"Дикий Карасьов" (21.09)

Розміщено: 22.09.2019

У студії програми обговорили обрання запобіжного заходу "підривнику" моста Метро, ​​проект Держбюджету на 2020 рік, пропозицію прем'єр-міністра Гончарука з'єднати Балтійське і Чорне моря, ринок землі в Україні, тристоронні переговори щодо транзиту газу через Україну.

Екс-міністр економіки Віктор Суслов прокоментував заяву глави уряду Олексія Гончарука в ході форуму YES про амбіції побудови водного шляху між Чорним і Балтійським морями.

За словами Суслова, нова влада не має досвіду і робить неаргументовані заяви.

"Не можна робити гучні заяви про проекти, які не готові і які, швидше за все, не будуть реалізовуватися... Не можуть керівники уряду постійно висувати абсурдні ідеї. Треба навчитися відповідати за свої слова, треба заявляти те, що реально буде робитися, тому що інвестори за цим стежать, вони можуть ризикнути або не ризикнути, вклавши мільярди доларів в Україну, але несерйозним людям вони нічого не дадуть і нічого сюди не інвестують. Тому на кону зараз репутація України", - зазначив експерт.

Також екс-міністр економіки прокоментував відмову України від участі в найближчій сесії ПАРЄ через повернення туди Росії.

"Є рішення не їхати в ПАРЄ, покарати ПАРЄ. Повірте, ні на нікого це там не справить враження. Насамперед, Україна зацікавлена ​​щоб наша делегація там працювала, тому що це майданчик для дискусій і для ведення переговорів. Якщо ми втратимо можливості висловлювати позицію України в ПАРЄ, то репутація і позиції України в світі ослабнуть. Навіщо ми самі себе караємо — мені не зрозуміло. Я хотів би почути аргументи від тих людей, які приймають такі рішення", - сказав Суслов.

Крім цього, Суслов зазначив, що, можливо, для продовження транзиту газу через територію України, доведеться погодитися на зменшення плати за транзит.

"Для України домовитися у загальному підсумку щоб транзит був —  надзвичайно важливо. І один і можливих пунктів — це доведеться погоджуватися, що плата за транзит, можливо, буде зменшена", - підкреслив він.

 

Гість програми "Дикий Карасьов" з Віталієм Диким і Вадимом Карасьовим — Суслов Віктор, міністр економіки України 1997-1998 рр.


Підписуйтесь на NEWSONE в Telegram. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.