"Епіцентр української політики" (04.11)

Розміщено: 05.11.2019

У спеціальному форматі програми "Епіцентр української політики" з В'ячеславом Піховшеком обговорили розслідування щодо Петра Порошенка, інвестиційний клімат в Україні, справу Дубневича, корупційні схеми в оборонній сфері України, справа Гладковського, політичні амбіції Портнова, проведення судової реформи, кадрову політику Зеленського, зарплати депутатів в конвертах, роботу антикорупційних органів України, реінтеграцію Донбасу, погрози журналістам Богдана Яременка, розкрадання держкоштів попередньою владою, справу стосовно Стерненко, справу щодо Пашинського, розслідування проти Лукаш, адвокатську монополію в Україні, розслідування подій 2-го травня в Одесі.

Юрист Андрій Портнов вважає, що нові чиновники ГПУ допомагають попередньому політичного режиму зберігати свої активи.

"Я вважаю, що Генеральна прокуратура під керівництвом нового генпрокурора Руслана Рябошапки не просто не діє, вона, мабуть, має комунікацію з попередньою владою. І тому між ними відбувається якась координація, і вона не націлена на той результат, який нова політична влада обіцяла під час виборів", - підкреслив він.

Також юрист розповів, що в панамській справі щодо Петра Порошенка прокуратура за два місяці нічого не зробила.

"Недавно оточення Порошенко, і сам фігурант, публічно спростували, що нібито в відношенні їх закрита там справа. Справа стосовно них не закрита в Панамі. Я опублікував докази, що справа лише тимчасово призупинено, і призупинено воно тільки тому, що не дивлячись на моє звернення в прокуратуру України з доказами по панамському кейсу, півтора місяця тому, нічого прокуратура України не зробила, і не відправила навіть міжнародно-правове доручення", - зазначив він.

Портнов повідомив, що тільки після направлення власних свідчень спеціальному прокурору Панами, було порушено справу в Панамі з відмивання злочинних доходів оточенням Порошенко.

"Я дізнався, що днями слідчі тільки почали оформляти міжнародно-правове доручення, щоб направити його в ГПУ і далі в Панаму. Це говорить про те, що фігурант і господар злочинних доходів, поки два місяці за ним ганяються в вільному темпі, поки за ним ганяється слідство, так він ці гроші може 100 раз переховати на інші свої офшори", - підкреслив він.

"Я констатую для себе або координацію дій, або побоювання, що краще не треба поспішати їх переслідувати", - сказав юрист.

Андрій Портнов також зазначив, що правоохоронна система під керівництвом генпрокурора, відчуває, що є соціальний запит на притягнення за розкрадання в армії, тому намагаються створити інформаційний привід.

"Такими інформаційними приводами є нікому не потрібний Дубневич, який раніше ходив у вишиванці і крав тільки в вишиванці. Зараз виявилося, що він в "Укрзалізниці" вкрав сотні мільйонів доларів державних коштів. Цим маленьким прикладом генеральний прокурор хоче закрити пролом сорому перед суспільством за те, що вони взагалі нічого не роблять по великих справах", - підкреслив він.

Портнов повідомив, що днями оприлюднить інформацію по Маршаллових островах, де українські компанії - "Укроборонпром", "Укрінмаш", "Спецтехноекспорт" і "Прогрес" купували військові послуги на Маршаллових островах.

Крім цього юрист заявив, що не бачить себе генеральним прокурором або державним службовцем, але є бажання займатися громадською діяльністю - надавати безкоштовну допомогу людям, оформляти документи для переходу лінії розмежування.

 

Гості студії великого політичного ток-шоу "Епіцентр української політики" з В'ячеславом Піховшеком - Вігірінскій Андрій, політичний експерт, Гусарева Анастасія, журналіст, телеведуча, Крюкова Світлана, заступник головного редактора інтернет-газети "Страна.UA", Решмеділова Олександра, політичний експерт, Балабан Ростислав, кандидат політичних наук, Лямець Сергій, політичний оглядач, Макєєв Валерій, секретар Національної спілки журналістів.

Центральний гість - юрист, Андрій Портнов.


Підписуйтесь на NEWSONE в Telegram. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.