Олександр Мороз в "Великому вечорі" з Віталієм Диким і Оленою Кирик (11.12)

Розміщено: 12.12.2019

У програмі "Великий вечір" з Віталієм Диким і Оленою Кирик обговорили бійку після засідання Аграрного комітету, розбіжності між українською і російською сторонами по тексту комюніке за підсумками нормандського формату, плани видати 236 тисяч гривень премії Тимофія Милованову, домовленість України і МВФ про нову програму співпраці.

Екс-голова ВРУ Олександр Мороз заявив, що Зеленський не пояснив Путіну, що "особливий статус Донбасу" не те, що потрібно Україні.

"Варіант документа, який засуджується "Опозиційною платформою - За життя", мова йде про технології та забезпеченні проведення виборів, а також мова йде про особливий статус Донбасу. До речі кажучи, Путін на зустрічі кілька разів підкреслював, шкода, що у Зеленського не було тоді можливості заперечити йому, що особливий статус Донбасу - це не те, що потрібно Україні. Я ще раз нагадую, що ця безглуздість була закладена в первинному документі Мінських угод, підписаних Порошенко", - повідомив він.

Мороз також додав, що звертався до п'ятого президента України Петра Порошенка з пропозицією зробити реформу системи влади по всій території України з урахуванням підписаних Мінських угод.

"При невеликих змінах в Конституції це дало б можливість забезпечити однотипну форму управління в державі без особливого статусу в окремих регіонах і продемонструвати рух до європейської моделі управління. Це було проігноровано", - сказав екс-глава ВРУ.

"Швидше за все писали це в Москві, тепер вони ставлять червоні лінії - не робіть таких кроків. Очевидно, що хтось із Адміністрації президента намагається відвести від президента звинувачення з цього приводу, почали правити текст. Цього робити не можна, безперечно", - резюмував гість.

 

Гість на зв'язку зі студією NEWSONE з Віталієм Диким і Оленою Кирик - Олександр Мороз, голова ВРУ 1994-1998, 2006-2007 рр.