", - підкреслив він.

Екс-міністр вважає, що для підтримки суспільством дій президента, потрібна комунікація з ним.

"У передвиборчій кампанії ми чули, що він (Зеленський) хоче якомога швидше зупинити війну і повернути під юрисдикцію України й території, і людей. Питання в тому, яким чином цього досягти. Ніколи повного консенсусу в суспільстві в нинішній ситуації очікувати не доводиться ... В даному випадку, я вважаю, що для підтримки суспільства, потрібна комунікація з ним. Потрібно розуміти не стільки деталі, скільки основні смисли, основні чинники, які впливатимуть на позицію України від початку і до завершення переговорів", - сказав він.

Грищенко також зазначив, що вести дипломатію публічно — неможливо, але потрібно пояснювати кожен крок.

"Те, що вести публічну дипломатію неможливо, здається, зрозуміло всім, як і домовлятися про будь-які складні речі, але пояснювати кожен крок", - зазначив гість.

За словами екс-міністра закордонних справ, повтор президентом Зеленським, що ніяких поступок не буде — не відповідає дійсності.

"Повтор нам того, що ніяких поступок не буде — не відповідає дійсності. Тому що тоді навряд чи потрібно їхати російському президенту, він наполягає на зовсім іншому. Де знайти цю середину, на якому етапі інформувати суспільство, коли просити про його підтримку — це не так завдання дипломатії, скільки завдання внутрішньої політики, внутрішньої комунікації ", - підсумував він.

 

Гості студії велике політичне ток-шоу "Епіцентр української політики" з В'ячеславом Піховшеком — Макєєв Валерій, секретар Національної спілки журналістів, Рафальський Денис, журналіст інтернет-газети "Страна.UA", Сасс Надія, журналіст, телеведуча, Мацука Олексій, медіаексперт, Мусієнко Олександр, політичний і військовий експерт, Маляр Анна, юрист, кримінолог, Осмоловська Юлія, експерт-міжнародник.

Центральний гість — Грищенко Костянтин, міністр закордонних справ 2003-2005 рр., 2010-2012 рр.