Юрій Соловей в "Великому вечорі" з Оленою Кирик (06.08)

Розміщено: 07.08.2019

У програмі "Великий вечір" з Оленою Кирик обговорили визнання ЦВК обраними 423 депутатів з 424, роботу команди Зеленського над проектом онлайн-голосування, планування партії "Слуга Народу" залучити систему штучного інтелекту для того, щоб стежити за порядком в ВРУ, у вересні Зеленський планує взяти участь в засіданні ООН.

Народний депутат України Юрій Соловей заявив, що сьогодні Україна спокійно виходить на погашення своїх зовнішніх і внутрішніх боргів.

"Ми бачимо що Україна вже не користується програмою співпраці з МВФ. І сьогодні наша держава спокійно виходить на погашення своїх зовнішніх і внутрішніх боргів. Це відбувається в першу чергу внаслідок великого попиту на облігації внутрішньої державної позики. Сьогодні нерезиденти України, які готові продавати валюту і вкладати в гривневі облігації внутрішньої позики. Зрозуміло, що інвестиції нерезидентів досить серйозні і внаслідок цього в уряду є можливість накопичити валюту і погасити свої зобов'язання", - розповів нардеп.

Також він зазначив, що за останні п'ять років Україна практично не збільшила своє боргове навантаження.

"За останні п'ять років Україна практично не збільшила свою боргове навантаження. На початок 2014 року це було 73 млрд доларів і місяць-два тому дані були 77 млрд доларів. Тобто це дуже хороший показник. Пройшовши такі виклики, як війна, погашення зовнішніх і внутрішніх боргів, економічна криза, і при цьому Україна за останні п'ять років не допустила збільшення своїх боргів. Це серйозний крок вперед. І те, що держава має можливість погасити свої зобов'язання це дуже хороший сигнал для зовнішніх і внутрішніх інвесторів", - підкреслив Соловей.

 

Гість студії NEWSONE c Оленою Кирик — Соловей Юрій, народний депутат України.