"Протистояння". Раунд 2 (29.11)

Розміщено: 30.11.2019

У студії великого політичного адреналін-шоу "Протистояння" з Василем Головановим і Діаною Панченко обговорили телефонну розмову Зеленського з Путіним про підготовку до нормандської зустрічі і газове питання, заяву Данилова, що темами обговорення на Саміті будуть повернення утримуваних осіб, припинення вогню по всій лінії фронту, розв'язання питання кордону і вибори за українським законодавством, заяву Данилова, що РНБО підготувала 5 сценаріїв по реінтеграції Донбасу.

Народний депутат України Анна Скороход розповіла, що закон про особливий статус Донбасі не обговорювали у фракції.

"Поки я не побачу остаточний текст, я не можу сказати, чи буду я голосувати (за закон про особливий статус Донбасу - ред.). Я вас розстрою або обрадую - це питання взагалі не обговорювалося (в фракції - ред.). Максимум, що обговорювалося, це формула Штайнмайєра, коли нам дали тези, що відповідати по даному питанню", - повідомила нардеп.

Скороход вважає, що майбутні переговори в нормандському форматі будуть дуже важкими.

"Будемо відвертими, Володимир Зеленський їде на зустріч з трьома політичними зубрами. Наприклад, Німеччина відстоювала "Північний потік-2", ми пам'ятаємо заяву Макрона про українських мігрантів. Тому, з одного боку, вони наші союзники, а з іншого боку, також є союзниками Росії", - зазначила вона.

Експерт з управління репутацією Борис Тизенгаузен вважає, що Зеленського не так повинно турбувати, з чим він поїде на нормандський формат, як те, як він виправдає привезене звідти.

"І тут є як раз один сценарій в моїй голові. Щоб незручні тези не везти сюди і говорити, що Росія хоче від нас того-то і того-то, він може акуратно цю відповідальність перекласти на Францію і Німеччину. Він скаже: "У Ми маємо стратегічні європейські партнери, які хочуть цього, цього і цього". Ця модель чисто політтехнологічно буде м'якше для нього, і я думаю, що він так і вчинить", - пояснив Тизенгаузен.

За словами доктора юридичних наук і академіка Віталія Журавського, партію "Слуга народу" відсторонили від обговорення переговорів щодо Донбасу.

"Я досить поінформована людина, але я не можу зрозуміти, хто готує президента на цю зустріч. Що це за п'ять сценаріїв? Я не знаю. Ми ж всі громадяни України, ми всі хочемо рішення по Донбасу. Чому з нами ніхто не радиться? Сьогодні представниця "Слуги народу" не може нічого сказати. Монофракція - вони усунені від обговорення цієї проблеми", - підкреслив Журавський.

Журавський вважає, що владі потрібно прислухатися до думки всієї України у вирішенні питання миру на Донбасі, а не тільки своїх виборців.

 

Гості студії великого політичного адреналін-шоу "Протистояння" з Василем Головановим і Діаною Панченко - Пальчевський Андрій, телеведучий, бізнесмен, Чаплига Михайло, політичний експерт, Молчанов Юрій, журналіст, медіа-експерт, Тизенгаузен Борис, політтехнолог, Шуфрич Нестор, народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа - За життя", Пальчевський Андрій, телеведучий, бізнесмен, Журавський Віталій, доктор юридичних наук, академік, Скороход Анна, народний депутат України, фракція "Слуга народу", Таран Віктор, політичний консультант, Качний Олександр, народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа - За життя", Левченко Юрій, народний депутат України VIII скликання, Димов Валерій, політолог, Скубченко Олександр, громадський діяч, Якубін Олексій, політолог, Балабан Ростислав, кандидат політичних наук.


Підписуйтесь на NEWSONE в Telegram. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.