Сергій Щербина в "Великому вечорі" з Диким (15.08)

Розміщено: 16.08.2018
Сергій Щербина в "Великому вечорі" з Диким (15.08)

Під час передачі обговорили візит місії Міжнародного валютного фонду до Києва, який запланований на вересень, а також державне фінансування політичних партій в Україні.

Крім того, розглянули питання візиту радника президента США з питань національної безпеки Джона Болтона в Київ і зустріч президента Російської Федерації Володимира Путіна з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Сергій Щербина вважає, що існує три варіанти розвитку відносин України з Міжнародним валютним фондом.

"Є кілька варіантів, з чим місія МВФ може приїхати і з чим може поїхати. Перший, якщо на Заході прийнято рішення послабити умови кредитування для України, закрити очі на дуже багато речей і дати ці 2 мільярди доларів для фінансової стабілізації України. Вони дійсно зараз допомогли б стабілізувати ситуацію, зокрема з курсом національної валюти. Є варіант, що це може бути перегляд програми. Власне про це і мова, тому що умови попередньої програми передбачають підвищення ціни на газ для населення і секвестр бюджету.

Переговори тривають останні півроку в режимі робочих груп, між Міністерством фінансів, МВФ. Пропонувалися різні варіанти розрахунку ціни, різні формули, але МВФ був непохитний, вони вимагали підвищення ціни на газ для населення, а уряду її б не піднімати, тому що вони розуміють політичні ризики на порозі виборів і зрозумілий сигнал, який будуть ретранслювати опоненти нинішньої влади на виборах, тому вони не дуже щасливі від цієї ідеї. А секвестр бюджету, тобто скорочення видаткової частини, теж нікого не радує виходячи з тієї ж логіки. Тому зараз йтиметься про перегляд програми і перегляд вимог", - розповів гість програми.

Крім того, на його думку, Україна може використати заяву про перегляд програми і випустити цінні папери для залучення фінансування не від МВФ.

Також Щербина вважає, що МВФ може і зовсім відмовити Україні.

Гість "Великого вечора" на NEWSONE з Віталієм Диким - журналіст, головний редактор "РБК Україна" Сергій Щербина.