Олеся Бацман у "Великому вечорі" з Головановим (25.10)

Розміщено: 25.10.2018

У студії обговорили зустріч президента Петра Порошенка з його колегою Олександром Лукашенком у Білорусі і масове вбивство студентів в політехнічного коледжі Керчі в включеному Росією Криму.

Олеся Бацман заявила, що президент Російської Федерації Володимир Путін може піти на анексію Білорусі і стати президентом нової держави з Білоруссю в складі.

"Вони планують переговори тет-а-тет, і вони (переговори, - ред.) будуть дуже важливі для України і Білорусі. Лукашенко в дуже непростій ситуації. Він недавно літав до Путіна в Сочі, і у них були дуже знакові переговори: в кулуарах розповідали, що Путін дуже жорстко зажадав від Лукашенка максимального погіршення відносин з Україною і зміцнення кордону з Україною. і у нього є аргументи, щоб вимагати, - тому що газ, енергоносії, нафту ... краник (газу, - ред.) він пообіцяв прикрутити і кредити, які потрібні Лукашенко від Росії, сказав, що н дасть", - розповіла гостя програми.

За її словами, Путін може спробувати утримати владу після закінчення терміну його президентства, адже він "напевно ще відчуває в собі сили піти мінімум на ще один термін".

"Довколокремлівські політтехнологи кажуть, що один з обговорюваних сценаріїв для Путіна - сценарій збереження влади. Тому що в 2024 році, якщо діяти в рамках закону РФ, він не може більше обиратися на пост президента. З огляду на, що він нікому не довіряє і не може підготувати наступника ... Вони розглядають можливість створити нову державу в складі з Білоруссю - неважливо, яким чином - референдум або силові методи. Ви ж бачите, що в Сочі одним з ультиматумів було, щоб Лукашенко дозволив розміщення військових баз Росії в Білорусі. Якщо створюється нова геополітична структура, на нових виборах, нова Конституція - це відкриває дорогу Путіну до наступного президентства такої країни", - поділилася головний редактор.

При цьому вона зазначила, що такий сценарій вирішує питання амбіцій і питання відновлення СРСР, хоча б частково, до того ж "оголює шматок України". Однак цей варіант не влаштовує Олександра Лукашенка, оскільки "у нього теж є амбіції".

Гість програми "Великий вечір" в студії NEWSONE з Василем Головановим - головний редактор інтернет-видання "Гордон" Олеся Бацман.


Підписуйтесь на NEWSONE в Telegram. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.