Інтерв'ю Віктора Медведчука українським ЗМІ (26.11)

Розміщено: 27.11.2019

В інтерв'ю народного депутата, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука телеканалам NEWSONE, "112 Україна", ZIK та "Інтер" обговорили дії нової влади, прийнятий в першому читанні закон про ринок землі, дані соцопитування, де 75% українців підтримують прямий контакт Зеленського з Путіним, підготовку закону про особливий статус Донбасу, транзит газу через територію України, обмін утримуваних, конфлікти в партії "Слуга народу", заяву Підласої про проведення референдуму з питання ринку землі через 2-3 роки після прийняття закону, завершення роботи місії МВФ в Україні.

Народний депутат, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук заявив, що парламент може бути розпущений за умов, які перераховані в Конституції.

"Парламент розпускається відповідно до норм Конституції, яка передбачає ситуацію, яка складається в парламенті. Це не просто - президент прийшов і розпустив парламент. У нього немає такого права. Парламент може бути розпущений за умов, які перераховані в Конституції. І тому, якщо парламент, будучи самогубцем, підкреслюю: будучи самогубцем, створить такі умови, тоді президент України може це зробити. А якщо він не створить такі умови, то він це і не зробить", - підкреслив він.

За словами політика, що підставою для дострокових виборів президента може стати президент, який не справляється і сам подасть у відставку.

Медведчук також підкреслив, що навряд чи президент Зеленський накладе вето на закон про ринок землі.

"Якщо цей закон прийнятий в цілому, і буде переданий на підпис президенту, то я не впевнений, що він буде накладати вето, тому що це ж той закон, який він підтримує. І ми вже з вами говорили, як він оцінював, в результаті прийняття цього закону в першому читанні, що це "закінчення економічного рабства для людей". Тобто він же це підтримує. Я впевнений, що в другому читанні буде проходити той проект, який вигідний президенту, який він буде продовжувати підтримувати, і його монобільшість буде це робити. Наскільки це вдасться зробити у в другому читанні, у мене питання. Питання технологічний, тому що я впевнений, що дуже багато буде поправок в цей закон. Думаю, кілька тисяч поправок", - сказав народний депутат.

Політик також вважає, що ідея відкриття ринку землі народилася не в Україні.

"Я ще раз кажу: де ця ідея народилася? Я стверджую, що це ідея не внутрішнього виробництва. Вона не народилася всередині. Значить, хтось вимагає, хтось ставить умову. І потім, якщо це так треба, з їхнього боку, то вони повинні були щось робити. Треба якось роз'яснювати людям, треба намагатися увійти в їхнє становище, треба зняти аргументи опонентів, треба щось запропонувати натомість", - резюмував Медведчук.

 

Інтерв'ю народного депутата Верховної Ради IX скликання, голови політради "Опозиційною платформи - За життя" Віктора Медведчука.


Підписуйтесь на NEWSONE в Facebook. Дізнавайтесь першими найважливіші новини.