"Протистояння". Раунд 3 (29.11)

Розміщено: 30.11.2019

У студії великого політичного адреналін-шоу "Протистояння" з Василем Головановим і Діаною Панченко обговорили можливу втрату Україною 3 млрд доларів на рік, якщо не буде підписано новий газовий контракт, проведені російсько-українські переговори щодо газового питання.

Політичний експерт Михайло Чаплига заявив, що якщо Україні вигідно купувати газ в Росії, значить треба це робити.

"Коли ми говоримо про покупку газу безпосередньо, це не означає визнання впливу, це звичайна економічна прагматика. Тому, якщо Україні економічно вигідно - так, купи. Тому що потрібно розвивати нашу промисловість. Ми російський газ купуємо через приватні фірми-прокладки, а вони продають його промисловості дорого, тому у нас немає власної хімічної промисловості і багато чого іншого. Всі країни світу роблять дешеві енергоресурси для власного використання, щоб розвивати дешеву індустрію. І тільки в Україні говорять: ні, потрібно підняти ще захмарніше, щоб наша продукція не могла ніде продаватися, щоб вона здохла тут і нехай Україна буде мегааграрною державою! Так нас знищують всі навколо! Безпосередньо? Так", - висловився Чаплига.

Політичний експерт Віктор Таран заявив, що для енергетичної незалежності України потрібно розвивати видобуток власного газу.

"У минулому році ми купували газ, я не знаю чи це російський, 10 млрд кубів - це ні про що. Насправді, щоб бути незалежними, потрібно розвивати власний газ, його покладів досить, робити його дешевим для власного виробництва, для власних споживачів, а надлишок продавати за формулою "Дюссельдорф +". Без цього ми не будемо мати енергетичну незалежність", - пояснив експерт.

Політтехнолог Борис Тизенгаузен заявив, що газ - це був і буде політичним інструментом РФ.

""Північний потік-2" став збитковим вже на сухопутній стадії. Тому для Росії це політичний проект. І як би ми не говорили про вигоду, газ - це був і буде політичним інструментом РФ", - резюмував Тизенгаузен.

 

Гості студії великого політичного адреналін-шоу "Протистояння" з Василем Головановим і Діаною Панченко - Пальчевський Андрій, телеведучий, бізнесмен, Чаплига Михайло, політичний експерт, Молчанов Юрій, журналіст, медіа-експерт, Тизенгаузен Борис, політтехнолог, Шуфрич Нестор, народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа - За життя", Пальчевський Андрій, телеведучий, бізнесмен, Журавський Віталій, доктор юридичних наук, академік, Скороход Анна, народний депутат України, фракція "Слуга народу", Таран Віктор, політичний консультант, Качний Олександр, народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа - За життя", Левченко Юрій, народний депутат України VIII скликання, Димов Валерій, політолог, Скубченко Олександр, громадський діяч, Якубін Олексій, політолог, Балабан Ростислав, кандидат політичних наук.


Підписуйтесь на NEWSONE в Telegram. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.