"Протистояння. Передмова" (01.11)

Розміщено: 02.11.2019

У студії великого політичного адреналін-шоу "Протистояння. Передмова" з Василем Головановим і Діаною Панченко обговорили складення повноважень голови Комітету з питань зовнішньої політики Богдана Яременка, публікацію нових листувань від "Слуги народу", отримання Росією останнього дозволу для будівництва "Північного потоку-2", різке підвищення "Нафтогазом" ціни на газ на листопад, розведення сил на Донбасі, провал голосування Радою за створення ТСК щодо подій 2-го травня в Одесі, зняття Угорщиною вето з заяви комісії Україна-НАТО, розслідування проти колишніх чиновників корупціонерів.

Народний депутат від фракції "Опозиційна платформа - За життя" Нестор Шуфрич сказав, що кандидатуру нового глави Комітету з питань зовнішньої політики повинні узгодити всі фракції.

"Це питання "слуг народу", це їх квота і це вони повинні цю кандидатуру запропонувати. Безумовно, вона повинна бути підтримана всіма фракціями, по іншому бути не може. Особисто мені симпатична народний депутат Марина (Бардіна - ред.), яка дуже професійно дискутувала зі мною питання, пов'язане з поїздкою Зеленського до Франції, що стосувалися нормандського формату, дуже грамотні були відповіді, дуже дипломатичні", - зазначив нардеп.

Шуфрич заявив, що Україна зараз не має перспектив для вступу в НАТО.

"Багато було спекуляцій, що НАТО і ЄС - це ультиматум Донбасу. Ми з вами люди реальні, якщо хочуть загострення, то вони повинні педалювати цю тему. І не маючи перспективи вступу в НАТО, я вже не кажу про ЄС, адже Столтенберг жодним словом не сказав, що вони готові взяти Україну в НАТО ... Візит був ні про що. Нам не дали ніяких гарантій, наприклад, що Шуфрич проти, але ми вас все одно в НАТО візьмемо. Якщо нас туди не беруть, то чого ми туди премося? Тобто нас там ще немає, а тут ми собі на Донбасі ускладнюємо і поглиблюємо всі проблеми. Щодо українців на Донбасі у нас повинен бути прагматизм, але справедливий, ми повинні пройти по шляху примирення, і НАТО не найкращий в цьому союзник", - підкреслив політик.

 

Гість програми "Протистояння. Передмова" - Нестор Шуфрич, народний депутат, фракція "Опозиційна платформа - За життя".